Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Projekty dla dzieci > Jak zrobić skrzydła motyla dla dziecka?

Jak zrobić skrzydła motyla dla dziecka?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.6/5 (14 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 14 
Robisz kostium motyla dla swojego dziecka? Zadbaj o najważniejszy jego element – skrzydła. Gdy będą wyglądać tak jak te pokazane na zdjęciu obok, cała reszta stroju nie będzie mieć znaczenia. Wystarczą czarne legginsy i koszulka w tym samym kolorze, a twoja pociecha w ciągu kilku sekund zamieni się w pięknego motyla. Instrukcję wykonania takich skrzydeł znajdziesz poniżej.
Rzeczy, których potrzebujesz:
czarny filc (90 x 90 cm), 1 arkusz białego brystolu, ołówek, szpilki, pomarańczowy i biały filc, nożyczki, klej (na tyle mocny, by poradził sobie z materiałem), czarna gumka o szerokości około 9-10 cm (dwa kawałki o długości 40 cm i dwa o długości 10 cm), czarna nitka, igła lub maszyna do szycia
1
skrzydła motyla dla dziecka - krok 1
Na brystolu narysuj kształt jednego skrzydła motyla, podobny do tego pokazanego na zdjęciu obok. Najpierw zmierz jednak długość ręki dziecka, od środka pleców – aż do końca dłoni. Skrzydło w najszerszym miejscu powinno mieć odpowiadające jej wymiary. W tym przypadku maksymalna szerokość wynosi 55 cm.
2
skrzydła motyla dla dziecka - krok 2
Kwadrat czarnego filcu o boku długości 90 cm złóż na pół wzdłuż przekątnej. Połóż na nim szablon skrzydła w taki sposób, by jego krawędź przylegała do miejsca zgięcia filcu (patrz zdjęcie). Przypnij szablon do materiału szpilkami.
3
skrzydła motyla dla dziecka - krok 3
Wytnij kształt w oparciu o szablon, a następnie rozłóż tak otrzymane skrzydła. Powinny przypominać te pokazane na zdjęciu obok.
4
skrzydła motyla dla dziecka - krok 4
Teraz czas je udekorować. Oczywiście możesz zdecydować się na dowolny wzór (inspiracji poszukaj w internecie) lub skorzystać z pomysłu przedstawionego tutaj. Pamiętaj, że oba skrzydła muszą stanowić swoje lustrzane odbicie, więc najszybciej jest wycinać po dwa elementy naraz. Zacznij od wycięcia z białego filcu kółek w różnych rozmiarach i przyklejeniu ich wzdłuż zewnętrznej krawędzi każdego ze skrzydeł. Z pomarańczowego filcu wytnij łezkowate kształty różnej wielkości (najlepiej najpierw rozrysować je na szablonie) i przyklej w odpowiednich miejscach. Użyj kleju przeznaczonego do materiału lub kleju w sprayu.
5
skrzydła motyla dla dziecka - krok 5
Z pozostałego kawałka czarnego filcu wytnij tułów motyla. Przyklej go na środku, między oboma skrzydłami.
6
skrzydła motyla dla dziecka - krok 6
Część artystyczna za nami, teraz nadszedł czas na część techniczną. Od spodu musimy przyszyć do skrzydeł dwie duże pętelki z gumki, które umożliwią dziecku założenie skrzydeł na plecy. Musimy zamontować też dwie małe pętelki – po jednej na końcu z każdego ze skrzydeł, które dziecko nałoży na dłonie, gdy będzie chciało rozłożyć skrzydła.
7
skrzydła motyla dla dziecka - krok 7
Dwa kawałki gumki o długości 40 cm złóż na pół formując pętelki. Umieść je na środku skrzydeł, w górnej części, jedna obok drugiej. Przypnij je szpilkami. Dla lepszej widoczności na zdjęciach użyto gumki białej, polecam jednak zastosować czarną – im mniej widoczne „szelki” tym lepiej.
8
skrzydła motyla dla dziecka - krok 8
Z kawałka czarnego filcu wytnij mały prostokąt i przyszyj go w miejscu, gdzie stykają się końce obu gumek, jednocześnie mocując je do skrzydeł.
9
skrzydła motyla dla dziecka - krok 9
Teraz zamocuj pętelki na kciuki (ponownie użyj czarnej gumki, biała ma tutaj jedynie charakter prezentacyjny). Kawałek gumki o długości 10 cm zwiń w pętelkę i przypnij szpilką do końca jednego ze skrzydeł (wcześniej możesz założyć dziecku skrzydła, by dokładnie określić, w którym miejscu powinien znaleźć się otwór na kciuk). To samo zrób po przeciwnej stronie.
10
skrzydła motyla dla dziecka - krok 10
Przyszyj pętelki w miejscach oznaczonych na zdjęciu pomarańczowymi strzałkami.
11
skrzydła motyla dla dziecka - krok 11
Tak będą się prezentować gotowe skrzydła „od spodu”...
12
skrzydła motyla dla dziecka - krok 12
… a tak na „prawej” stronie.
13
skrzydła motyla dla dziecka - krok 13
Wystarczy założyć je na plecy, by nasza pociecha z niepozornej gąsieniczki przeistoczyła się w pięknego motyla. Jako resztę stroju polecam użyć czarnych legginsów i dopasowanej koszulki w tym samym kolorze.
 3.6/5 (14 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Nie trzeba być bohaterem „W pustyni i w puszczy”, by móc przebrać się na Halloween lub karnawał w strój safari. Wykonaj...
Jak zrobić przebranie safari dla dziecka?
Nie trzeba być bohaterem „W pustyni i w puszczy”...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.