Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Zabawki Erotyczne > Jak używać wibratora?

Jak używać wibratora?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (61 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Mało jest na rynku wibratorów, które można kupić wraz z instrukcją obsługi. Z jednej strony wydaje się, że podręcznik nie jest tu konieczny - w końcu każdy chyba wie jak używa się wibratora. Ale jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z wibratorem, skąd masz dokładnie wiedzieć jak się nim posługiwać? Większość ludzi uważa, że wystarczy by wibrator dostarczał przyjemności, ale jeżeli ty chcesz czegoś więcej przeczytaj poniższe wskazówki, które zwłaszcza na początku wyjaśnią ci zasady posługiwania się wibratorem.
1

Poznaj swój wibrator.


Wyjmij wibrator z opakowania, oglądnij go, sprawdź jak działa i zobacz, jakich baterii wymaga. Pobaw się wszystkimi przyciskami i guziczkami, sprawdź ile prędkości i jakie inne opcje ma twój wibrator. Przed użyciem dobrze wymyj wibrator, jeżeli nie jest wodoodporny uważaj by go nie zachlapać w miejscu gdzie wkłada się baterie. Sprawdź czy na powierzchni wibratora nie ma żadnych rys lub ostrych wystających krawędzi, możesz to łatwo zrobić przejeżdżając delikatnie dłonią po całej powierzchni wibratora. Upewnij się także czy przy części, w której są baterie nie wystają żadne kable i że solidnie jest ona połączona z resztą powierzchni wibratora. Jeżeli znajdziesz jakieś niedociągnięcia zwróć wibrator do sklepu przed jego użyciem.

2

Samodzielnie sprawdź wibrator.


Nawet, jeżeli kupiłaś wibrator do zabawy ze swoim partnerem dobrze jest go najpierw samodzielnie przetestować. Masz lepszą świadomość siebie i swoich potrzeb, więc możesz się skupić na tym, jakie odczucia daje ci wibrator, bez partnera, który rozpraszałby cię (lepszą lub gorszą) wspólną zabawą. Upewnij się, ze masz odrobinę czasu tylko dla siebie. Jeżeli masz współlokatorów, dzieci, cienkie ściany lub wścibskich sąsiadów możesz włączyć muzykę i przykryć się kocem by wyciszyć dźwięk. Możesz także pomyśleć o wyciszeniu wibratora.

Wskazówki
  • Niektóre wibratory mają specjalnie wyprofilowane, zaokrąglone końcówki, są to wibratory punktu G. Te zabawki mogą łatwiej dotrzeć do punktu G niż inne wibratory, ale niestety nie dają gwarancji, że spodoba się wam efekt ich stymulacji. Z powodzeniem możesz wykorzystać zwykły wibrator do stymulacji punktu G.
  • Jeżeli chcesz używać wibratora do stymulacji analnej używaj jedynie wibratora specjalnie przeznaczonego do tego rodzaju stymulacji. Taki wibrator powinien być zupełnie gładki, jednolity, z rozszerzaną ku dołowi końcówką, aby zapobiec wślizgnięciu się całości do wnętrza odbytu.
  • Jeżeli używasz wibratora do stymulacji partnera możesz bawić się siłą wibracji, wystarczy, że mocniej chwycisz wibrator ręką i dzięki temu drgania przejdą na twoje dłonie. Gdy rozluźnisz uchwyt siła wibracji ponownie się zwiększy.
  • Zawsze po użyciu wyjmuj z wibratora baterie. Jeżeli zostawisz w środku baterie wibrator może samoistnie włączyć się na małe obroty. To może wypalić mechanizm, lub powodować żenujące momenty (np. kiedy cała rodzina wstanie od obiadu, by dowiedzieć się, co tak brzęczy). Ponadto, jeżeli długo pozostawisz baterie w wibratorze mogą one doprowadzić do korozji.
Przeczytaj teraz: Jak kupić wibrator?
 3.3/5 (61 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (4)

Nie będzie widoczny na stronie
 
piooo - 2013-06-11
Wibratory tylko dobrej firmy, np. LELO
janinka - 2012-12-04
ja sobie kupiłam wibrator kupiłam w sklepie intymnym i jestem zadowolona ma mocne wibracje odlatuję
mała.m - 2012-02-02
A ja uważam, że najfajniejsze na rynku są teraz Zini. Mają najbardziej wyszukany design i najlepsze materiały. Nie wiedziałam wcześniej, że do zabawek można używać silikonu medycznego! Polecam ROAE. Ich najlepszy model.
Fikatoria - 2010-10-27
Jak dla mnie, ważne jest też, żeby wybrać odpowiedni model :) Trzeba po prostu lubić ( jeśli nie kochać! ) nasz wibrator... Nie podobają mi się nieestetyczne gadżety, stylizowane na narządy płciowe, są dużo ładniej wykonane i dopasowane modele na rynku, np ten http://tnij.org/isg7 wibrator od FunFactory... dużo lepiej się kojarzy, jest świetnie dopasowany, no i uroczo wygląda ;)
Czas na śliwki! Ruszajmy więc do swoich ogrodów lub pobliskich warzywniaków i zaopatrzmy się w te wspaniałe owoce,...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Kulki dopochwowe, zwane również kulkami rozkoszy lub kulkami gejszy nie dość, że pomagają wzmocnić mięśnie Kegla to...
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla za pomocą kulek dopochwowych?
Kulki dopochwowe, zwane również kulkami rozkoszy lub...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.