Tutaj jesteś: Komputery > Systemy Operacyjne > System Operacyjny Windows > Jak zmienić ekran logowania Windows 7?

Jak zmienić ekran logowania Windows 7?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (185 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Microsoft w Windows 7 udostępnił funkcję zmiany ekranu logowania. Nie jest to funkcja ogólnie dostępna, wygląda na to, że Microsoft udostępnił tą funkcję dla producentów sprzętu, żeby mogli zmienić domyślny ekran logowania na swój np. ze swoim logo. W prosty sposób można jednak zmienić domyślny ekran na swój, wystarczy postępować według poniższego poradnika, a zamiast domyślnego ekranu ukaże się wybrane przez nas zdjęcie. Można to zrobić ręcznie lub użyć zewnętrznego oprogramowania.
1

Zmiana ekranu logowania Windows 7 - SPOSÓB 1


1. Na początku musisz dodać wpis do rejestru. Najprostszym sposobem jest stworzenie odpowiedniego pliku w notatniku. Otwórz notatnik i wklej do niego:


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background] "OEMBackground"=dword:00000001


Kliknij Plik -> Zapisz jako i wpisz nazwę z rozszerzeniem .reg np. wpis.reg. W polu „Zapisz jako typ” wybierz „Wszystkie pliki” i kliknij „Zapisz”. Wpis do rejestru jest gotowy wystarczy dwukrotnie klikną na utworzony plik i potwierdzić klikając „OK”.


2. Poszukaj obrazu .jpg który chcesz ustawić. Rozdzielczość tego obrazu powinna odpowiadać rozdzielczości ekranu komputera, a rozmiar obrazu nie może przekraczać 256 kilobajtów. Nazwij go „backgroundDefault.jpg” i skopiuj do folderu C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds (jeżeli któregoś katalogu nie ma należy go utworzyć).


 
Jak nagrać płytę bez programu?
Jak rozszerzyć partycję systemową Windows 7?
Jak zainstalować czcionkę do Worda?
Jak wyłączyć zaporę systemową Windows?
2

Zmiana ekranu logowania Windows 7 - SPOSÓB 2 (łatwiejszy)


1. Wpisz w wyszukiwarce „Windows 7 Logon Background Changer” i pobierz najnowszą wersję programu (program nie wymaga instalacji).


2. Uruchom program , kliknij „Choose a folder” i wybierz katalog w, którym znajdują się zdjęcia, wybierz zdjęcie i kliknij „Apply”. Program sam dostosuje rozdzielczość zdjęcia i umieści zdjęcie w odpowiednim katalogu.

3

Wskazówki


Aby powrócić do domyślnego ekranu logowania należy usunąć katalog backgrounds lub uruchomić program „Windows 7 Logon Background Changer”, wybrać „Windows 7 Default Wallper” i kliknąć „Apply”.

 5/5 (185 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
-AliCe- - 2016-08-02
Tak,tak,działa. Tylko po co te notatniki,wpisy, zmiany w kluczach?
Prościej zainstalować program Windows 7 Logon Background Changer.
Wiele możliwości,można umieścić tam własne zdjęcie,wybrać z dostępnego folderu lub pobrać folder z"ekranami" z windows. Prosto i szybko,bez ryzyka że coś się spieprzy w org. programie.Można również w kazdej chwili wrócić do poprzedniego tła.Pozdrawiam-Alice
ups - 2012-11-17
jak powrócić do domyślnego ekranu logowania po użyciu 1 sposobu? ;)
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
<p>Windows 7 uznawany jest za dobry system operacyjny. Działa on stabilnie i stosunkowo szybko, jednak wykonując kilka...
Jak przyspieszyć Windows 7?
Windows 7 uznawany jest za dobry system operacyjny. Działa on stabilnie i stosunkowo...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.