Tutaj jesteś: Zwierzęta > Owady > Muchy > Komentarze do porady: Jak pozbyć się much?
Jak pozbyć się much?

Komentarze do porady: Jak pozbyć się much?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 2/5 (352 ocen)
Oceń 
Muchy są bardzo irytującymi stworzeniami. Jak to możliwe, że one zawsze potrafią nas znaleźć i bardzo często potrafią uciec przed packą. Kiedy siedzisz przy stole nie możesz się przed nimi opędzić, ale w momencie gdy wstajesz i wracasz z packą nigdzie nie możesz ich znaleźć. Czasami potrafisz spędzić pół dnia w pokoju i nie będzie Ci przeszkadzać żadna mucha. Ale gdy tylko się ułożysz do snu, automatycznie pojawia się ten brzęczący insekt i krąży Ci nad głową. Muchy przenoszą różne zarazki, jako, że siadają na zepsutym jedzeniu, śmieciach i innych różnych zanieczyszczeniach. Przylatując do Twojego domu i przysiadując w różnych miejscach roznoszą te zarazki w Twoim otoczeniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby się ich pozbywać.
  • Komentarze Tipy.pl (19)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Poirytowany - 2014-09-29
A jak pozbyć się much, które co noc rozdupczają się w domu? Zamknięte okna na cztery spusty. Wiem gdzie: W górnym, prawym rogu okna pod/za okiennicą (drewniane jeszcze). Pokój sprzątany regularnie i mimo chemii wypsikanej do tej szpary, codziennie pojawiają się nowe. Jest lepiej, bo było tak, że much było do 25 szt. w różnym stadium rozwoju.
eh - 2014-09-03
to sie redaktorzyna wsylili/a hehe nie fajnie....a co do much ot masakra mendy leca I jak pijane! cholery jedne.siatki ok ale nie dasz wszedzie .......okna musze myc co tydzien w kuchni I pokoju bo obsr..........ne
topielica - 2014-07-11
Cóż lepy to też jakiś pomysł,packa na muchy jest niezastąpiona w domu ,natomiast są też w sklepach takie krateczki do postawienia lub powieszenia które wydzielają taką substancję że muchy padają i ten zapach ich odstrasza- w domu cisza i spokój .
tom_39 - 2014-06-07
Mam prośbę, jeżeli ktoś pisze artykuł to niech najpierw zastanowi się czy nie pisze "oczywistych oczywistości", z szacunku dla ew. czytelników.
HXX - 2013-08-12
Myślałem że to poważny artykuł ......a to tylko to co wszyscy wiedzą
Wikto - 2013-07-26
Ja na okna przyklejam takie księżyce, świecące w nocy. Pomagają na muchy i komary. Działają tak, że muchy przyklejają się do nich, a potem odpadają i nie mogą się ruszać. Polecam :)
daria16rog - 2013-06-21
Najlepiej chyba założy siatki w okna i mieć święty spokój.
topielica - 2013-05-14
Najlepiej sprawdzają się jednak moskitiery w oknach i zwykła packa na muchy,choc w zeszłym roku kupiłam płytkę nasączoną jakimś płynem i z muchami miałam spokój przez jakiś czas .
arimor - 2013-02-19
Na małe muszki świetną pułapką będzie butelka z niedopitym piwem - mniej więcej 1/4 butelki. Zostawiona na wierzchu zwabi wmnóstwo muszek, które wlecą do niej i się potopią.

Jeżeli mamy jednak poważny problem z owadami (tak jak opisywany tu w komentarzu kłopot w drewnianym domku czy altance), uratuje nas pomalowanie drzwi, ram okiennych albo ścian na niebiesko. W krajach orientu maluje się tak nawet całe budynki (słynne niebieskie miasteczka). Widząc błękit, owad sądzi, że ma do czynienia z wodą i trzyma się od niebieskiej powierzchni z daleka.
zigitrn - 2012-11-14
Moskitiery w oknach i żadna mucha nie wleci ;)
Bzzzyk - 2012-07-06
Biedne muchy! A żaden ludzki szympans latający z packą i trucizną nie pomyśli, że one też czują, cierpią i walczą o życie. I ich prawo do życia na Ziemi jest takie samo jak szympansów nazywających siebie ludźmi.
krzysiaczek - 2012-01-02
a moim zdaniem najlepsze sa siatki na okna - zarówno na muchy jak i komary!
mkp - 2010-08-29
Mam pewien problem jeśli chodzi o muchy- może ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł jak się ich pozbyć?
Otóż muchy uparły się na moje drzwi do domu-koloru brązowego-może kojarzy im się z ...? NIe mogę się ich pozbyć,drzwi są myte np. wodą z mydłem. Już nie mam pomysłu jak się ich pozbyć. W oknach mam moskitiery więc w domku ich nie ma- tylko na drzwiach ;/ Mieszkam w domu z ogródkiem. Dodam,że śmietnik stoi w drugiej części ogrodu...
Czy ktoś miał podobny problem lub mogłby mi coś poradzić? Będę wdzięczna
Maciejewski - 2010-08-15
Mam domek na wsi i sąsiada - gospodarza, który hoduje krowy i trzyma inny inwentarz. Much bywa tyle, że dostawałem histerii. O zostawianiu czegokolwiek na wierzchu (jedzenie, napoje, otwarte piwo) nie było mowy. Tłukłem "packą", ale ile można. Odkryłem bardzo skuteczny środek - Bros Dwuskładnik na Muchy. Po rozrobieniu smaruje się nim miejsca, które muchy chętnie obsiadają, np. ramy okienne od zewnątrz, futryny drzwi. Do środka jest dodany jakiś wabik, który muchy przyciąga. Po polizaniu powierzchni, mucha zdycha. Trzeba tylko częściej zamiatać, ale nie trzeba się odganiać.
Spioszka - 2010-07-22
Much nie będzie jeśli nie będziemy zostawiać na wierzchu jedzenia. Wszystko trzeba przykryć. Poza tym są specjalne lampy owadobójcze - instaluje się je np. w oknie (na drodze którą muchy muszą przebyć aby do nas przylecieć).
Fawia - 2010-07-22
Jak się otwiera okna to trzeba przykładać takie specjalne siateczki przez które muchy się nie dostaną.
Ice - 2010-07-17
Szkoda, że psy nie jedzą much. Przynajmniej mój nie je. :D
Hala - 2010-07-05
Mój kot też zjada wszystkie muchy w domu :)
Marika - 2010-06-17
Firany po samą podłogę, ewentualnie lep na muchy. Ja z owadami nie mam problemu odkąd przyniosłam do domu kota. Jakoś tak mu muchy posmakowały, że czasem specjalnie wnosi je z okna do domu i zjada :D
Ozdabianie jajek woskiem jest starą tradycją słowiańską. Najładniejsze pisanki można zachowywać przez wiele lat dla...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub