Tutaj jesteś: Internet > Przeglądarki Internetowe > Inne przeglądarki > Alternatywne przeglądarki internetowe

Alternatywne przeglądarki internetowe

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Ostatnimi czasy nie ma praktycznie tygodnia w którym nie słyszymy o coraz to nowych błędach w programie IE, Opera, Firefox i dobrze strony ponieważ przynajmniej wiadomo na czym się stoi . Ale czy tak musi być? Wcale nie. Istnieje wiele alternatywnych przeglądarek które tych problemów nie mają, a jeśli już wystąpią użytkownik nie musi czekać kilka tygodni na wydanie odpowiedniej łatki tak jak ma to miejsce w przypadku programu Microsoftu. Przyjrzyjmy się im:
1
XeroBank Browser (kiedyś znany pod nazwą Torpark). Bardzo dobra, darmowa przeglądarka internetowa zbudowana na podstawach przeglądarki Firefox Portable. Cechy programu: program jest niezwykle bezpieczny, aplikacja nie pozostawia śladów obecności w internecie oraz nie wpuści na nasz komputer żadnego wirusa, ani oprogramowanie spyware i adware. Może być uruchamiany z dowolnego dysku przenośnego, na przykład PenDrive'a.
2
WebSpeedReader. Darmowa bardzo prosta przeglądarka stron internetowych. Cechy: bardzo ładne kolorowe menu, szybkość podczas przeglądania stron www, otwieranie stron w zakładkach, program pobiera strony www w tle dzięki temu ładowanie tych stron jest bardzo szybkie oraz jest bardzo szybka na tle konkurencji.
3
AOL Explorer. Darmowa przeglądarka o ciekawych funkcjach. Cechy programu: system przeszukiwania internetu Power Browsing - usprawnia szukanie informacji w internecie, przeglądanie miniatur stron internetowych ostatnio przez nas odwiedzanych, przeglądanie miniatur stron, które mamy w Ulubionych, blokowanie wszelkiego rodzaju reklam i okienek, przeglądanie stron w zakładkach oraz bardzo dobre filtrowanie reklam.
Jak wyświetlić zapamiętane hasła (Firefox)?
Jak wyświetlić zapisane hasła (Internet Explorer)?
Jak przyspieszyć przeglądarkę?
Jak wyczyścić historię przeglądarki?
4
Enigma Browser to przeglądarka zbudowana w celu szybszego przeglądania stron internetowych.
Główne funkcje Enigma Browser:
• możliwość przeglądania stron w zakładkach
• blokowanie okienek popup z możliwością ich późniejszego zobaczenia
• dostęp do większości dobrych wyszukiwarek przy pomocy search Bar
• automatyczna pomoc przy wypełnianiu formularzy
• duża ilość skinów do przeglądarki
• możliwość zapisywania dużych ilości stron jednocześnie
• dostęp zarówno do zasobów online jak i offline (http, https, ftp)
• możliwość kontroli wyświetlanych przy starcie stron
5
Google Chrome. Jest to przeglądarka internetowa rozwijana przez Google. Jej kod został napisany w oparciu o rozwiązania open sourceowe, między innymi WebKit i Mozilla.
Jak można przeczytać na stronach Google, najważniejszymi zaletami tej przeglądarki są szybkość oraz stabilność działania. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu program nie powinien się zamknąć, ale umożliwić dalszą pracę.
W przeglądarce zaimplementowany jest również specjalny tryb anonimowości, chroniący w pełni prywatność użytkownika. Aplikacja posiada również wbudowany mechanizm zwalczania złośliwego oprogramowania oraz wsparcie dla technologii Google Gears.
Pierwsza wersja testowa tej aplikacji dla systemów Windowsowych ukazała się 2 września 2008 roku. Aktualnie trwają również prace nad wersją przeglądarki dla systemu Mac OS X oraz Linux.
6
Ghostzilla. Darmowa przeglądarka internetowa, aplikacja oparta jest o przeglądarkę Mozilla Firefox. Program potrafi zintegrować się z dowolnym programem, dzięki temu przeglądana strona wygląda na jej część. Przeglądarka ta jest bardzo bezpieczna.
7
K-Meleon jest bardzo szybką, wysoce konfigurowalną i niewielką przeglądarką stron internetowych bazującą na silniku Gecko.
Jej najważniejsze cechy to:
• wykorzystuje istniejące ulubione strony z IE
• wykorzystuje istniejące zakładki NS
• całkowita kontrola nad menu i skrótami klawiszowymi
• szybki czas ładowania
• narzędzia chroniące prywatność
8
MultiPro. Niezwykle rozbudowana, darmowa przeglądarka internetowa. Cechy programu: szybkość, aplikacja zawiera w sobie narzędzie do pobierania całych stron internetowych, program zawiera w sobie klienta FTP oraz wiele rożnego rodzaju narzędzi sieciowych.
 5/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Roky - 2010-09-10
google chrome jest beznadziejne. mniej funkcjonalne od firefoxa, jakieś takie niedorobione i wszystko chce mi tłumaczyć z polskiego na angielski. nie rozumie jakoś że ja chcę po polsku!
elrey - 2009-03-18
@Alex: Osobiście używam Firefoxa 3.0 bez żadnych dodatków i przenośnie Operę 8.5 Lite na penie.Przeglądarka na penie daje mi to swobodę poruszania się po swoich ulubionych stronach bez wyszukiwania ich wczytując cały adres na innych kompach. Tzw.intymność...mądra rzecz
Alex - 2009-03-18
Ja jestem za Google Chrome. Wszystkie produkty od Google są dobre. Mają co prawda błędy ale są one w miarę szybko poprawiane. Co prawda nie mam dużego doświadczenia (do tej pory IE, Firefox i Chrome) ale Google to Google.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Próbujesz sobie przypomnieć jakie jest twoje obecne hasło do jakiejś strony? Używasz przeglądarki Mozilla Firefox?...
Jak wyświetlić zapamiętane hasła (Firefox)?
Próbujesz sobie przypomnieć jakie jest twoje obecne...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.