Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Wyroby z papieru > Jak zrobić motyle z papieru?

Jak zrobić motyle z papieru?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (14 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 6 
Motyle z papieru wniosą powiew wiosny do każdego, nawet najbardziej szarego mieszkania. Możesz przyczepić je na firance, udekorować nimi kwiaty w doniczce, powiesić je na sznurkach na żyrandolu lub podarować bliskiej ci osobie. Niezależnie od tego jakie masz plany, dowiedz się jak wykonać piękne i kolorowe motyle z papieru widoczne na zdjęciu obok. To banalnie proste.
Rzeczy, których potrzebujesz:
kolorowy brystol, czarny marker, korektor, nożyczki, ołówek
1
motyle z papieru - szablon
Pobierz szablon dostępny w tym kroku. Pomniejsz go lub powiększ w zależności od swoich potrzeb i wydrukuj na kawałku papieru.
2
motyle z papieru - krok 2
Brystol w wybranym kolorze złóż na pół. Przyłóż szablon do linii zgięcia (przerywana linia na szablonie powinna pokrywać się z linią zgięcia) i delikatnie odrysuj go ołówkiem. Wytnij otrzymany kształt motyla.
3
motyle z papieru - krok 3
Na jednym i drugim skrzydle motyla narysuj wybrany wzór. Może on przypominać ten widoczny na zdjęciu obok. Najpierw naszkicuj krawędzie wzoru ołówkiem, a następnie, gdy efekt będzie dla ciebie zadowalający, popraw je czarnym markerem permanentnym.
4
motyle z papieru - krok 4
Zewnętrzną krawędź skrzydeł motyla pomaluj markerem na czarno. Pogrub również niektóre linie swojego wzoru. Wszystko zależy oczywiście od tego jak ma wyglądać gotowy motyl. Rozłóż papier i zobacz, czy oba skrzydła motyla wyglądają w miarę symetrycznie.
5
motyle z papieru - krok 5
Białym korektorem zrób plamki na pomalowanych czarnym markerem fragmentach skrzydeł. Motyl gotowy. Wykorzystaj inne kolory brystolu, by zrobić mu wielu tęczowych towarzyszy.
 3.9/5 (14 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Breloczek to gadżet, który przyda się zawsze i każdemu.  Najlepiej jeśli będzie się wyróżniał, tak samo jak i my chcemy...
Jak zrobić brelok z książeczką?
Breloczek to gadżet, który przyda się zawsze i każdemu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.