Tutaj jesteś: Komputery > Sprzęt Komputerowy > Laptopy > Jak czyścić klawiaturę laptopa?

Jak czyścić klawiaturę laptopa?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Czyszczenie klawiatury jest bardzo ważne. To właśnie na niej zbiera się najwięcej bakterii i zarazków. Nieczyszczona, klawiatura może być pośrednikiem między chorą a zdrową osobą. Może ona również powodować różnego rodzaju choroby, np. zatrucie bądź zapalenie spojówek. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie klawiatury. Jak to zrobić? W poniższym artykule znajdziesz różne sposoby na skuteczne wyczyszczenie klawiatury. Nie lekceważ tego. Czysta klawiatura to podstawa.
Rzeczy, których potrzebujesz:
bawełniana szmatka, płyn do mycia naczyń bądź środek do czyszczenia sprzętu elektronicznego, miska, skompresowane powietrze w sprayu
1
Przed czyszczeniem klawiatury upewnij się czy laptop jest wyłączony oraz odłączony od prądu. Dzięki temu zapobiegniesz zniszczeniu laptopa (np. poprzez jego zalanie) bądź unikniesz ewentualnego porażenia prądem. Wyjmij z niego wszystkie CD-roomy oraz inne dyski przenośne. Odłącz wszystkie kable. Ułatwi to czyszczenie laptopa.
2
Dokładność czyszczenia zależy od możliwości twojego laptopa. Zależy to od fabrycznej specyfikacji sprzętu. Niekiedy jest łatwo wyjąć wszystkie klawisze i umyć je, a niekiedy jest to niemożliwe. Jeśli nie jesteś pewny czy twoje klawisze można wyciągnąć a następnie włożyć powrotem nie rób tego.
3
W takim wypadku skorzystaj z następującego sposobu. Przetrzyj klawiaturę bawełnianą szmatką ze specjalnym płynem do czyszczenia sprzętu komputerowego (jeśli nie masz takiego płynu możesz użyć wody z mydłem). Części mniej dostępne czyść patyczkami kosmetycznymi. Do osuszenia klawiatury możesz użyć skompresowanego powietrza.
Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie?
Jak zrobić format?
Jak poruszać kursorem bez myszki?
Jak zwiększyć wydajność laptopa?
4
Jeśli zdecydowałeś się wyjąć klawisze zrób to stopniowo. Przed tym zrób zdjęcie klawiatury, po to żeby mieć pewność co do ułożenia znaków. Część klawiszy włóż do miski napełnionej wodą z płynem do mycia naczyń. Trzymaj je tam przez kilka minut a następnie dokładnie osusz.
5
Włóż je z powrotem na swoje miejsce. Podważaj kolejne klawisze i powtarzaj proces czyszczenia. Jeśli nie możesz wyjąć jakiegoś klawisza możesz go podważyć, np. nożem. Powtarzaj to aż cała klawiatura będzie wyczyszczona.
6
Aby jak najdłużej utrzymać klawiaturę w dość czystym stanie pamiętaj, żeby unikać jedzenia i picia w pobliżu laptopa. Myj dokładnie ręce po każdym posiłku. Dzięki temu unikniesz tłustych śladów. Najgorszą przekąską, jaką możesz spożywać przy pracy z laptopem są orzeszki oraz chrupki. Ich okruszki łatwo wchodzą pod klawisze. Unikaj tego.
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeśli używasz laptopa przez dłuższy czas, z pewnością zauważyłeś, że jego klawiatura nie lśni już nowością, a pomiędzy...
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa?
Jeśli używasz laptopa przez dłuższy czas, z pewnością...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.