Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Walentynki > Pomysły i Scenariusze na Walentynki > Jak obchodzimy Walentynki w innych krajach?

Jak obchodzimy Walentynki w innych krajach?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 2.3/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Walentynki to bardzo popularne w Polsce święto dla zakochanych. Nie trudno zauważyć, że nasi rodacy obchodzą je w bardzo komercyjny sposób, ale czy we wszystkich krajach tak jest? Ich niejasne pochodzenia spowodowało, że państwa utworzyły własne zwyczaje, czasami bardzo różniące się od siebie. Warto wiedzieć co nieco na ich temat, bo wbrew pozorom mogą nas bardzo zaskoczyć. A wy chcielibyście obchodzić święto zakochanych tak jak robią to inne państwa? Przeczytajcie artykuł i przekonajcie się sami.
1
W Tajlandii jest to ulubiony dzień zawierania małżeństw.
2
W Hiszpanii daje się praktyczne prezenty - kobietom sprzęt AGD (lodówki, pralki) zaś mężczyznom sprzęt elektroniczny: mp3, dvd, gry.
3
We Włoszech kupuje się odzież w kolorze czerwonym, najczęściej jest to bielizna.
4
We Francji zaprasza się w Walentynki ukochaną osobę na kolację lub do teatru oraz wysyła się bukiecik kwiatów z bilecikiem.
5
W Malezji organizowany jest konkurs pt. "Więźniowie miłości", w którym biorą udział pary zakute w metalowe kajdanki które następnie są obserwowane przez tydzień. Zwycięska para otrzymuje nagrodę pieniężną.
6
W Ameryce kartki walentynkowe wysyła się wszystkim, (znajomym, rodzinie, przyjaciołom), niezależnie od płci i wieku. Podstawowym prezentem dla ukochanej są bombonierki w kształcie serca i czerwone róże. Walentynki są w USA bardzo popularne, dlatego w szkołach są prowadzone specjalne lekcje walentynkowe.
7
W Japonii podobnie jak w Ameryce prezenty daje się każdemu, głownie są to czekoladki, podzielone na dwa rodzaje: giri-choko -> czekoladki dawane z obowiązku (szwajcarskie i belgijskie wyroby), honmei-choko - dla ukochanego, w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem, wykonane własnoręcznie. W Japonii przyjął się zwyczaj, że 14. lutego kobiety obdarowują mężczyzn, którzy rewanżują im się 13. marca w Biały Dzień prezentami: czekoladki + bielizna.
Jakie kwiaty wybrać na Walentynki?
Kolacja na Walentynki
Jak zrobić girlandę z serduszek?
Dekoracja stołu walentynkowego
8
W Anglii istniał zwyczaj, że dzieci przebierały się za dorosłych, następnie odwiedzano domy z radosną piosenką miłosną. Do najbardziej popularnych upominków należą pudełeczka kartonowe z postaciami Romea i Julii.
9
W Walii ukochanej osobie daje się drewnianą łyżeczkę, ozdobioną serduszkami, kłódeczkami i kluczami, co symbolizuje proste przesłanie "Otwórz moje serce".
10
W Niemczech prezentem są czerwone róże, świadczące o miłości i wiecznej świeżości uczucia oraz słodycze w kształcie serca: marcepanowe w polewie z mlecznej czekolady, piernikowe w lukrowej polewie z miłosnymi wzorkami. Ponadto do tradycji należy zapraszanie ukochanej osoby do restauracji na kolację pośród innych, zakochanych par.
11
W Polsce popularne są walentynkowe kartki w kształcie serca, czekoladki oraz pluszowe misie. Część polskich handlowców, głównie w sklepach z bielizną i słodyczami udziela prowizji parom robiącym u nich zakupy w Walentynki.
 2.3/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Warto zrobić sympatii w ramach walentynkowego prezentu notesik na różne myśli i inne zapiski. A skoro ma to być prezent...
Jak zrobić notesik w kształcie serca?
Warto zrobić sympatii w ramach walentynkowego prezentu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.