Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Ogrody > Uprawa Owoców > Jak zasadzić drzewka owocowe?

Jak zasadzić drzewka owocowe?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.2/5 (5 ocen)
Oceń 

Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje o tym, jak przesadzić do gruntu rośliny uprawiane wcześniej w pojemnikach oraz korzenie drzew owocowych. Najlepsze warunki do sadzenia występują w suche dni, unikaj okresów z przymrozkami oraz nadmierną wilgocią. Do sadzenia drzewek będziesz potrzebować drugiej osoby do pomocy.

Rzeczy, których potrzebujesz:
Grabie i łopata, Podpora drzewka, Duży młotek, Gumowe opaski na drzewa, Odzież ochronna najlepiej chroniąca twarz i oczy.
1

Kiedy sadzić drzewa owocowe?


Drzewka owocowe najlepiej jest sadzić jesienią od początku października do pierwszych przymrozków. Delikatniejsze gatunki drzew, takie jak czereśnie, wiśnie, śliwy, morele czy brzoskwinie sadzimy na wiosnę jednak zanim drzewko zacznie rozwijać pąki. Drzewka sprzedawane w pojemnikach i doniczkach można sadzić przez cały rok ze względu na ich mocny system korzeniowy.

2

Na początku trzeba zdecydować czy drzewo będzie potrzebować krótko czy długoterminowej podpory.


W przypadku podpory długoterminowej, należy ją wbić w ziemię wcześniej aby uniknąć uszkodzenia nowego drzewa podczas wbijania jej w ziemię. Te długoterminowe przeważnie są zrobione z drewna i występują w rozmiarach od 2 do 2.5 m wysokości z wyostrzeniem od 5 do 7 cm. Jednakże metalowe podpory, które często używane są do winorośli, również się nadają.


W obu przypadkach należy stworzyć wgłębienie w ziemi a następnie ułożyć podporę w pozycji gotowej do wbicia w ziemię. Na tym etapie potrzebna będzie pomoc drugiej osoby. W tym celu jedna osoba powinna wbijać podporę za pomocą młota, druga natomiast powinna ją trzymać prostopadle do powierzchni ziemi.


W przypadku drewnianej podpory, poleca się nakrycie jej górnej części metalową nakładką aby zapobiec uszkodzeniom. Głębokość umieszczenia podpory zależy od rodzaju gleby, jednak przeciętnie przyjmuje się ok. 50 cm pod ziemią.


W przypadku krótkoterminowego wspornika, można zasadzić drzewo w pierwszej kolejności.

Jak przycinać bonsai?
Jak sadzić tuje?
Jak sadzić fasolę?
Domowe sposoby na mszyce
strona 1 z 4następna >
 2.2/5 (5 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 

Ciekawe porady

Magnolia jest egzotycznym, ozdobnym drzewkiem o białych, kremowych, różowych lub żółtych kwiatach. Teoretycznie drzewko...

Jak sadzić magnolie?

Magnolia jest egzotycznym, ozdobnym drzewkiem o białych, kremowych, różowych lub żółtych kwiatach. Teoretycznie drzewko...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Pigwa bardzo często mylona jest z pigwowcem. Są to jednak dwie różne rośliny - pigwa ma większe owoce o bardziej...
Jak uprawiać pigwę?
Pigwa bardzo często mylona jest z pigwowcem. Są to jednak dwie różne rośliny - pigwa...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub