Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Projekty dla dzieci > Jak zrobić skrzydła motyla dla dziecka?

Jak zrobić skrzydła motyla dla dziecka?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 14 
Robisz kostium motyla dla swojego dziecka? Zadbaj o najważniejszy jego element – skrzydła. Gdy będą wyglądać tak jak te pokazane na zdjęciu obok, cała reszta stroju nie będzie mieć znaczenia. Wystarczą czarne legginsy i koszulka w tym samym kolorze, a twoja pociecha w ciągu kilku sekund zamieni się w pięknego motyla. Instrukcję wykonania takich skrzydeł znajdziesz poniżej.
Rzeczy, których potrzebujesz:
czarny filc (90 x 90 cm), 1 arkusz białego brystolu, ołówek, szpilki, pomarańczowy i biały filc, nożyczki, klej (na tyle mocny, by poradził sobie z materiałem), czarna gumka o szerokości około 9-10 cm (dwa kawałki o długości 40 cm i dwa o długości 10 cm), czarna nitka, igła lub maszyna do szycia
1
skrzydła motyla dla dziecka - krok 1
Na brystolu narysuj kształt jednego skrzydła motyla, podobny do tego pokazanego na zdjęciu obok. Najpierw zmierz jednak długość ręki dziecka, od środka pleców – aż do końca dłoni. Skrzydło w najszerszym miejscu powinno mieć odpowiadające jej wymiary. W tym przypadku maksymalna szerokość wynosi 55 cm.
2
skrzydła motyla dla dziecka - krok 2
Kwadrat czarnego filcu o boku długości 90 cm złóż na pół wzdłuż przekątnej. Połóż na nim szablon skrzydła w taki sposób, by jego krawędź przylegała do miejsca zgięcia filcu (patrz zdjęcie). Przypnij szablon do materiału szpilkami.
3
skrzydła motyla dla dziecka - krok 3
Wytnij kształt w oparciu o szablon, a następnie rozłóż tak otrzymane skrzydła. Powinny przypominać te pokazane na zdjęciu obok.
4
skrzydła motyla dla dziecka - krok 4
Teraz czas je udekorować. Oczywiście możesz zdecydować się na dowolny wzór (inspiracji poszukaj w internecie) lub skorzystać z pomysłu przedstawionego tutaj. Pamiętaj, że oba skrzydła muszą stanowić swoje lustrzane odbicie, więc najszybciej jest wycinać po dwa elementy naraz. Zacznij od wycięcia z białego filcu kółek w różnych rozmiarach i przyklejeniu ich wzdłuż zewnętrznej krawędzi każdego ze skrzydeł. Z pomarańczowego filcu wytnij łezkowate kształty różnej wielkości (najlepiej najpierw rozrysować je na szablonie) i przyklej w odpowiednich miejscach. Użyj kleju przeznaczonego do materiału lub kleju w sprayu.
5
skrzydła motyla dla dziecka - krok 5
Z pozostałego kawałka czarnego filcu wytnij tułów motyla. Przyklej go na środku, między oboma skrzydłami.
6
skrzydła motyla dla dziecka - krok 6
Część artystyczna za nami, teraz nadszedł czas na część techniczną. Od spodu musimy przyszyć do skrzydeł dwie duże pętelki z gumki, które umożliwią dziecku założenie skrzydeł na plecy. Musimy zamontować też dwie małe pętelki – po jednej na końcu z każdego ze skrzydeł, które dziecko nałoży na dłonie, gdy będzie chciało rozłożyć skrzydła.
7
skrzydła motyla dla dziecka - krok 7
Dwa kawałki gumki o długości 40 cm złóż na pół formując pętelki. Umieść je na środku skrzydeł, w górnej części, jedna obok drugiej. Przypnij je szpilkami. Dla lepszej widoczności na zdjęciach użyto gumki białej, polecam jednak zastosować czarną – im mniej widoczne „szelki” tym lepiej.
8
skrzydła motyla dla dziecka - krok 8
Z kawałka czarnego filcu wytnij mały prostokąt i przyszyj go w miejscu, gdzie stykają się końce obu gumek, jednocześnie mocując je do skrzydeł.
9
skrzydła motyla dla dziecka - krok 9
Teraz zamocuj pętelki na kciuki (ponownie użyj czarnej gumki, biała ma tutaj jedynie charakter prezentacyjny). Kawałek gumki o długości 10 cm zwiń w pętelkę i przypnij szpilką do końca jednego ze skrzydeł (wcześniej możesz założyć dziecku skrzydła, by dokładnie określić, w którym miejscu powinien znaleźć się otwór na kciuk). To samo zrób po przeciwnej stronie.
10
skrzydła motyla dla dziecka - krok 10
Przyszyj pętelki w miejscach oznaczonych na zdjęciu pomarańczowymi strzałkami.
11
skrzydła motyla dla dziecka - krok 11
Tak będą się prezentować gotowe skrzydła „od spodu”...
12
skrzydła motyla dla dziecka - krok 12
… a tak na „prawej” stronie.
13
skrzydła motyla dla dziecka - krok 13
Wystarczy założyć je na plecy, by nasza pociecha z niepozornej gąsieniczki przeistoczyła się w pięknego motyla. Jako resztę stroju polecam użyć czarnych legginsów i dopasowanej koszulki w tym samym kolorze.
 3.9/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Czy woda alkaliczna jest dla ciebie dobra? Zdrowe ciało zawsze powinno być lekko zasadowe. Jednak organizmy większości...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Nie jest to Piggy, nie jest to Babe, ale ta świnka niewątpliwie ma klasę! Czy byłabyś w stanie jej się oprzeć? Strój...
Jak zrobić strój świnki?
Nie jest to Piggy, nie jest to Babe, ale ta świnka niewątpliwie ma klasę! Czy byłabyś...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.