Kobieta w łazience

Jak wybrnąć ze związku z tyranem?

Antena - specjalista Tipy.pl
Ciągle awantury z błahego powodu, szarpanie, obrażanie, nadzorowanie... zero śladów zewnętrznych, ale mnóstwo niezabliźnionych ran we wnętrzu... Czyli jak wybrnąć ze związku z tyranem.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* determinacja
* odwaga
* silna wola
* poczucie własnej wartości

1
Mężczyzna bijący kobietę
Przemoc psychiczna nie pozostawia zewnętrznych śladów, jednak zostawia w nas piętno na cale nasze życie... Jeżeli kobieta raz pozwoli na złe traktowanie siebie, to mężczyzna nigdy nie będzie jej traktował lepiej.... Nigdy też jej nie uderzy. Aż dojdzie w końcu do tego, że kobieta będzie się modlić, żeby to zrobił, aby nareszcie mieć jakiś dowód przeciwko niemu!!!
2
Kochać zbyt mocno
Jeżeli Twój partner zachowuje się jak tyran, traktuje Cię przedmiotowo, wyzywa, obraża, wyrzuca z domu, to Twoim pierwszym krok jaki powinnaś zrobić jest powiedzenie sobie i jemu w końcu "DOŚĆ". Nie możesz dać się ciągle poniżać... Słaba płeć nie zawsze musi stać w cieniu. Przeciwstawienie się takiemu postępowaniu jest pierwszym krokiem do Twojej niezależności... Musisz dać mu odczuć, że świat nie kończy się na nim...
3
Stop przemocy
Jest wiele instytucji, czy organizacji pomagających kobietom maltretowanym zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Choćby "Niebieska Linia" - Ogólnopolskie Pogotowie dla ofiar Przemocy w Rodzinie. Nie milcz!! Pokaż, że się nie boisz!! Porozmawiaj również z kimś zaufanym, np. z przyjaciółmi, czy z rodziną. Nie boj się... Oni zawsze zrozumieją i zaoferują swoją pomoc...
?

Wskazówki
* Gdy partner wpadnie w furię, natychmiast zadzwoń po policję. Pokażesz mu w ten sposób, że masz odwagę się mu przeciwstawić. Policja może go zatrzymać w areszcie.
* Poproś sąsiadów o pomoc... Na pewno nie raz słyszeli awantury.
*

Powiązane porady

dda
Jak pomóc bitej przez męża kobiecie
zastraszone dziecko

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie