Tutaj jesteś: Porady Tipy.pl – FAQ – najczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi

 
Ogólne Rejestracja w serwisie / logowanie Zamieszczanie artykułów Przeglądanie artykułów Społeczność Wiadomości Mój profil Przyjaciele Dodatkowe informacje Pozostałe

Odpowiedzi

Ogólne


Czym są Tipy?

Tipy to miejsce, w którym możesz znaleźć jasne instrukcje oraz porady dotyczące niemal każdego problemu.

Czy korzystanie z Tipy.pl jest płatne?

Nie. Dostęp do informacji zawartych w serwisie Tipy jest całkowicie darmowy dla każdego użytkownika sieci.

Jak mogę się zareklamować na Tipy.pl?

Dziękujemy za zainteresowanie reklamą w Tipy.pl. Wszystkiego na ten temat dowiesz się w dziale Reklama w Tipy.pl.

Jestem z prasy. Jak mógłbym się skontaktować z pracownikami Tipy.pl?

Przyznajemy się do tego otwarcie – bardzo lubimy rozgłos! Jeśli jesteś dziennikarzem oraz jesteś zainteresowany dodatkowymi informacjami na nasz temat, prosimy o skontaktowanie się z działem PR.

Rejestracja w serwisie / logowanie

Jak mogę przyłączyć się do społeczności Tipy.pl?

Przyłączenie się do społeczności Tipy.pl jest szybkie, proste i darmowe. Przyłącz się teraz!

Zapomniałem hasła do serwisu Tipy.pl, co powinienem zrobić?

Skorzystaj z formularza przypomnienia hasła. W okienku formularza wpisz swój login (nazwa użytkownika) lub adres e-mail. Na adres e-mail podany przez Ciebie podczas rejestracji do serwisu zostanie wysłany link aktywacyjny wraz ze szczegółowymi wskazówkami dalszego postępowania.

Jak mogę zmienić swoje hasło?

Hasło można zmienić w Ustawieniach Konta w Twoim profilu użytkownika.Zamieszczanie artykułów


Jak mogę zamieścić / opublikować swój artykuł na Tipy.pl?

Z Tipy.pl zamieszczanie artykułów jest niezwykle proste. Po zalogowaniu się na swoim koncie należy kliknąć w zakładkę "Napisz artykuł" a nasz przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku przez całą procedurę zamieszczenia artykułu.

Czy mogę edytować swój artykuł po jego publikacji w serwisie?

Oczywiście. Aby wyedytować swój artykuł zaloguj się na swoje konto użytkownika po czym przejdź do zakładki "Moje Artykuły" zamieszczonej w Twoim profilu użytkownika. Odnajdź artykuł, który chcesz edytować i kliknij w zamieszczony obok link "Edytuj".

Czy mogę usunąć opublikowany przez siebie artykuł?

Niestety nie. Z powodów bezpieczeństwa nie można całkowicie usunąć zamieszczonych artykułów. Jeśli nie chcemy, aby były one wyświetlane w serwisie Tipy.pl należy kliknąć na link "zachowaj jako szkic". Artykuł od tego momentu nie będzie więcej dostępny do wglądu publicznego.

Gdzie znajdują się moje artykuły oznaczone jako "szkic"?

Artykuły oznaczone jako "szkic" można znaleźć w zakładce "Moje Artykuły" zamieszczonej w Twoim profilu. Z tego miejsca możesz kontynuować edycję każdego artykułu oraz go opublikować w momencie, kiedy uznasz, że jest on gotowy na spotkanie z szerokim gronem czytelników Tipy.pl.

Jak mogę zamieścić plik wideo do artykułu?

Aby dodać plik wideo do artykułu należy go wcześniej umieścić w serwisie Youtube. Filmy możesz dodać również do artykułów, które wcześniej zostały przez Ciebie opublikowane. W tym celu należy przejść do zakładki „Zarządzaj Artykułami” po czym odnaleźć konkretny wpis i kliknąć na link „Edycja”. W pierwszej części pisania artykułu (krok 1) należy wkleić link strony youtube z interesującym nas filmikiem. Przewodnik, który będzie Ci zawsze towarzyszył podczas pisania artykułów wskaże Ci dokładnie co zrobić, aby dodać filmik. Artykuły z zamieszczonymi plikami video są zawsze wyżej oceniane przez użytkowników sieci, niż artykuły bez filmików.

Jak mogę dodać zdjęcie do artykułu?

Jedno zdjęcie może być warte tyle co tysiąc słów, zwłaszcza jeśli starasz się udzielić dokładnych instrukcji na jakiś temat. Zdjęcia, podobnie jak pliki video możesz dodać do każdego artykułu, zarówno tego, który właśnie piszesz, jak również do wszystkich wpisów wcześniej opublikowanych. Zdjęcia można dodać w pierwszym etapie pisania – będzie to zdjęcie główne, odnoszące się do całości Twojego artykułu oraz w kolejnym etapie pisania artykułu, gdzie istnieje możliwość dodania zdjęcia do każdego kroku (akapitu) Twojego artykułu. W celu zamieszczenia zdjęcia należy kliknąć na przycisk „Dodaj zdjęcie” i wybrać odpowiedni plik z komputera. Zdjęcie to zostanie wgrane do serwisu oraz opublikowane wraz z napisanym przez Ciebie artykułem.

Przeglądanie artykułów


Jak mogę oceniać poszczególne artykuły?

Na górze każdego z artykułów zamieszczone są gwiazdki, które pokazują aktualną ocenę danego artykułu. Dodaj swoją ocenę poprzez kliknięcie w taką ilość gwiazdek na jaką uważasz, że konkretny artykuł zasługuje. Poprzez ocenianie artykułów pomagasz innym czytelnikom w szybkiej ocenie, który artykuł jest pomocny a który nie wart jest czytania.

Jak mogę komentować artykuły?

Masz swoje zdanie na temat na jaki został napisany artykuł? Chciałbyś dodać swoją uwagę lub wskazówkę? Może chciałbyś skomentować autora artykułu? Jeśli tak to zostaw komentarz! Pod spodem każdego artykułów znajduje się formularz, z którego może korzystać każdy z członków społeczności Tipy.pl. Aby zamieścić komentarz musisz być zalogowany.

Jak mogę zgłosić obraźliwą, agresywną lub kontrowersyjną treść artykułu?

Na górze każdego artykułu znajduje się przycisk „Oflafuj artykuł” (ikonka z flagą). Jego naciśnięcie jest równoznaczne z zgłoszeniem artykułu jako kontrowersyjnego. Każdy taki artykuł zostanie dokładnie przeanalizowany przez pracowników Tipy.pl. W przypadku artykułów zawierających w swej treści spam lub treść, zdjęcia czy filmy niezgodne z prawem, zastosujemy odpowiednie środki określone w Regulaminie (włącznie z usunięciem artykułu oraz zlikwidowaniem konta użytkownika – jeśli okaże się to konieczne).


Wiadomości

Jak mogę połączyć się ze swoją skrzynką odbiorczą?

Możesz połączyć się ze swoją skrzynką odbiorczą poprzez kliknięcie w zakładnę "Wiadomości" znajdującej się w Twoim profilu użytkownika.

Jak mogę się dowiedzieć, że mam nową wiadomość w skrzynce odbiorczej?

Po zalogowaniu się w serwisie Tipy.pl, w prawym górnym rogu zostanie wyświetlona liczba wiadomości znajdujących się w Twojej skrzynce odbiorczej. Informacja ta jest wyświetlana bez względu na aktualnie przeglądaną stronę w serwisie Tipy.pl.


 

Mój profil

Jak mogę stworzyć swój profil użytkownika?

Swój profil użytkownika możesz stworzyć zaraz po przyłączeniu się do społeczności Tipy.pl. Profil ten będzie służyć do promowania siebie lub swojej firmy. Zacznij już teraz na stronie "Edycja profilu".

W jaki sposób mogę edytować mój profil?

Aby edytować profil przejdź na stronę "Edycja profilu".

Jak mogę dodać avatar lub zjęcie do mojego profilu?

Z zakładki Twojego profilu, kliknij na link "Zmień avatar" a następnie kieruj się według zamieszczonych tam wskazówek.Przyjaciele


Jak mogę zapraszać przyjaciół do przyłączenia się do społeczności Tipy.pl oraz w jaki sposób mogę ich dodać do mojej Listy Znajomych?

W zakładce "Znajomi" znajdującej się w Twoim profilu użytkownika kliknij na link "Zaproś znajomych". W formularzu wpisz adres e-mail swojego przyjaciela oraz treść wiadomości jaką chcesz do niego wysłać.

Jak mogę dodać użytkownika do Listy Znajomych?

Aby dodać innego użytkownika Tipy.pl do swojej Listy Znajomych wejdź na jego profil i kliknij na link "Dodaj do listy znajomych". Do tej osoby zostanie wysłane powiadomienie o prośbie dodania do Twojej listy znajomych. Osoba ta będzie wyświetlana na Twojej liście od momentu, gdy zaakceptuje zaproszenie.

Jak mogę usunąć użytkownika ze swojej Listy Znajomych?

Aby usunąć innego użytkownika Tipy.pl ze swojej listy znajomych należy w zakładce "Znajomi" odnaleźć daną osobę oraz klinkąć w link "Usuń z listy znajomych".

Jak mogę się dowiedzieć, że dostałem zaproszenie do listy znajomych od innego użytkownika Tipy.pl?

Po zalogowaniu się w serwisie Tipy.pl zawiadomienie o liczbie zaproszeń będzie się wyświetlać stale w prawym rogu strony obok informacji o liczbie wiadomości w skrzynce odbiorczej.

Skąd będę wiedzieć czy wysłane przeze mnie zaproszenia do mojej listy znajomych zostały zaakceptowane?

Na stronie Twojego profilu znajduje się zakładka "Znajomi". Kliknięcie na nią spowoduje przeniesienie się do strony "Lista Znajomych". Tutaj po lewej stronie znajduje się link "Zaproszenia wysłane przez Ciebie". Po kliknięciu będziesz mógł zobaczyć, które z wysłanych zaproszeń nadal oczekują na akceptację.


 

Dodatkowe informacje


Gdzie mogę znaleźć zasady korzystania z serwisu Tipy.pl?

Wszystkie zasady korzystania z serwisu można znaleźć w Regulamin Serwisu.

Gdzie mogę znaleźć Politykę Ochrony Prywatności Tipy.pl?

Pełne wyjaśnienie zasad mających na celu poszanowanie danych osobowych użytkowników serwisu Tipy.pl można znaleźć w .


 

Pozostałe


Mam pytanie, na które nie ma odpowiedzi w tym FAQ. W jaki sposób mogę skontaktować się z pracownikiem Tipy.pl w celu uzyskania informacji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas! Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tak szybko jak to tylko możliwe odpowiedzieć na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami!

Co jeśli chcę napisać poradę, ale jej tytuł nie zaczyna się od jak, jaki, jaka, gdzie?

Serwis Tipy.pl dotyczy porad i wskazówek. Tematy porad jak i propozycje tematów artykułów zaczynają się od słów: "Jak", "Jaki", "Jaka", "Gdzie" (np. "Jak zawiązać krawat?", "Gdzie kupić tanie meble?", "Jakie imię dla dziecka?", "Jaki zawód wybrać?"). Pomimo tego chcemy umożliwić poprzez serwis Tipy.pl odnalezienie odpowiedzi na wszystkie pytania. Użytkownicy Tipy.pl są bardzo dobrym źródłem informacji, zatem jeśli masz pytanie odstające od wyżej wymienionej reguły, sugerujemy zamieścić je na forum Tipy.pl.

Czy mogę być informowany na bieżąco o wszystkich zmianach, które mają miejsce na moim koncie Tipy.pl?

Tak, możesz. Ze strony swojego profilu przejdź na "Ustawienia" po czym kliknij na link "Edycja Preferencji". Znajdziesz tutaj listę zawiadomień spośród których możesz wybrać te, które chcesz, aby przychodziły na Twoją prywatną skrzynkę e-mail. Informacja na e-mail może zostać wysłana do Ciebie wówczas, gdy ktoś zaprosi Cię do swojej listy znajomych lub kiedy zaakceptuje zaproszenie otrzymane od Ciebie, kiedy ktoś wyśle Ci wiadomość lub wówczas, gdy ktoś z użytkowników Tipy.pl skomentuje Twój artykuł.

W jaki sposób mogę zamówić sobie newsletter z poradą dnia?

W zakładce Mój profil przejdź do ustawień konta. Pod danymi kontaktowymi znajduje się pasek "Porada Dnia". Aby ją zamówić, zaznacz odpowiednią opcję i kliknij "zapisz". Upewnij się, że w danych kontaktowych jest wpisany Twój prawidłowy adres e-mail. Jeśli nie chcesz więcej dostawać wiadomości z poradą dnia wystarczy odznaczyć w.w. okienko i kliknąć "zapisz".

W jaki sposób mogę zlikwidować swoje konto?

Nie chcemy, aby żaden z naszych użytkowników kiedykolwiek nas opuścił. Jednak jeśli taka jest Twoja wola możesz zamknąć swoje konto z panelu "Ustawienia". Opcja "Usuń Konto" znajduje się na samym dole strony.

Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.