Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Oprogramowanie Freeware i Shareware > Jak przyspieszyć komputer za darmo?

Jak przyspieszyć komputer za darmo?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (25 ocen)
Oceń 
Czy jesteś zmęczony swoim powolnym komputerem? Jeżeli szukasz sposobu rozwiązywania problemów z wolnym komputerem w kilka minut i za darmo, to właśnie go znalazłeś! Przeglądanie stron internetowych oraz zwykła praca przy komputerze może spowodować, że zacznie on działać wolniej w czasie krótszym niż jeden miesiąc. I wtedy zaczynamy się zastanawiać, jak przyspieszyć komputer? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek by twój komputer zaczął działać szybko. I to za darmo!!!
1

Pobierz i zainstaluj AVG Free Edition (antywirus)


Jednym z głównych powodów spowolnienia pracy naszego komputera jest zły dobór lub brak programu antywirusowego. Wyżej wymieniony program jest bardzo elastyczny, jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe, a do tego nie ustępuje w niczym programom znanych producentów potrzebującym na działanie większych zasobów pamięci. Im więcej dostępnych zasobów tym komputer szybciej może wykonać postawione przed nim żądania. AVG Free Edition do pobrania jest na stronie internetowej CNET. Pamiętaj jednak, by przed zainstalowaniem nowego programu antywirusowego, usunąć stary z komputera.

2

Pobierz i zainstaluj Glary Utilities.


Glary Utilities jest bardzo przyjazną dla użytkownika aplikacją, która pozwala na szybkie usunięcie zbędnych elementów z komputera (np. uszkodzone pliki rejestru, stare pliki czy też tymczasowe pliki internetowe itp.). Pliki te nieświadomie umieszczane są w komputerze zwykłego użytkownika, kiedy przeglądamy Internet, instalujemy i odinstalowujemy programy, tworzymy i usuwamy pliki itp. Te pliki zajmują dużo cennego miejsca i powodują spadek wydajności komputera. Jest to kluczowy krok, jeżeli chcesz rozwiązywać problem z powolnym komputerem, pobierz i zainstaluj ten program.

Jak zgrać muzykę z kasety na komputer?
Jak edytować PDF?
Jak spakować pliki WinRARem?
Jak wyjustować tekst w Wordzie?
Wskazówki
  • Bardzo ważne jest, by upewnić się, że na naszym komputerze nie ma żadnych niepotrzebnych programów. Programy, z których nie korzystamy zajmują tylko zbędnie miejsce na dysku.
  • Możesz zobaczyć procent wydajności komputera w danym momencie poprzez naciśnięcie Crtl+ Alt + Del i wybranie opcji "Wydajność". W okienku pojawi się odczyt procentowy, który w stanie spoczynku komputera powinien wahać się w granicach 7- 10%. Jeżeli wskaźnik jest wyższy oznacza to, że w Twoim komputerze działają ukryte programy, o których istnieniu nawet nie masz pojęcia.
  • Instalacja AVG jest prawidłowa i skuteczna jeżeli najpierw ze swojego komputera usuniesz starego antywirusa i zwolnisz miejsce na dysku.
  • Jeżeli zdecydujesz się na odinstalowanie programu, upewnij się, że wiesz co robisz. Odinstalowanie niektórych programów, aplikacji i komponentów może spowodować, że system operacyjny przestanie odpowiadać na nasze komendy.
strona 1 z 2następna >
 3.3/5 (25 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
anna - 2013-08-26
no w życiu go nie zainstaluję nie mogłam go odinstalować bo zostawał jakiś rundll
Alkoholik - 2011-06-19
jak mam włączyć menedzer zadań???
Aszot - 2011-01-11
Super!!! to działa!!!!!!! Teraz mój komp chodzi o wiele szybciej! ;)) Dzięki za pomoc:) ;DD

Ciekawe porady

Magnolia jest egzotycznym, ozdobnym drzewkiem o białych, kremowych, różowych lub żółtych kwiatach. Teoretycznie drzewko...

Jak sadzić magnolie?

Magnolia jest egzotycznym, ozdobnym drzewkiem o białych, kremowych, różowych lub żółtych kwiatach. Teoretycznie drzewko...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Chcesz pobrać z sieci nowy film lub album? Możesz skorzystać z wielu możliwości, w tym z najbardziej popularnej obecnie...
Darmowe programy do ściągania filmów i muzyki
Chcesz pobrać z sieci nowy film lub album? Możesz skorzystać...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub