pokaz slajdów

Jak wyświetlić pokaz slajdów ze zdjęć?
muszka - specjalista Tipy.pl

Funkcja pokazu slajdów jest niezwykle przydatna. Nie musimy co chwilę naciskać strzałki w bok, aby zmienić wyświetlane zdjęcie, lecz wystarczy jedna opcja, by zdjęcia „przewijały” się same. Ta opcja jest przydatna nie tylko w domu, lecz również w większych firmach, gdzie chcemy zaprezentować różne zestawienia w formie wykresów. Czytając ten artykuł dowiesz się jak wyświetlić pokaz slajdów ze zdjęć.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Zainstalowany program Picasa
* System operacyjny Windows

1
Pokaz slajdów za pomocą systemu Windows

Najprostszym sposobem na wyświetlenie pokazu slajdów jest opcja udostępniana przez system Windows. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpit i wybierz Nowy-> Folder. Nadaj folderowi odpowiednią nazwę i wybór zatwierdź przyciskiem Enter. Następnie otwórz nowo powstały folder. Wybierz wszystkie zdjęcia, które mają brać udział w pokazie slajdów, zaznacz je i klikając prawym przyciskiem myszy naciśnij Kopiuj. Wróć do nowego folderu i klikając na jego pole wybierz Wklej. W ten sposób mamy wszystkie zdjęcia do pokazu slajdów w jednym miejscu. Teraz wystarczy kliknąć opcję dostępną po lewej stronie Wyświetl jako pokaz slajdów. Teraz zdjęcia same będą się przewijać co 3 sekundy. Aby wyjść z pokazu slajdów naciśnij przycisk Esc na klawiaturze.

2
Pokaz slajdów za pomocą programu Picasa

Jeśli chcesz wyświetlić te same zdjęcia możesz skorzystać z folderu stworzonego w kroku pierwszym. Do stworzenia pokazu slajdów w tym kroku potrzebny jest program Picasa. Możesz go pobrać ze strony http://download.nf.pl/Download/3660/Picasa-3/Picasa-Picassa-Google-przegladarka/ Po zainstalowaniu programu konieczny jest ponowny rozruch komputera. Po wykonaniu tego zadania uruchom program Picasa i wybierz Plik -> Dodaj folder do programu Picasa. Nowo dodany folder wyświetli nam się na liście folderów po lewej stronie a zdjęcia pojawią się na środku ekranu. Aby uruchomić pokaz slajdów naciśnij zielony przycisk Play znajdujący się nad zdjęciami. Rozpocznie się pokaz slajdów.

3
Dopasowywanie czasu wyświetlania slajdów

Za pomocą programu Picasa możemy dostosować czas, w którym będą wyświetlały się zdjęcia, efekt przejścia zdjęć a także możemy podczas pokazu przekręcać zdjęcia w dowolną stronę. Wszystkie te opcje są dostępne po uruchomieniu pokazu slajdów w dolnym pasku narzędzi. Za pomocą suwaka dostępnego po lewej stronie paska narzędzi możemy zwiększać lub zmniejszać rozmiar wyświetlanego zdjęcia. Aby zakończyć pokaz slajdów naciśnij przycisk Zakończ lub kliknij klawisz Esc na klawiaturze.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie