Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Architektura Ogrodu > Tarasy i Patia > Jak ułożyć płytki na tarasie?

Jak ułożyć płytki na tarasie?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 11 
Zbuduj ogrodowe patio w jeden dzień, za pomocą ułożenia prostych wzorów z kostki brukowej, którą łatwo można rozbudować. Zazębiaj poszczególne elementy kostki brukowej w kształcie klucza i o prostych krawędziach, które pasują do siebie jak puzzle i stwórz patio w kształcie prostokąta. Ten projekt jest szybki i prosty w wykonaniu, co więcej - można go rozbudować. Ułożenie fundamentów z piasku i żwiru gwarantuje utrzymanie poziomu Twojemu patio oraz sprzyja prawidłowemu drenażowi.
1
Układanie kostki brukowej 1
Przemyśl wszystkie za i przeciw w swoim ogrodzie podczas wybierania miejsca na patio. Zbadaj dokładnie położenie i rozmiar konstrukcji, w celu współgrania z ogrodem i chodnikami. Zidentyfikuj i oznacz wszelkie przeszkody i zagrożenia np. linie elektryczne, czy inne tego typu połączenia, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
2
Układanie kostki brukowej 2

Zaznacz prostokąt wraz z kątami. Oznakuj cztery kąty proste swojego patio, za pomocą kołków. Rozciągnij sznurek owijając przy tym kołki, aby uwidocznić obwód. Zmierz środek pomiędzy każdą parą przeciwstawnych kołków. Jeśli kąty naprawdę są proste, to odległości będą równe.

3
Układanie kostki brukowej 3

Wytnij trawnik w obszarze przeznaczonym na patio. Korzystając z łopaty z płaskim ostrzem, wytnij trawnik do 5 cm poza granice sznurka, aby ulokować tam pasy z bruku utrzymujące kostkę. Wycięty trawnik potnij na małe prostokąty, aby móc je później wykorzystać.

4
Układanie kostki brukowej 4

Wytnij dziurę w ziemi na około 18 cm głębokości. Wykop cały obszar przeznaczony na patio, do głębokości ok. 18cm, w celu uzupełnienia go żwirem, piaskiem i kostka brukową. Odmierz dokładnie głębokość po bokach i na środku.

5
Układanie kostki brukowej 5

Wyłóż otwór za folią do fundamentów i żwirem. Wyłożenie materiałem pozwoli zatrzymać rosnące między kostką chwasty. Wypełnij otwór na około 9 cm żwirem, po czym go ubij. Zarówno materiał jak i żwir pozwolą, aby deszcz spłyną do ziemi pod nimi.

6
Układanie kostki brukowej 6

Użyj szyn, aby wyrównać warstwę piasku. Umieść na żwirze dwie rury do przewodów elektrycznych o średnicy ok. 2,5 cm, następnie nałóż 2,5 cm warstwę piasku i rozprowadź dokładnie za pomocą szyny, aby się wyrównała.

7
Układanie kostki brukowej 7

Uzupełnij krawędzie i ułóż wzór. Zacznij budowę patio od krawędzi, używając kostki o zakończeniu prostym na całym obwodzie. Kostkę w kształcie klucza przeznacz na uzupełnienie w środku. Usuń szyny, wypełniając puste miejsce piaskiem i rozprowadź je delikatnie za pomocą szpachli.

8
Układanie kostki brukowej 8

Prowadź kolce po obrzeżach na kształt litery L, aby umocnić rozłożoną kostkę. Umieść dokoła patio specjalne krawędzie o kształcie litery L, aby zapobiec wszelkim ruchom kostki. Wbijaj kolce, żeby przytrzymały krawędzie, umieszczając jeden na cztery otwory.

9
Układanie kostki brukowej 9

Posyp patio piaskiem i użyj szczotki, aby wprowadzić go do szczelin. Rozsyp piach na kostce i używając miotły o sztywnych włóknach wprowadź go w luki i szczeliny.

10
Układanie kostki brukowej 10

Spryskaj patio wodą. Przestaw wąż ogrodowy na opcję rozpryskiwania i namocz powierzchnię spłukując piach do szczelin. Ta ostatnia już warstwa piasku ustabilizuje konstrukcje pod kostką i zminimalizuje jej ruch.

Przeczytaj teraz: Odwodnienia liniowe
 5/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zbliża się lato, warto więc pomyśleć jak w tym roku zaaranżować taras i jak przygotować go do pełnienia swojej funkcji...
Jak przygotować taras do lata?
Zbliża się lato, warto więc pomyśleć jak w tym roku...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.