Tutaj jesteś: Moda i Uroda > Pielęgnacja Skóry > Pielęgnacja skóry > 6 zalet szczotkowania skóry na sucho

6 zalet szczotkowania skóry na sucho

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Szczotkowanie suchej skóry to bardzo stara praktyka pielęgnacji zdrowia i urody, która szybko zyskuje popularność. Zabieg ten nie jest magicznym zastrzykiem na rozwiązanie dolegliwości chorobowych, ale jest to świetny sposób, aby wesprzeć zdrowie skóry, poprawić krążenie oraz doskonała metoda na relaks. Szczotkowanie najlepiej jest wykonać za pomocą szczotki wykonanej z naturalnych materiałów. Jakie korzyści niesie ze sobą szczotkowanie skóry na sucho? Poznasz je w dalszej części materiału.
1
skóra szczotkowanie
Redukuje cellulit
Pierwszą ważną korzyścią szczotkowania jest zmniejszenie, a następnie eliminacja cellulitu. Jest to ważny element oczyszczania organizmu. W rzeczywistości cellulit składa się z toksycznego tłuszczu, który prowadzi do marszczenia się skóry. Szczotkowanie przyczynia się do rozpadu komórek tłuszczowych zgromadzonych pod skórą. Sposób ten jest znacznie wygodniejszy i ekonomiczny niż zabieg liposukcji. Proces oczyszczania organizmu można dodatkowo zwiększyć poprzez oczyszczenie jelita grubego i wątroby.

Złuszczanie naskórka
Inną korzyścią ze szczotkowania skóry na sucho jest usuwanie martwych komórek naskórka. Gdy usuniemy martwy złuszczony naskórek, nowe komórki formują się szybciej, dzięki czemu skóra wygląda zdrowiej.
2
szczotkowanie na sucho
Pobudza krążenie
Poprzez szczotkowanie skóry zwiększa się przepływ krwi do skóry. Następuje proces podczas, którego zostają uwolnione toksyny i wraz z potem zostaną one usunięte. Odpowiednie ćwiczenia, pikantne potrawy i techniki oddechowe również poprawić przepływ krwi.

Podkreśla mięśnie
Inną zaletą szczotkowania jest pobudzenie układu nerwowego. Stymulowane nerwy, aktywują włókna mięśniowe, co poprawia napięcie mięśni. Jest to szczególnie korzystny zabieg dla osób, które straciły sporo na wadze i szukają sposobu na napięcie zwiotczałej skóry.
3
szczotkowanie na sucho skóra
Wsparcie układu immunologicznego
Najważniejszą zaletą szczotkowania na sucho jest wpływ na układ limfatyczny, który ma ogromne znaczenie dla układu odpornościowego. Szczotkowanie usprawnia przepływ limfy w naszych komórkach, która krąży niezależnie od układu krwionośnego. Dzięki poprawnemu przepływowi białe krwinki (limfocyty) mogą szybciej reagować na pojawiające się zagrożenie i błyskawicznie niszczyć wszelkie szkodliwe mikroby.

Poprawa wyglądu skóry
Ogromną zaletą z pewnością jest drastyczna poprawa wyglądu samej skory. Wyeliminowanie martwego naskórka i odblokowanie porów skory przyczyniają się do znacznej poprawy kondycji skóry. Dzięki temu zabiegowi poprawia się wygląd skóry. Skóra staje się ładna i gładka.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wiele dziewczyn, zwłaszcza młodych ma kompleks małych piersi. Część z nich decyduje się nawet na operacje plastyczne,...
Jak powiększyć piersi?
Wiele dziewczyn, zwłaszcza młodych ma kompleks małych piersi. Część z nich decyduje...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.