Tutaj jesteś: Praca i Kariera > Praca > Przetrwanie w Pracy > Jak uniknąć stresu?

Jak uniknąć stresu?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Żyjemy w czasach, w których depresja nie jest niczym nowym, ani niezwykłym. Bezstresowe życie, to życie szczęśliwsze i bez depresji - nawet tych sezonowych. Dlatego warto robić wszystko, by nie dopuszczać do spadków nastroju. Wbrew pozorom to nie jest skomplikowane i nie wymaga wysiłku. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, a życie od razu nabierze kolorów. Oto kilka praktycznych rad dotyczących unikania i zwalczania stresu.
1
Śmiech

Śmiej się często i głośno. Jeśli nie masz poczucia humoru, znajdź kogoś kto go ma. Śmiech uwalnia endorfiny (hormony szczęścia) z organizmu co pomaga zwiększyć układ odpornościowy.

2
Nie śpiesz się. Będziesz w stanie bardziej radzić sobie ze stresem, jeśli zaczniesz mądrze zarządzać swoim czasem. Pamiętaj, aby zawsze pozostawić sobie czas na nieprzewidziane wydarzenia. Wstawaj 15 minut wcześniej i wcześniej wychodź z domu. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie pośpiechu i związanego z nim stresu. Również na spotkania wychodź wcześniej.
3
Przygotuj się na następny dzień. Wieczorem spakuj się do pracy (szkoły), przygotuj sobie ubrania i zrób śniadanie.
4
wrak samochodu
Przygotuj się na najgorsze. W chwili zakupu nowego samochodu, wyobraź sobie chwilę pierwszej stłuczki. Przygotuj się na to, że twój samochód prędzej czy później wyląduje na złomie. Jadąc na wakacje, spakuj ze sobą parasol. W chwili podjęcia nowej pracy, wyobraź sobie dzień zwolnienia. Dzięki temu, będziesz się cieszyć każdą chwilą spędzoną z czymś lub kimś zaś moment utraty nie będzie już taki bolesny i stresujący.
Jak zwiększyć poziom dopaminy?
Jak być silnym psychicznie?
Jak uspokoić myśli?
Jak być szczęśliwym człowiekiem?
Przeczytaj teraz: Jak się odstresować?
 4.3/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
efi5 - 2013-04-17
Myślę, że nie ma czegoś takiego jak bezstresowe życie, bo stres jest w nas już od momentu narodzenia i będzie do końca życia.Można natomiast łagodzić jego natężenie i skutki.wieloma sposobami.Dobrym sposobem jest zmiana myślenia, nastawienie do życia, i zmienianie destrukcji na pozytywne cechy.Oczywiście nie jest to takie proste, ale możliwe, bo zmniejszając stres łagodzimy podatność na choroby, a to z kolei pozwala żyć w spokoju i w zgodzie ze sobą.
Soda oczyszczona jest uniwersalnym produktem. W niezliczony sposób może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Wciąż się stresujesz? Z nerwów nie wiesz co ze sobą zrobić i jak rozładować negatywne emocje, które wciąż napiętrzają...
Jak ograniczyć stres?
Wciąż się stresujesz? Z nerwów nie wiesz co ze sobą zrobić i jak rozładować negatywne...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Tipy.pl to źródło pełne porad, pomysłów i inspiracji.
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.