Tutaj jesteś: Biznes > Marketing i Public Relations > Promocja > Jak napisać podanie o sponsoring?

Jak napisać podanie o sponsoring?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.8/5 (22 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Zdobycie sponsora imprezy muzycznej czy sportowej zwykle nie jest łatwe. Aby jednak się udało konieczne jest przede wszystkim wysłanie listów z prośbą o sponsoring do firm i organizacji. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących napisania takiego podania.
1
Przed rozpoczęciem pisania prośby o sponsoring, należy określić kilka spraw. Po pierwsze, musisz ustalić, ile środków finansowych będziesz potrzebować od danej firmy czy organizacji. Niesprecyzowanie sumy ("ile łaska") wygląda na żebranie a nie na propozycję biznesową.
2
W liście należy jasno i krótko opisać swoją organizację oraz korzyści jakie przynosi ona ludziom. Należy również podać przykłady swoich działań i dotychczasowych osiągnięć. Jeśli jest to nowy projekt wówczas należy wyjaśnić co on ma na celu, komu pomoże i w jaki sposób. Wyjaśnij również, dlaczego uważasz, że twoje przedsięwzięcie ma szansę na sukces. Musisz również określić dokładnie jakie prace i narzędzia będą ci potrzebne do realizacji swojego celu (reklama - gdzie? bilety - jakie? przedruk ulotek itp.). Dokładne wyjaśnienie na co zamierzasz wydać pieniądze ułatwią sponsorowi decyzję i rozwieją obawy, że wyrzucają oni pieniądze w błoto.
3
Najistotniejszym czynnikiem jest wykazanie potencjalnym sponsorom, że ich pomoc przyniesie korzyści również dla ich działalności i wizerunku firmy. To co możesz zaproponować to udział przedstawicieli firmy we wszelkich nowościach (darmowe bilety), możliwość fotografowania (pierwszeństwo do zdjęć z imprezy), ich logo w widocznym miejscu (np. na koszulkach sportowców, trybunach, scenie, na papeterii, banerach reklamowych imprezy).
4
Pamiętaj o szczegółach. Przykładowo: Ile osób będzie brało udział w imprezie? Czy w imprezie będą brać udział jakieś znakomitości, gwiazdy, znani ludzie? Jaki będzie rodzaj publiczności?
Jak napisać oficjalny e-mail?
Jak nauczyć się rozmawiać z ludźmi?
Jak promować swoje usługi w Internecie?
Jak reklamować sklep internetowy?
Wskazówki
  • Poproś o informację zwrotną. Napisz swój adres, numer telefonu, adres e-mail.
  • Podpisz się i napisz jakie zajmujesz stanowisko.
  • Staraj się spersonalizować list (zamiast pisać "Szanowni Państwo" napisz "Szanowna Pani XX".
Przeczytaj teraz: Jak zrobić prezentację?
 2.8/5 (22 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
marta123 - 2015-12-10
mam na imię Marta mieszkam w Dokudowie Drugim nr72 21-500 Biała Podlaska mam na utrzymujemy 9 dziećmi i mężem jest nam ciężko żeby dzieciom kupić ich wymarzone prezenty takie jakie by chcieli dostać od mikołaja ,a także żywność i inne potrzebne rzeczy więc szukamy sponsora ,który nam pomoże kupić pampersy mleko dla dziecka trzy miesięcznego .Więc prosimy ludzi o dobrym sercu o pomoc to mój numer telefonu 507 724 637 .
arimor - 2013-10-25
Ciekawy i przydatny artykuł. Warto jednak położyć większy nacisk na punkt 3, ponieważ to własne korzyści są dla sponsorów najważniejsze. Oprócz umieszczania w widocznym miejscu bannerów czy loga możemy ponadto zaproponować im: wygłoszenie oficjalnego podziękowania na scenie, wręczenie wydrukowanego certyfikatu z podziękowaniem, zaproponować sponsorom, aby umieścili gdzieś w sali swoje promocyjne stanowiska z ulotkami. Ponadto warto wiedzieć, że sponsorzy chętniej skuszą się na udział w imprezie, jeśli będą na niej występować jakieś znane osoby (za nimi idą przecież media, czyli większa promocja). Jeżeli więc na Waszej uroczystości pojawią się artyści czy celebryci, koniecznie wspomnijcie o tym w piśmie do sponsora.
Myszka098 - 2013-03-19
Witam, mam na imię Ania.

Wiem, że takich ludzi jak ja jest setki ale ja muszę znaleźć rozwiązanie. Po prostu muszę , nie mogę się poddać. Już myślałam o wszystkim, nawet żeby się powiesić ale nie mogę zrobić tego moim dzieciom. Na pewno wśród Was jest jakiś Samarytanin i mi pomoże. Proszę.....
Chodzi o to, że mam straszne problemy finansowe. Wiem, że to moja wina, że się tak stało ale po paru latach bezowocnego szukania pracy podjęłam decyzję, że sama otworzę firmę ….i to niestety mnie zgubiło.
Chciałam mieć pracę, chleb i żeby moje dzieci miały normalne życie.
A teraz mam nóż na gardle i tylko cud może mnie uratować.
Brałam pożyczki, żeby firma prosperowała, mówiło się, że musi minąć dwa- trzy lata aby firma mogła ruszyć pełną parą. I to się zgadza tylko, że teraz zjadają mnie raty kredytów, i gdyby nie one firma byłaby już sama na siebie zarabiała.
Dlatego proszę o pomoc, błagam niech mi Ktoś pomoże, wystarczy jakakolwiek wpłata paru zł.
Nr konta idea bank -43 1950 0001 2006 0140 0104 0002
Wiem, że można przekazać pieniądze jako darowiznę. Można sobie odliczyć od podatku.
Proszę i przysięgam, że jeśli uda mi się spłacić wszystkie kredyty to całą nadwyżkę przekażę na szczytny cel. I sama wtedy pomogę potrzebującym.
Wszystkie dokumenty mogę okazać, nie chcę nikogo naciągać proszę tylko o pomoc.
Jak coś to mój email: anoszka.098@o2.pl Dobro zawsze powraca z podwojoną siłą.
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Prawdopodobnie słyszałeś już w życiu tysiące reklam i usłyszysz jeszcze tysiące. Ile z nich przyciągnęło twoją uwagę?...
Jak zrobić reklamę radiową?
Prawdopodobnie słyszałeś już w życiu tysiące reklam i usłyszysz jeszcze tysiące...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.