Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Bóle Głowy > Jak się dotlenić?

Jak się dotlenić?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.6/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Tlen jest niezbędny do prawidłowego działania całego organizmu. Człowiek, który zbyt dużo czasu przebywa w pomieszczeniach, może doznać niedotlenienia. Do objawów niedotlenienia należą: zawroty głowy, osłabienie a nawet omdlenia. Jak temu zaradzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
1
Staraj się jak najwięcej spacerować. Spacer nie tylko podnosi wydolność organizmu, ale także znakomicie dotlenia. Zamiast więc siedzieć w czterech ścianach warto wyjść na zewnątrz i zadbać o siebie. Gdy poczujesz, że nabrałaś lepszej kondycji fizycznej, postaraj się o większy wysiłek - np. codziennie biegaj 30 min w parku. Nie musi to być szybki bieg, lecz taki o umiarkowanym tempie. Sport na świeżym powietrzu doskonale dotlenia organizm. Jeśli stan Twojego zdrowia nie pozwala Ci na uprawianie sportu to wystarczy, że wyjdziesz na spacer z przyjaciółką lub wyprowadzisz psa. Dzięki temu nie tylko dotlenisz organizm, ale także poprawisz samopoczucie.
2
Jeśli jesteś zmuszona przebywać długi czas w pomieszczeniu (np. w pracy) to staraj się otwierać okno i w miarę możliwości wietrzyć pomieszczenie. Gdy będziesz pracowała „w zaduchu”, Twoja zdolność koncentracji zdecydowanie się obniży. Ponadto możesz czuć się rozdrażniona i senna. Aby tego uniknąć wietrz pokój co kilka godzin. Sam wentylator nie wystarczy!
Jak leczyć przewlekłe zapalenie oskrzeli?
Jak być zdrowym?
Jak leczyć pokrzywkę alergiczną?
Jak zdiagnozować chorobę na podstawie rodzaju upławów?
3
Śpij w przewietrzonym pomieszczeniu, bo tylko wtedy wypoczynek podczas snu będzie efektywny. Co prawda podczas snu zapotrzebowanie na tlen spada, lecz w nocy odbywa się regeneracja naszych komórek. Musisz więc zadbać aby Twoja sypialnia była przewietrzona niezależnie od pory roku. W wiosnę podczas ładnej pogody możesz otwierać okno wieczorem na 20-30 min a zimą ogranicz się do 5-10 min, ponieważ dłuższe wietrzenie mogłoby spowodować nieprzyjemny chłód.
4
Jeśli nawet pracujesz w domu, wyrób sobie nawyk aby chociaż na chwilę codziennie wychodzić na dwór. Wiele przepracowanych osób twierdzi, że to tylko strata czasu. Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego ile masz do zrobienia musisz dbać o to aby Twój mózg był dotleniony. Dzięki temu Twoja praca będzie bardziej wydajna i na pewno bardziej kreatywna. Ponadto dzięki odpowiedniemu dotlenieniu dłużej zachowamy piękny, młody wygląd oraz cenną umiejętność koncentracji. Nie zapominaj więc dbać o swoje ciało i jasność swojego umysłu, ponieważ sposób jest łatwy i ogólnodostępny.
Przeczytaj teraz: Jak się dobrze wyspać?
 3.6/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
lol - 2017-01-09
Elo, a gdzie reszta ? miało być 10....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Obecnie dzięki mediom dostępnych jest tak wiele informacji dotyczących dbania o zdrowie, że niekiedy odpowiedź na...
5 kroków do lepszego zdrowia
Obecnie dzięki mediom dostępnych jest tak wiele informacji dotyczących dbania o zdrowie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.