Kobieta ubrana w flagę

Jak nauczyć się języka obcego?
muszka - specjalista Tipy.pl

Języki obce są coraz częściej wymagane przez pracodawców. Znajomość języków obcych umożliwia większą komunikatywność i zdolność porozumiewania się z obcokrajowcami. Jednak nie każdy ma „głowę do języków”. Jak temu zaradzić? Istnieje wiele łatwych i prostych sposobów. Poniżej znajdziesz kilka rozwiązań.
1
Jednym z najbardziej powszechnych sposobów na naukę języka obcego jest zakupienie wraz z gazetą kursu na płycie CD. Takie kursy są publikowane raz na jakiś czas i z reguły są łatwo dostępne. Nie wymagają one również dużych środków finansowych. Taka płyta jest dostępna w dwóch opcjach - płyta przeznaczona do słuchania + książeczka do nauki lub kurs multimedialny (zestaw ćwiczeń do rozwiązania). Zarówno pierwsza i druga opcja jest bardzo przydatna. Pierwsza opcja pozwala nam zapoznać się z prawidłową wymową wielu zwrotów co pozwoli nam uniknąć błędów przy wymowie. Druga opcja natomiast pomoże nam nauczyć się wielu przydatnych zwrotów oraz utrwali gramatykę. Dopełnienie obydwóch kursów na pewno pomoże nam efektywnie nauczyć się wybranego języka obcego.
2
Drugim sposobem na naukę języka jest wykupienie prywatnych lekcji. Taki pomysł wymaga już większych nakładów pieniężnych (jest to zazwyczaj od 30zł/h w górę). Wszystko zależy od ceny jaką ustali korepetytor. Zaletą takich lekcji jest to, że zwykle możemy sami dobrać sobie godziny, w których lekcje będą się odbywać. Taka elastyczność pomoże nam zawsze znaleźć czas na naukę. Ponadto prywatne lekcje są skierowane tylko i wyłącznie do nas. Taka indywidualność pozwoli odkryć co sprawia nam największy problem i nad czym trzeba popracować, a co idzie nam zdecydowanie lepiej. Uwaga nauczyciela skupia się tylko i wyłącznie na nas co przyspieszy i uefektywni proces nauczania.
3
Jeśli nie mamy czasu na jeżdżenie na lekcje, dobrym sposobem na naukę języka mogą okazać się kursy internetowe. Dzięki nim nie musisz nawet ruszać się z domu. Wystarczy wybrać odpowiednią szkołę, która uczy online a następnie wypełnić formularz i zgłosić chęć nauki. W takich szkołach zazwyczaj trzeba płacić za naukę z góry. Pamiętaj jednak żeby przed ostatecznym wyborem szkoły sprawdzić czy posiada ona odpowiednie certyfikaty. To sprawi, że będziemy bardziej pewni swojego wyboru. Po zgłoszeniu się i zapłaceniu, będziemy codziennie na maila otrzymywać kolejne lekcje. Po zakończeniu kursu wypełniamy test online. Zwykle mamy na to 60minut. Jeśli zdamy ten test, otrzymujemy certyfikat ukończenia kursu danego języka o określonym poziomie zaawansowania.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

elwirka27
19.05.2014
Gdy znamy podstawy jakiegoś języka obcego, skutecznym sposobem na jego doszlifowanie będzie np. założenie specjalnego zeszytu ze słówkami i uzupełnianie go codziennie nowymi zasłyszanymi lub przeczytanymi gdzieś słowami. Poza tym warto oglądać filmy/seriale polskie z jednoczesnymi zagranicznymi napisami lub zagraniczne filmy/seriale z polskimi napisami - poznajemy wtedy nowe słowa, a także szlifujemy pisownię lub wymawianie obcych słów.