Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Sprzątanie > Sprzątanie łazienki > Jak czyścić płytki ceramiczne?

Jak czyścić płytki ceramiczne?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.2/5 (294 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 6 
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak dobrze wyczyścić kafelki. Środki do kupienia w sklepach są zazwyczaj dość drogie, ale niestety nie zawsze skuteczne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak wyczyścić kafelki, by były lśniące bez użycia detergentów.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Ocet, Mydło, Soda oczyszczona, Emulsja do polerowania płytek lub wosk do karoserii, Amoniak lub proszek do pieczenia, Szczoteczka do zębów, Roztwór soli amoniakalnej, Ircha lub gazeta
1
czyszczenie płytek - krok 1
Przed przystąpieniem do pracy najlepiej odkręcić na kilka minut prysznic i puścić możliwie jak najbardziej gorącą wodę. Wytworzy się wówczas znaczna ilość pary wodnej, dzięki której łatwiej będzie nam usunąć brud.
2
czyszczenie płytek - krok 2
Plamy na kafelkach, nawet te trudne do usunięcia, bez problemu wyczyścisz przy użyciu octu. Po plamach nie zostanie ani śladu, a płytki będą lśniące. Kafelki możesz zmyć także wodą z dodatkiem mydła i sody oczyszczonej. Pamiętaj, by zmywać od dołu do góry, a spłukiwać ciepłą wodą, polewając obficie od góry do dołu.
3
czyszczenie płytek - krok 3
Jeśli chcesz, by twoje kafelki były odporne na wilgoć i tworzenie się kamienia, natrzyj je po umyciu i wysuszeniu specjalną emulsją do polerowania płytek ceramicznych. Pozostaw ją na kilka chwil na glazurze, a potem, zanim całkowicie zaschnie, wypoleruj kafelki miękką szmatką. Równie skuteczny jest wosk do pielęgnacji karoserii samochodu – postępuj z nim tak samo jak w przypadku emulsji do płytek. Nasza łazienka będzie błyszcząca, a plamy po wodzie będą łatwe do usunięcia i nie będą już dla nas problemem.
4
czyszczenie płytek - krok 4
Fugi miedzy kafelkami, w których zbiera się brud i wyglądają nieestetycznie, możesz wyczyścić i wybielić przy pomocy roztworu amoniaku. Weź zużytą szczoteczkę do zębów, zanurz w roztworze amoniaku i potrzyj fugi. Gdy będą już czyste, spłucz obficie wodą. Zamiast szczoteczki możesz użyć także zwilżonej szmatki, a zamiast amoniaku proszku do pieczenia.
5
czyszczenie płytek - krok 5
Jeśli twoje kafelki są nieco zmatowiałe, potrzyj je gazetą lub irchą zwilżoną amoniakiem lub roztworem soli amoniakalnej – przywrócisz im połysk.
 2.2/5 (294 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
alcia - 2014-12-12
To po co są coraz doskonalsze środki, podczas kiedy wy polecacie ocet, mydło i ....... powidło
fado - 2011-10-27
jak wyczyścić płytki takie błyszczące mam takie w łazience ?
Małe kamienie nerkowe mogą przedostać się przed układ moczowy nie wywołując bólu. W tym stadium często wystarczy pić...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Położenie płytek na ścianie może dodać ostatnich szlifów wykończeniowych danemu pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane...
Jak kłaść płytki?
Położenie płytek na ścianie może dodać ostatnich szlifów wykończeniowych danemu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.