Jak pielęgnować dready?
cacacaca - specjalista Tipy.pl

Dready to nie fryzura dla leniwych. By estetycznie wyglądały, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i poświęcenia ze strony ich właściciela. Poniżej przedstawiamy, jak w prawidłowy sposób dbać o dready, by dobrze się prezentowały.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* czas;
* sprawne ręce;
* szydełko, najlepiej 0.50-0.60 mm;
* dodatkowo: wosk do dreadów lub maść propolisowa;

1
Dokręcamy przy korzeniach
By dokręcić dreada, należy go chwycić między palec wskazujący i środkowy, w odległości ok. jednego centymetra od nasady i trzeć o skórę głowy, zataczając koła. Ważne, aby kręcić cały czas w tę samą stronę. W razie konieczności skołtuniony korzeń dreada można zbić szydełkiem, wciągając wystające kosmyki do środka. Jest to bolesne i nie zawsze konieczne.
2
Pielęgnacja dredów - szydełko
Poprawianie długości szydełkiem
Przedłużanie dreada należy zacząć od jego nasady. A więc: łapiemy dreada między palca wskazującego a kciuka, mocno go ściskając wbijamy w dreada (pomiędzy palcami) szydełko. Po drugiej stronie dreada, między palcami, manewrujemy szydełkiem tak, aby nawinąć na nie wychodzące włosy.

Następnie wciągamy je do środka dreada i nie wyciągając szydełka, przesuwamy palce trochę wyżej. Przebijamy szydełko z powrotem na drugą stronę, ale pod innym kątem. Po kilku "dziabnięciach" w obrębie jednego centymetra długości dreada należy wyjąć szydełko i powtórzyć powyższe czynności.
3
Poprawianie długości rękami
Bierzemy dreada przy nasadzie między palce: wskazujący i środkowy (tak jakbyśmy trzymali papierosa). Układamy nad nimi drugą rękę w ten sam sposób i kręcimy dreada. Kręcimy dreadem, trąc rękę o rękę i zataczając kółka dłonią, która jest "na górze". Ważne, by dreada kręcić zawsze w tę samą stronę.
?

Wskazówki
* Dokręcanie dreadów można wzmocnić maścią propolisową.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

bi@ły
09.05.2012
a jak nie wyjdzie to co trzeba ścinać?
dredowydred
10.03.2012
pewnie ze tak... głupie pytanie xd
ciotka13
09.02.2012
chcę sobie zrobić dredy ale nie wiem czy to dobra decyzja.HELP