Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Architektura Ogrodu > Ogrody Specjalne > Jak zrobić domek dla dzieci?

Jak zrobić domek dla dzieci?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.5/5 (79 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 13 

Zbuduj w ogrodzie domek dla dzieci wykorzystując podstawowe materiały i stwórz przestrzeń, którą twoje pociechy będą nazywać własną. Zdobądź wiedzę na temat domku, który żyje w wyobraźni Twojego dziecka i urzeczywistnij marzenie. Z odrobiną planowania i odpowiednimi narzędziami, możesz zaprojektować, zbudować i udekorować mały domek, który będzie odporny na zniszczenia jakie mogą powodować dzieci jak i czynniki pogodowe. Korzystając z kilku technik budowlanych, taki domek może być zarówno funkcjonalny jak i przynoszący mnóstwo radości.

1
Budowa domku dla dzieci 1

Skonstruuj ramę od podłogi.


Po decyzji w sprawie wielkości, lokalizacji oraz układu, nadszedł czas aby wyciąć i połączyć impregnowane ciśnieniowo belki wraz z podłogą. Użyj gwoździ do połączenia elementów ramy. Aby oznaczyć rogi wbij kołki do ziemi, ponieważ w następnym kroku trzeba będzie odłożyć podstawę na bok.

2
Budowa domku dla dzieci 2

Fundamenty.


Użyj piasku oraz płaskich kamieni do utworzenia fundamentów pod belki. Za pomocą poziomicy upewnij się, że używane przez ciebie kamienie są sobie równe. Możesz w tej czynności użyć również sznurka. Jest ważne, aby kamienie i piach dostały się do każdych szczelin, w celu uniknięcia zapadnięcia się domku.

3
Budowa domku dla dzieci 3

Zainstaluj werandę.


Przyłóż pierwszą belkę w pionie do tych u podstawy, po czym użyj poziomicy, aby sprawdzić, czy jest bez żadnych nachyleń. Kiedy się upewnisz, że jest w dobrym miejscu, wywierć otwory w belkach u podstawy i tej pionowej i zabezpiecz używając śruby, podkładki i nakrętki. Powtórz tę czynność dla trzech pozostałych pionowych belek. Koniecznie używaj ocynkowanych śrub i nakrętek, które są odporne na działanie pogody.

4
Budowa domku dla dzieci 4

Wskazówka dla instalacji podłogowych.


Przyczep pas papy dachowej między deskami w podłodze i belkami, aby wyeliminować skrzypienie, a także, aby zwiększyć odporność na warunki pogodowe. Materiał ten będzie chronił drewno przed otarciami, co znacznie uciszy podłogę. Możesz go przyczepić za pomocą zszywek.

5
Budowa domku dla dzieci 5

Zainstaluj deski w podłodze.


Rozpocznij czynność używając dowolnych desek, aby je przyciąć i dopasować wokół belek pionowych. Można je zainstalować używając śrub ocynkowanych. Deski impregnowane ciśnieniowo są idealne do podłoża w domku dla dzieci.

6
Budowa domku dla dzieci 6

Skonstruuj ramę do ścianek.


Na płaskiej powierzchni połącz ze sobą podstawowe struktury każdej ze ścianek. Kiedy skończysz złącz je wraz belkami w podłodze i płytą podłogową. Pamiętaj, aby ścianki były przybite lub przykręcone w każdym rogu, do siebie nawzajem. Ściany mogą się wydawać nieco chwiejne, jednak następny krok je ustabilizuje.

7
Budowa domku dla dzieci 7

Instalacja obudowy.


Każda deska powinna być skrócona do odpowiedniego rozmiaru i znajdować się na zewnątrz ścianek. Korzystając z pistoletu do gwoździ, utrzymuj 40cm dystans pomiędzy otworami. Po skończeniu, zwróć uwagę, iż domek staje się bardziej stabilny i ściany już się nie poruszają.

8
Budowa domku dla dzieci 8

Skonstruuj i zainstaluj dachowe belki.


Najłatwiejszym sposobem na zbudowanie dachowych belek i połączenie ich wstawkami jest umieszczenie osadzarki na podłodze w domku. Po skończonym zadaniu może być szybko usunięta, a wtedy trzeba ulokować dachowe belki na swoim miejscu i zabezpieczyć je za pomocą śrub. Tak jak w przypadku ścian, belki staną się bardziej zabezpieczone, kiedy zostanie zainstalowana obudowa.

9
Budowa domku dla dzieci 9

Instalacja dachu.


Kiedy wszystkie belki dachowe będą na swoim miejscu, zainstaluj obudowę w taki sam sposób, jak w przypadku ścian. Następnie pokryj ją folią i zainstaluj rynny, aby zapobiec przenikaniu wody do środka. Kiedy jednak do tego dojdzie rozwiń papę dachową zaczynając od dolnej krawędzi. Możesz ją przymocować za pomocą szpilek. Aby wykończyć dach, połóż gonty na wierzchu papy, jeszcze raz zaczynając od dołu. Teraz Twój domek jest szczelnie zamknięty i odporny na deszcz, śnieg, wiatr lub innymi warunkami pogodowymi, które mogą Cię napotkać.

10
Budowa domku dla dzieci 10

Wstaw okna, które mogą być umieszczone po stronie zewnętrznej domku.


Upewnij się, że miejsce pomiędzy ścianką, a oknem jest uszczelnione, po czym zabezpiecz okna wbijając gwoździe, poprzez obramowanie, aż do ramy domku.

11
Budowa domku dla dzieci 11

Dobuduj poręcz do werandy.


Możesz do tego użyć prefabrykowanej poręczy, która powinna być dostępna w większości sklepów dla majsterkowiczów. Najpierw przyklej balustrady, następnie przybij je gwoździami, które uczynią je bardziej stabilne. Kiedy już poręcz będzie dobudowana, można ją przymocować do belek na ganku, zainstalowanego w punkcie 3.

12
Budowa domku dla dzieci 12

Ostatnie wykończenia.


Ozdób domek indywidualnymi akcentami. Użyj niestandardowych elementów, dekoracji lub motywów, które podobają się dziecku. Budowa domku to wielkie wydarzenie i należy pozwolić dziecku uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. To zwiększy tylko zadowolenie z prezentu.

 3.5/5 (79 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (7)

Nie będzie widoczny na stronie
 
czecho - 2015-07-28
Witam,

gdzie można zdobyć projekt takiego domku, żeby wszystkich wymiarów nie dopasowywać ręcznie ?
tk - 2015-03-09
A na taki domek trzeba mieć pozwolenie czy trzeba do starostwa zgłosić jego budowę? ktoś wie?
J23 - 2015-03-09
A zezwolenie gdzie........
Monika - 2015-03-09
u mnie moim dzieciom nie w glowie takie rzeczy.. wolą komputer i tam np w simsach se robić dom.
upss - 2015-03-09
Czy potrzebna jest zgoda na taką budowlę?
stasiuu - 2015-03-09
Czy domek już zgłoszony do gminy-starostwa ? Czy sąsiad może już donieść do inspektora ...!
Pozdrawiam, sam miałem problemy z urzędnikami za tego typu budowlę .
25 lat wolności - 2015-03-09
Pamiętaj, że w naszym opresyjno-policyjnym państwie budowlę ogrodową naleźy conajmniej zgłosic w urzędzie. Niektóre wymagają pozwolenia. Radujmy sie. Jest super!
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Oczko wodne jest śliczną ozdobą ogrodu, ale trzeba o nie dbać. Z pewnością zachwyci nie tylko bliskich, ale również...
Jak pielęgnować oczko wodne?
Oczko wodne jest śliczną ozdobą ogrodu, ale trzeba o nie dbać. Z pewnością zachwyci...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.