Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Inne projekty i wyroby > Jak zrobić kwiatka na szydełku?

Jak zrobić kwiatka na szydełku?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Przedstawię poniżej prosty schemat wykonania na szydełku małego kwiatka składającego się z 6 płatków. Motyw jest prosty, wykonuje się go jedynie w dwóch okrążeniach. Jeżeli wykonamy więcej takich kwiatków, możemy na przykład połączyć je aby stworzyć ozdobną tasiemkę do obszycia materiału. Pojedyncze kwiatki mogą zostać wszyte w czapki, szaliki, bluzki i stanowić ładną ozdobę ubrania.
Rzeczy, których potrzebujesz:
włóczka, szydełko, nożyczki
1
Wykonujemy jedno oczko łańcuszka. W otwór poprzedzający oczko wkłuwamy szydełko i wykonujemy 1 półsłupek. Powtarzamy tę czynność 6 razy. Na koniec wkłuwamy szydełko w pierwszy półsłupek i robimy oczko ścisłe.
2
Robimy 1 oczko łańcuszka, 1 półsłupek, 1 półsłupek z narzutem, 2 oczka łańcuszka, 1 półsłupek z narzutem i 1 półsłupek. Wszystko wykonujemy w pierwszym półsłupku pierwszego rzędu.
3
Powtarzamy wszystkie czynności z punktu 2 w każdym z następnych 5 półsłupków pierwszego rzędu.
4
Na koniec robimy oczko ścisłe w pierwszy półsłupek. Aby zakończyć robótkę wyjmujemy szydełko z oczka, powiększamy oczko, ucinamy włóczkę i przeplatamy jej koniec przez powiększone oczko i zaciskamy. Obie nitki (początkową i końcową) chowamy między splotami za pomocą szydełka.
Wskazówki
Koniecznie musimy dobrać odpowiedni rozmiar szydełka do włóczki, której będziemy używać. W przeciwnym razie kwiatek może wyjść zbyt ścisły i poskręcany lub płatki mogą zbyt luźno w siebie przechodzić.
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Czy woda alkaliczna jest dla ciebie dobra? Zdrowe ciało zawsze powinno być lekko zasadowe. Jednak organizmy większości...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Dynia inna niż wszystkie, bo obleczona we włóczkę. Przyznam, że gotowy efekt zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Dynie...
Jak ozdobić dynie włóczką na Halloween?
Dynia inna niż wszystkie, bo obleczona we włóczkę...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.