Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Zespół Przewlekłego Zmęczenia > Dlaczego jesteś ciągle zmęczona?

Dlaczego jesteś ciągle zmęczona?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Wiele czynników ma wpływ na to, że czujesz się ciągle zmęczona. Czasem jest to zarwana noc lub praca do późnych godzin. Jeśli jednak odczuwasz ciągłe zmęczenie, pomimo że odpowiednio długo sypiasz i nawet kawa nie jest w stanie cię obudzić, może to być objaw choroby. Poniżej lista przyczyn permanentnego zmęczenia.
1
brak energi
Niedożywienie
Brak odpowiednich witamin i minerałów wpływa na poziom energii. Następnym razem, gdy znów będziesz testować kolejną restrykcyjną dietę, lepiej zastanów się nad tym, jak dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Bezdech senny
Jeśli budzisz się w nocy wyczerpana, być może cierpisz na bezdech senny. W wielu trudnych przypadkach oddychanie staje się utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Jeżeli podejrzewasz u siebie bezdech senny jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.
2
nieustanne zmęczenie
Depresja
Każdy może czuć się przygnębiony i smutny od czasu do czasu, ale stan smutku nie może trwać stale. Jeśli ciągle czujesz się zmęczona a twoje myśli koncentrują się na poczuciu beznadziei i rozpaczy, rozważ wizytę u specjalisty.

Niedoczynność bądź nadczynność tarczycy
Każdy, kto skarży się na długotrwałe zmęczenie powinien umówić się na wizytę u lekarza. Pierwszą rzeczą jaką lekarz powinien zrobić, to zlecić badanie krwi. Często badania ujawniają nadczynność lub niedoczynność tarczycy.
3
zmęczenie w pracy
Uczulenie na gluten
Unikanie glutenu to nie tylko modna dieta. Zdarza się, że osoby nie trawią glutenu w ogóle. Jeśli po spożyciu pszennych produktów jesteś zmęczona lub masz problemy z żołądkiem być może cierpisz na uczulenie na gluten. Zrezygnuj na jakiś czas z produktów zawierających gluten lub skonsultuj się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania.

Anemia
Ofiary anemii często skarżą się na bardzo specyficzny rodzaj zmęczenia, osłabienia i duszności. Proste badanie krwi wykaże czy cierpisz na anemię. Jeśli wynik badania pokaże, że liczba czerwonych krwinek jest niska, to będziesz musiał zmienić swoje nawyki żywieniowe aby uzupełnić niedobory w diecie.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Niezależnie od tego, czy śpisz 8 czy 14 godzin na dobę wciąż czujesz się senna? Nie masz siły i ochoty wyjść z domu,...
Jakie są przyczyny nadmiernej senności?
Niezależnie od tego, czy śpisz 8 czy 14 godzin na dobę...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.