Tutaj jesteś: Komputery > Sieci Komputerowe > Bezpieczeństwo w Sieci > Jak stworzyć silne hasło?
Jak stworzyć silne hasło?

Jak stworzyć silne hasło?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 1/5 (141 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Większość z nas zakładając konta na różnych portalach wybiera hasła o dość banalnej budowie. Hasła, które zawierają imię i nazwisko lub pseudonim jest najłatwiej „złamać”. W takiej sytuacji haker bez problemu może włamać się na nasze konto i dokonać zniszczeń. Czytając ten artykuł dowiesz się jak stworzyć silne hasło, którego rozszyfrowanie będzie praktycznie niemożliwe.
1
Najtrudniej złamać hasła, które mają różne typy znaków, np. litery, liczby i dodatkowo jakieś znaki specjalne (np. & albo #). Podczas próby łamania kodu hakerzy najczęściej wyłączają te znaki ze sprawdzania, ponieważ ich wpisywanie jest uciążliwe. Ponadto znaki specjalne wymagają użycia większej liczby klawiszy co również jest utrudnieniem przy łamaniu hasła. Stosowanie takich znaków na pewno poprawi bezpieczeństwo naszego hasła. Jednak przed tym trzeba pomyśleć gdzie i w jakiej sytuacji będziemy korzystać z tego hasła, ponieważ np. w telefonach komórkowych nie ma możliwości użycia tego typu znaków. Warto wziąć to pod uwagę.
2
Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z generatora haseł. Taki program losowo stworzy nam hasło, które będzie składało się z ciągu liczb i liter. Istnieje wiele generatorów haseł dostępnych online. Jeden z nich dostępny jest pod adresem http://generator.blulink.pl/ Nasza rola opiera się tylko na wybraniu ilości znaków, jakie ma posiadać hasło oraz czy ma posiadać znaki specjalne i małe/duże litery. Resztę zrobi za nas program. Zazwyczaj takie hasło nieco trudniej jest zapamiętać, jednak zapewnia ono o wiele lepszą ochronę niż pojedyncze słowo w postaci imienia czy nazwiska.
Jak zresetować router?
Jak skonfigurować router TP LINK?
Jak włączyć filtr rodzinny Google (SafeSearch)?
Jak sprawdzić IP swojego komputera?
Ostrzeżenia
  • Nie podawaj nikomu swoich haseł komputerowych.
Wskazówki
  • Unikaj tworzenia hasła z pojedynczego wyrazu lub imienia.
3
Aby stworzyć mocne hasło możesz spróbować dość wymyślnej metody. Stwórz sobie hasło podstawowe, np. S5O9PA. Hasło to będzie modyfikowane do każdego serwisu, np. na końcu hasła podstawowego dodajesz liczbę znaków znajdujących się w adresie strony internetowej, a na miejscu drugim wpisujesz pierwszą literę adresu www danej witryny. Tak więc gdy chcesz modyfikować hasło na pocztę o2.pl podstawowe hasło po modyfikacji wyglądałoby następująco So5OPA5. Pamiętaj, że wielkość liter również ma znaczenie- nawet jeśli litera będzie się zgadzała, ale wielkość nie to haker nie uzyska dostępu do konta.
4
Dla większego bezpieczeństwa unikaj zaznaczania opcji zapamiętania hasła. Niektóre programy rozsyłane przez hakerów korzystają z tej opcji „podpinając się” pod naszą przeglądarkę internetową. Lepiej więc zapamiętać hasło samemu niż zlecać to programowi.
Wskazówki
  • Unikaj tworzenia hasła z pojedynczego wyrazu lub imienia.
Ostrzeżenia
  • Nie podawaj nikomu swoich haseł komputerowych.
 1/5 (141 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
<p>Jeżeli nie jesteś jedynym użytkownikiem komputera i irytuje Cię jeśli np. twoje dzieci przesiadują godzinami przy...
Jak zablokować stronę internetową?
Jeżeli nie jesteś jedynym użytkownikiem komputera i...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.