Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Rodzinne > Zdrowie Kobiety > Testy medyczne, o których każda kobieta powinna pamiętać

Testy medyczne, o których każda kobieta powinna pamiętać

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Jednym ze sposobów na dbanie o swoje zdrowie jest konsultowanie się z lekarzem i poddawanie testom medycznym. Dzięki nim można bowiem wykryć problemy we wczesnej fazie ich powstawania, przez co nie mają one szans rozwinąć się w poważne schorzenia. Szczególnie kobiety powinny pamiętać o konieczności wykonywania badań odpowiednich dla ich wieku, dzięki czemu zapewnią sobie zdrowie i energię do prowadzenia aktywnego życia do późnych lat.
1
cytologia
Cytologia, czyli test na obecność raka szyjki macicy
Jest to standardowy test pozwalający wykryć raka szyjki macicy u kobiet. Bada on obecność komórek nowotworowych na szyjce macicy, jak również obecność komórek nieprawidłowych, które mogą w przyszłości przekształcić się w nowotworowe. W trakcie badania lekarz ginekolog pobiera próbkę komórek. Próbka ta jest następnie przesyłana do laboratorium do analizy.
2
mamografia
Mammografia - badanie na obecność raka piersi
Mammografia oznacza specjalny rodzaj badania rentgenem, dzięki któremu można wykryć nieprawidłowości i zmiany nowotworowe w tkance, z której zbudowane są piersi. Dzięki badaniu uzyskujemy obraz tkanki znajdującej się wewnątrz nich. Kiedy pojawiają się nieprawidłowości, lekarz prowadzący nakaże wykonanie dodatkowych testów. Mammografia jest prostym i bezbolesnym testem, który trwa tylko kilka minut a może uratować kobiecie życie.
3
test na raka
Test kałowy utajony na raka jelita grubego
Test ten wykrywa utajona krew w próbce kału pacjenta, dzięki któremu możliwe jest wykrycie nowotworu w systemie jelitowym. Badanie to jest bardzo proste i bezbolesne. Badany przedstawia niewielką próbkę swojego kału, która jest poddawana testowi w laboratorium.
4
ciśnienie krwi
Badanie ciśnienia krwi
Pomiar ciśnienia krwi oznacza pomiar siły, z jaką krew płynie przez naczynia krwionośne w twoim ciele. Ciśnienie krwi mierzone jest za pomocą ciśnieniomierza. Badanie to ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu udarom wywołanym zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Badanie jest bardzo proste i bezbolesne.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Stara mądrość nie myli się twierdząc, że zdrowie doceni tylko ten, kto kiedyś miał z nim problemy. Na szczęście moda na...
Jak żyć długo i zdrowo?
Stara mądrość nie myli się twierdząc, że zdrowie doceni tylko ten, kto kiedyś...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.