Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Wiedza o Seksie > Jak zrozumieć, że seks ma dobry wpływ na ciało i duszę?

Jak zrozumieć, że seks ma dobry wpływ na ciało i duszę?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (196 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Jest wiele dowodów że im więcej seksu uprawiasz tym lepiej się czujesz. Dobrze wiemy że seks doskonale wpływa na nasze zdrowie. Nie dowiedziono jednak czy dobre zdrowie wpływa na zwiększenie ochoty na seks czy to zależy od danej osoby.
1
Badania dowodzą że na zdrowy organizm ma wpływ seks partnerski monogamiczny. Głównym zastrzykiem energii jest orgazm. Relaks po orgazmie doskonale wpływa na wyciszenie nerwów i lepszy sen. Ryzykowny seks z wieloma partnerami prawdopodobnie nie przyniesie psychice niczego dobrego.
2
Seks likwiduje stres oraz ma pozytywny wpływ na leczenie depresji. Badania dowodzą że nasienie ma działanie antydepresyjne a także jest zastrzykiem witaminowym bogatym w cynk, wapno, potas, fruktozę i białko.
3
Orgazm działa jako środek przeciwbólowy. Oksytocyna i endorfina to naturalne chemiczne substancje produkowane przez nasz organizm, których poziom szybko wzrasta podczas orgazmu. Badania również dowiodły, że mężczyźni o dużej aktywności seksualnej dużo rzadziej chorują na raka prostaty.
4
Badania dowodzą że kobiety aktywne seksualnie wzmacniają mięśnie, łatwiej spalają kalorie, zmniejsza się ryzyko zaniku mięśni pochwy po menopauzie, oraz rzadziej dochodzi u nich do infekcji pęcherza moczowego.
Wskazówki
  • Zauważono 50% mniejszą nagłą śmiertelność u mężczyzn aktywnych seksualnie i przeżywających regularne orgazmy.
 5/5 (196 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Jolka - 2010-09-15
Nie do końca tak jest. Pomimo iż seks łagodzi ból głowy to nie na długo - tylko na jakieś 5 min (chyba że boli nas głowa bo jesteśmy zestresowani to wówczas seks całkowicie nas rozładuje a ból głowy zniknie).
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
W mediach aż roi się od seksu. Wydawać się by mogło, że nie można bez niego sprzedać nawet paczki chipsów. A ty czujesz...
Jak obudzić w sobie demona seksu?
W mediach aż roi się od seksu. Wydawać się by mogło...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.