Tutaj jesteś: Ślub i Wesele > Planowanie Ślubu i Wesela > Kwiaty Ślubne > Jak zrobić bukiet z róż?
Jak zrobić bukiet z róż?

Jak zrobić bukiet z róż?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Prosta aranżacja z jednego rodzaju kwiatów nie jest trudna do zrobienia, zaś klasyczny, okrągły kształt bukietu będzie pasować do prawie każdej sukni ślubnej. Upewnij się, że do bukietu wybierzesz kwiaty trwałe, takie jak np. róże. Poniższa instrukcja dotyczy wykonania bukietu ślubnego o średnicy około 20 cm.
Rzeczy, których potrzebujesz:
30-60 róż (20-40 na bukiety dla druhen), wiadro, ręczniki papierowe, wstążka w uzupełniającym kwiaty kolorze o szerokości 3,5-5cm, gumki recepturki i zielona taśma florystyczna, sekator lub bardzo ostry nożyk, przyrząd do usuwania kolców i liści, szpilki z ozdobnymi łebkami
1
Robienie bukietu z róż 1

Przygotowanie kwiatów


Za pomocą specjalnego urządzenia usuń nadmiar dolnych liści oraz kolce. Usuń również górne i zewnętrzne liście, które nie wyglądają najlepiej. Napełnij wiaderko wodą. Trzymając łodygę pod wodą obetnij ją o około 5 cm pod kątem (dzięki temu do łodygi nie przedostanie się powietrze). Pozostaw tak obcięte łodygi w wodzie przez chwilę, aby nią dobrze nasiąkły.


Uwaga: jeśli do bukietu używasz róż, których pąki nie są jeszcze otwarte możesz przyspieszyć ich kwitnienie poprzez włożenie ich do ciepłej wody. Zrób to jednak na chwilę przed uroczystością, ponieważ bukiet szybciej zwiędnie. Pamiętaj również, aby pracować na jak najdłuższych łodygach. Możesz je podciąć jak już bukiet będzie gotowy.

2
Robienie bukietu z róż 2

Układanie kwiatów


Do bukietu dokładaj po jednej róży drugą ręką przytrzymując wszystkie kwiatki w miejscu. Ułóż 4 róże na tej samej wysokości układając ich pąki na kształt kwadratu - to będzie środek bukietu. Dokładaj kolejne kwiaty dookoła środkowych, ale nieco niżej, aby utworzyć okrągły kształt bukietu.


Aby lepiej widzieć jak bukiet się prezentuje w twoich rękach stań na przeciwko lustra i obserwuj powstawanie bukietu z dalszej perspektywy.

Jak zrobić ciekawy i oryginalny bukiet?
Jak zrobić bukiet kaskadowy?
Jak zrobić bukiet z ubranek?
Jak zrobić bukiet z papieru dla mamy?
strona 1 z 2następna >
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Weekend majowy oczywiście najlepiej wykorzystać spędzając czas z przyjaciółmi. Co robić, aby ten czas w pełni...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Ta kompozycja kwiatowa wygląda wprost olśniewająco. Może stanowić wspaniały stroik na weselny lub świąteczny stół, ale...
Jak zrobić kompozycję kwiatową ombre?
Ta kompozycja kwiatowa wygląda wprost olśniewająco...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub