Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Choroby Układu Pokarmowego > 5 nietypowych objawów refluksu

5 nietypowych objawów refluksu

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Refluks przełyku jest nieprzyjemnym schorzeniem. Polega ona na zwracaniu kwaśnej treści żołądka do przełyku. Z tą przypadłością łączy się wiele uporczywych odczuć, jak pieczenie w ustach. Jednak refluks może objawiać się w nietypowy sposób. Oto kilka nietypowych oznak refluksu przełyku.
1
refluks objawy
Duża ilość śliny
Jeśli twoje usta po posiłku lub przekąsce są pełne śliny, jest to sygnał, że mamy do czynienia z refluksem. Dla tych samych powodów usta wypełniają się śliną, przed wymiotowaniem. Gruczoły ślinowe pracują na wysokich obrotach, aby zniwelować działanie drażniącej substancji w przełyku.

Zapalenie płuc
Gdy kwasy żołądkowe docierają do przełyku podrażniają nie tylko gardło. Mogą również dotrzeć do twoich płuc. Jeśli tak się stanie możesz doświadczyć bolesnego zapalenia płuc. Zwłaszcza wtedy, gdy zapalenie płuc pojawia się bez dobrego wytłumaczenia.
2
refluks przełyku jakie objawy
Ból w klatce piersiowej
To banalne mówić, że ludzie często mylą zgagę z atakiem serca, lecz takie sytuacje zdarzają się w prawdziwym życiu. Lekarze dyżurujący na ostrym dyżurze często mają do czynienia z osobami z okropnym bólem w klatce piersiowej myślących, że jest to atak serca. I sytuacja również odwraca się, osoby myśląc, że mają zgagę pozostają w domu co łączy się z tragicznymi konsekwencjami.
3
refluks przełyku
Gorzki smak
Soki żołądkowe, które dotarły do przełyku zostawiają kwaśny lub gorzki smak w tylnej części gardła.

Astma
Jeśli wystąpią problemy z oddychaniem, zwłaszcza w nocy, bądź pewien, że to refluks. Leżąc kwas z żołądka dociera do przełyku wywołując odruch powodujący sapanie. Kwas może również przejść do dróg oddechowych i powodować podrażnienie, dławienie i kaszel.
 4/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zobacz galerie
Refluks przełyku, zwany też refluksową chorobą przełyku( GERD - gastroesophageal reflux disease), to bardziej naukowa...
12 sposobów na walkę z refluksem
Refluks przełyku, zwany też refluksową chorobą przełyku...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.