Tutaj jesteś: Zwierzęta > Psy > Pies w Domu > Powody, dla których twój pies powinien dzielić z tobą łóżko

Powody, dla których twój pies powinien dzielić z tobą łóżko

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Prawdopodobnie nie raz słyszałaś, że spanie w łóżku z psem jest złym pomysłem. Zwierzę może być nosicielem niebezpiecznych zarazków, albo zostawić brudne ślady łap na pościeli. Nie wspominając o tym, że pies obudzi cię wczesnym rankiem. W rzeczywistości spanie ze swoim pupilem pozytywnie wpływa na zdrowie. Oto powody, dla których warto wpuścić czworonoga do sypialni.
1
piesek
Obecność psa uspokaja
Terapia z udziałem psów potwierdza, że obecność zwierząt skutecznie leczy ze stresu i poczucia lęku. To samo dzieje się, jeżeli twój pupil śpi w łóżku. Wystarczy, że pogłaszczesz psa a twój mózg wydzieli substancje chemiczne, które cię uspokoją i zrelaksują.

Bezpieczeństwo
Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy czujemy się trochę bardziej bezpiecznie wiedząc, że nasz pies czuwa nad nami w nocy. Wiesz, że nikt nie zrobi ci krzywdy, jeśli twój pies obecny jest w sypialni i dzięki temu możesz spać spokojnie.
2
piesek w łóżku
Ciepło
Czy jest coś bardziej ciepłego niż twój pies? Poza tym przyjemnie jest przytulić się do ciepłego i miękkiego psiego futra. Jeśli mieszkasz w chłodnym regionie albo panuje zimowa pora roku pies zapewni ci ciepło w nocy.

Komfort snu
Ostatnie badania wykazały, że pies w sypialni zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie komfort snu jest lepszy. Obecność psa może pomóc w walce z bezsennością. Jesteś spokojna i łatwiej zasypiasz.
3
spanie z psem
Spokój<.b>
Obecność czworonogów wpływa na prawidłową pracę mózgu. Brak stresu, poczucie bezpieczeństwa i relaksu nie zostają bez wpływu nasz nasz mózg. Głaszcząc zwierzę w organizmie człowieka podnosi się poziom oksytocyny, która nazywa jest „ hormonem przytulania'. Oksytocyna wpływa na zmniejszenie poziomu stresu, obniża stężenie kortyzolu w organizmie oraz ciśnienie krwi.

Psy zapobiegają depresji
Być może nie zdawałaś sobie sprawy z tego, ale obecność psa jest niezwykle pomocna dla osób zmagających się z depresją. Oksytocyna odpowiada również za dobre samopoczucie, pozwala przezwycięzyć lęki, sprzyja empatii i otwarciu się na drugiego człowieka. Oprócz tych korzyści otrzymujemy niepodzielną uwagę czworonoga i jego wierną miłość, co również pomaga walczyć z depresją
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Niejednokrotnie słyszymy jak to psy w schroniskach mają ciężko, jest nam ich żal, czasem zawieziemy jakąś karmę w...
Jak adoptować psa ze schroniska?
Niejednokrotnie słyszymy jak to psy w schroniskach mają...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.