Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Dzień Matki > Kartki na Dzień Matki > Jak zrobić kartkę dla mamy metodą quillingową?

Jak zrobić kartkę dla mamy metodą quillingową?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (6 ocen)
Oceń 
Nawet jeśli nie czujesz się szczególnie uzdolniony pod względem plastycznym to bez problemu wykonasz tą kartkę. Narysowanie drzewek czarnym markerem nie jest trudne - nie da się ich narysować źle a reszta to już pestka. Poniżej przedstawiam instrukcję jak wykonać dla mamy taką oto czarowną karteczkę.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Papier techniczny ciemnoróżowy, jasnozielony i biały, Czarny pisak do kaligrafii z dwiema końcówkami, Dziurkacz ozdobny - kwiatek (do kupienia tutaj), Folia aluminiowa lub srebrny papier, Malutkie różowe koraliki, Papier do quillingu, jasnozielony 3mm (możesz go zastąpić zwykłym papierem pociętym na paseczki), Igła do quillingu (do kupienia tutaj), Gilotyna do cięcia papieru, Kółka piankowe dwustronnie klejące, Taśma dwustronnie klejąca, Klej do papieru w płynie, Szpilka z okrągłą główką, Wykałaczka do nakładania kleju, Plastikowa tacka na klej, Linijka, Nożyczki, Pinceta
1
Zrób kartkę: Wytnij z ciemnoróżowej kartki technicznej prostokąt o wymiarach 22 x 12 cm. Złóż kartkę na pół. Teraz masz przed sobą składaną kartkę o wymiarach 11 x 12 cm.
2
Z jasnozielonej kartki z bloku technicznego wytnij prostokąt o wymiarach 10 x 11 cm. Przyklej tą kartkę na środek kartki różowej taśmą dwustronnie klejącą.
3
Drzewka wiśni
Z białej sztywnej kartki wytnij prostokąt o wymiarach 9,5 x 10,5 cm. Na kartce narysuj drzewko wiśni za pomocą pisaka do kaligrafii - pień grubszą końcówką i gałązki cieńszą. Z tyłu kartki w jej rogach i pomiędzy nimi przyklej kółka piankowe. Kartkę przyklej na karteczkę zieloną (na zdjęciu obok kilka przykładów drzewek wiśni - na kartce narysuj tylko jedno).
4
quilling kartka dla mamy 4
Z folii aluminiowej (lub jeśli nie masz to z jakiegokolwiek innego sreberka np. z jogurtu) wytnij dziurkaczem około 14 kwiatków.
5
quilling kartka dla mamy 5
Kwiatki dociśnij okrągłą główką szpilki, aby nadać im wklęsły kształt.
6
quilling kartka dla mamy 6
Zrób około 14 listków quillingowych: Wytnij z zielonego papieru paski o długości 7,5; 10; 12,5 i 15 cm (paski mogą być przecięte wzdłuż na pół jeśli chcesz, aby wyglądały jeszcze bardziej delikatnie). Włóż pasek pomiędzy dwie części igły do quillingu. Zacznij obracać igłą równocześnie nawijając na nią pasek.
Jak zrobić bukiet z truskawek?
Jak zrobić kartkę dla mamy na urodziny?
Jak zrobić kartkę na Dzień Matki - wyskakujące kwiaty?
Jak zapakować prezent?
strona 1 z 2następna >
 4/5 (6 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
ala - 2014-03-31
Jakim klejem przykleić kwiatki i koraliki?
Ozdabianie jajek woskiem jest starą tradycją słowiańską. Najładniejsze pisanki można zachowywać przez wiele lat dla...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Ten bukiet mama będzie podziwiała naprawdę długo! Zrobisz go własnoręcznie z bibuły, co daje gwarancję, że kwiaty nigdy...
Jak zrobić bukiet z papieru dla mamy?
Ten bukiet mama będzie podziwiała naprawdę długo...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub