Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Zaburzenia Przemiany Materii > 4 znaki świadczące o możliwości występowania pasożytów

4 znaki świadczące o możliwości występowania pasożytów

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 6 
Wystarczy wyobrazić sobie pasożyta w organizmie i jest to już przerażające, a wiele osób ma pasożyty, i nie są tego świadomi. Pasożyty to mikroorganizmy, które żyją kosztem innych organizmów. Okazuje się, że jest to problem bardzo powszechny, gdyż praktycznie każdy z nas może się zakazić pasożytem nie wiedząc nawet o tym.
1
lekarz
Badania dowodzą, że wyróżniono parę tysięcy odmian pasożytów przebywających wewnątrz ciała człowieka. Wśród nich można wyróżnić: pierwotniaki ( mogą to być różne rodzaje lamblii ), obleńce ( owsiki, glisty i włosienie ) i płazińce ( przywry i tasiemce ). Do tego dochodzą pasożyty zewnętrzne, żyjące na powierzchni ciała swojego żywiciela. Wśród tego rodzaju pasożytów są: wszy, kleszcze, komary i świerzbowce. Zakazić się pasożytem można bardzo łatwo, ponieważ przedostają się do organizmu przez usta lub skórę. A najczęściej dochodzi do tego poprzez spożywanie zanieczyszczonej wody i żywności lub poprzez złe warunki sanitarne oraz przez niski poziom higieny osobistej, a nawet przy osłabionym systemie odpornościowym.
2
problemy z trawieniem
Przewlekłe problemy z trawieniem
Zakażenie pasożytem jelitowym może wywołać stan zapalny jelit. Może doprowadzić do zniszczenia błony śluzowej jelita prowadząc tym samym do przewlekłej biegunki. Zaleca się przeprowadzanie rutynowych badań na przesiewowe pasożyty jelitowe zwłaszcza u dzieci, aby zwiększyć częstość rozpoznawania choroby pasożytniczej i tym samym zapobieganiu ostrej biegunki, a w konsekwencji do ostrego niedożywienia.
Okazuje się, że toksyczne odpady produkowane przez pasożyty mogą powodować przewlekłe gazy, wzdęcia, nudności i uczucie pieczenia w żołądku. Jeśli jesz dużo błonnika i pokarmów alkalicznych w ciągu dnia, a biegunka czy inne problemy trawienne nadal występują to należy rozważyć leczenie odrobaczania.
3
ból brzucha
Ból brzucha
Innym problemem spowodowanym przez pasożyty jest ból brzucha. Ponieważ pasożyty umiejscowiły się w górnej części jelita cienkiego powodując stan zapalny, który jest przyczyną podrażnienia, a w efekcie powoduje uczucie pełności i bólu w jamie brzusznej. Pasożyty mogą nawet zablokować przepływ odpadów, który może powodować bóle w górnej części brzucha. Ból brzucha jest powodują przede wszystkim glista ludzka, tęgoryjec lub tasiemiec. Badania podają, że kluczową przyczyną dyskomfortu w jamie brzusznej jest tęgoryjec zwłaszcza u osób dorosłych, które niedawno wyjeżdżały za granicę. Jeśli wystąpiły u Ciebie nagłe bóle brzucha od czasu do czasu to koniecznie udaj się do lekarza.
4
owsiki
Analny świąd
Swędzenie w okolicach odbytu jest kolejnym objawem zakażenia pasożytami. Szczególnie osoby zakażone owsikami często skarżą się na świąd odbytu i dyskomfort z tym związany. Swędzenie odbytu często występuje w nocy, gdyż samice owsika składają swoje jaja. Swędzenie jest spowodowane przez żeńskiego osobnika, które migrują w celu złożenia jaj wokół odbytu. Zarówno migrujące osobniki żeńskie jak kępy złożonych jaj są irytujące i powodują swędzenie, a nawet ostry ból. Swędzenie najczęściej występuje w nocy i poprzez nieświadome drapanie możemy doprowadzić do wtórnego zakażenia. Jeżeli swędzenie utrzymuje się przez okres dłuższy niż dwa tygodnie i nie ma innych oznak np. wysypka to koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
5
zmęczenie
Zmęczenie i osłabienie
Zmęczenie może być również objawem zakażenia pasożytami. Jest to związane przede wszystkim z zakażeniem spowodowanym przez robaki jelitowe, które zubożają organizm z ważnych składników odżywczych poprzez żerowanie na spożywanych pokarmach. Zaburzenia wchłaniania witamin, minerałów, węglowodanów i tłuszczów może sprawić, że nasz organizm będzie słaby i wyczerpany, prowadząc do depresji i ogólnej apatii. Dodatkowo toksyczne odpady produkowane przez pasożyty również prowadzą do zmęczenia i senności. Jeśli masz nadal niesłabnące uczucie zmęczenia nawet po jedzeniu i po prawidłowym śnie to należy się skonsultować z lekarzem, aby znaleźć przyczynę.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W naszym organizmie stale mieszka i rozmnaża się ponad tysiąc różnych mikroorganizmów. Niektóre z nich nie są...
Jak efektywnie pozbyć się pasożytów z organizmu?
W naszym organizmie stale mieszka i rozmnaża się ponad...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.