Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Poradnik Seksualny > Jak się kochać pierwszy raz?

Jak się kochać pierwszy raz?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.7/5 (36 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Wyrażenie chęci na odbycie pierwszego stosunku seksualnego to bardzo ważna decyzja. Budzi ona w każdym z nas pewnego rodzaju niepokój i obawy. Zadajemy sobie pytania: jak to zrobić, czego możemy się spodziewać, jak się przygotować itp. Przeczytaj poniższe wskazówki, w których postaram się odpowiedzieć na każde z tych trudnych pytań. Jeśli jednak nadal będziesz mieć wątpliwości lub nie znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, porozmawiaj z dojrzałą osobą, niezawodnym przyjacielem, krewnym, bądź lekarzem specjalistą.
1

Pierwszy stosunek seksualny to bardzo ważne wydarzenie. Zanim do czegokolwiek dojdzie, ty i twój partner powinniście porozmawiać o tym wydarzeniu. Upewnijcie się, że obydwoje czujecie się komfortowo i jesteście na to gotowi. Rozmawiajcie ze sobą, dajcie sobie czas na to, by przemyśleć całą sprawę razem i osobno. To nie jest decyzja, która powinna być podjęta pod wpływem emocji. Powinnaś czuć się komfortowo i bezpiecznie ze swoim partnerem. Powinnaś mieć do niego zaufanie i w żadnym wypadku nie powinnaś czuć na sobie jego presji i robić coś na co nie masz ochoty.

2

Jeśli nie chcesz, aby twój seks skończył się nieplanowaną ciążą, powinnaś zadbać o odpowiednią antykoncepcję. Twój partner powinien wcześniej kupić prezerwatywy i to co najmniej trzy. Należy bowiem mieć kilka dodatkowych prezerwatyw na wypadek rozerwania prezerwatywy podczas otwierania opakowania, jej pęknięcia w czasie stosunku czy też założenia jej nie w ten sposób, co trzeba. Jeśli partner zauważy, że założył prezerwatywę w odwrotną stronę, niech nie ściąga jej i nie odwraca, tylko weźmie od razu nową. Przed jej założeniem powinien upewnić się, że robi to w odpowiednią stronę.  • Kobiety. Jeśli mężczyzna twierdzi, że nie założy prezerwatywy, ponieważ jego członek jest za duży, weź jedną z nich i rozciągnij. Prezerwatywy mogą rozciągnąć się do naprawdę znacznych rozmiarów, więc powinien to być wystarczający dowód, który przekona go do jej założenia. Jeśli partner nadal nie zgadza się, poproś, by kupił większy rozmiar. Jeśli mężczyzna mówi, że nie czuje się dobrze zakładając prezerwatywę, oznacza to, że jest on samolubny i powinnaś stanowczo zażądać on niego, aby ją założył. Rozważ również czy jest to właściwa osoba i czy to właśnie z nim chcesz przeżyć swój pierwszy raz.

  • Mężczyźni. Nigdy nie kupuj tanich prezerwatyw. Nie kupuj ich w automacie na monety czy z innych niepewnych źródeł. Jeśli czujesz się zakłopotany kupując prezerwatywy w aptece czy innym sklepie, oznacza to, że nie dojrzałeś jeszcze do seksu. Jeśli nie jesteś pewien jak ich używać i które z nich będą odpowiedni dla ciebie, kup kilka rodzajów i wypróbuj je, kiedy będziesz sam. W ten sposób wybierzesz te, w których czujesz się najbardziej komfortowo.

Przeczytaj teraz: Jak uprawiać necking?
 3.7/5 (36 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Soda oczyszczona jest uniwersalnym produktem. W niezliczony sposób może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Jest o punkt, który odpowiednio stymulowany, dla niektórych kobiet może być źródłem bardzo silnych seksualny doznań....
Co to jest punkt G?
Jest o punkt, który odpowiednio stymulowany, dla niektórych kobiet może być źródłem...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Tipy.pl to źródło pełne porad, pomysłów i inspiracji.
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.