Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Ogrody > Kwiaty w Ogrodzie > Jak przycinać hortensje?

Jak przycinać hortensje?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 6 
Sposób przycinania hortensji zależy od jej gatunku. Niektóre z nich takie jak hortensja ogrodowa kwitną na pędach zeszłorocznych, zaś inne jak np. hortensja bukietowa na pędach tegorocznych.
1
Hortensje bukietowa i ogrodowa
Najpierw dowiedz się jakiego gatunku posiadasz hortensje. Na zdjęciu numerem 1 oznaczono hortensję bukietową, kwitnącą na pędach tegorocznych, zaś nr 2 to hortensja ogrodowa, kwitnąca na pędach zeszłorocznych.
2
Hortensja
Niektóre hortensje w tym ogrodowa zawiązuje pąki kwiatowe na wierzchołkach pędów pod koniec lata, ale rozkwitają dopiero w następnym roku. Dlatego, jeśli obetniemy te pędy wówczas hortensja na następny rok nie zakwitnie.
3
W zielonych kółkach pąki kwiatowe, czerwone kreski - miejsca przycięcia
Hortensję ogrodową przycinamy wiosną na początku kwietnia po minięciu przymrozków. Skracamy wyłącznie pędy kwitnące w ubiegłym roku nad pędami bocznymi, które wytworzyły pąki kwiatowe. Należy usunąć również pędy chore, połamane, przemarznięte i uszkodzone.
4
Przycinanie hortensji ogrodowej
W skrócie: Odetnij sekatorem stare i martwe pędy. Przytnij przekwitłe kwiatostany pozostawiając pędy na których są jakieś pąki kwiatowe.
5
Przycinanie hortensji bukietowej
Hortensja bukietowa kwitnie z pędów tegorocznych zatem jej przycinanie ogranicza się do nadania jej kształtu i gęstości. Przycinamy ją wczesną wiosną zanim ruszą pierwsze pędy. W pierwszym roku po posadzeniu przycinamy je nisko (na wysokość 25-30 cm), aby się zagęściła pozostawiając tylko 2-3 pary pąków. Drugiego roku znów nad 2-4 oczkiem, aby krzew był jeszcze bardziej gęsty. Każdego kolejnego roku obcinamy wyżej pozostawiając o 1-2 pary pąków więcej. Przycinamy również pędy połamane, chore czy krzyżujące się.
Wskazówki
  • Hortensje piłkowaną, dębolistną, Sargenta przycina się tak samo jak hortensję ogrodową
 4/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ból w dolnej części kręgosłupa jest jednym na najczęściej występujących schorzeń znanych ludzkości obecnie. Może to być...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Każda pani domu zastanawia się co zrobić, aby jej dom wyglądał jak najpiękniej. Najważniejszym elementem jest dekoracja...
Jak zrobić hortensję?
Każda pani domu zastanawia się co zrobić, aby jej dom wyglądał jak najpiękniej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.