życie seksualne

Jak zwiększyć potencję?

Seksualność to bardzo ważny element w życiu każdego człowieka. Przyczynia się ona do pełniejszej satysfakcji z życia oraz do budowania pewności siebie. Sprawność seksualna mężczyzny jest dość ważnym elementem w każdym związku. Warto zatem zadbać o dobrą kondycję seksualną. Jak wiadomo, wraz z wiekiem ilość produkowanego testosteronu w organizmie mężczyzny zmniejsza się. Jednakże można temu przeciwdziałać dbając min. o dobrą kondycję fizyczną oraz o prawidłową dietę. Warto zdawać sobie sprawę z tego, co może negatywnie wpływać na potencję. Znając tego typu czynniki, będziesz mógł wyeliminować je, a tym samym poprawić potencję seksualną. W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek.
1
Kondycja seksualna mężczyzny wynika z jego zdrowia fizycznego, trybu życia oraz zdrowia psychicznego. Dużą rolę odgrywają również uwarunkowania genetyczne, czy też temperament. Każdy z nas ma różne potrzeby seksualne, co odbija się na częstotliwości aktywności seksualnych. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy problemy z potencją, to pierwsze, co powinniśmy zrobić, to udanie się do lekarza. Zaburzenia erekcji mogą wiązać się z różnego rodzaju chorobami, min. cukrzycą czy chorobą układu krążenia. W związku z tym najpierw należy zasięgnąć rady specjalisty.
2
Omówmy teraz aspekt diety, który z pewnością ma wpływ na stan męskich narządów płciowych. Już w starożytności odkryto, że niektóre pokarmy mają wpływ na popęd seksualny. Można do nich zaliczyć żeń-szeń, który jest od wieków stosowany przez Chińczyków. Nasza dieta powinna być bogata w cynk. Między innymi zwiększa on produkcję plemników. Znajdziemy go w produktach typu: pestki z dyni, owoce morza, ryby, mięso drobiowe, orzechy czy też produkty zbożowe. Oprócz produktów, które zwiększają potencję, istnieją również produkty, które ją obniżają. Zaliczamy do nich: białe pieczywo, czerwone mięso, sosy oraz tłuste potrawy. Jeśli chodzi o napoje, to unikajmy mocnej kawy, herbaty oraz alkoholu.
3
Aby zwiększyć sprawność seksualną oraz pobudzić produkcję testosteronu warto zadbać o kondycję fizyczną. Uprawiaj sport. Jest to bardzo ważne, ponieważ poprawi stan twojego ciała jak również psychiki. Możesz zacząć biegać, zapisać się na siłownię, bądź też zacząć chodzić na basen. Dzięki temu zrzucisz zbędne kilogramy, co przeniesie się na twoją sprawność seksualną.
4
Do zwiększenia potencji seksualnej z pewnością przyczyni się rzucenie palenia. Badania stwierdziły, że osoby palące częściej mają problemy z impotencją. Mężczyźni, którzy dziennie wypalają ok. 20 papierosów są obarczeni ryzykiem ok. 60% większym od mężczyzn, którzy nigdy nie palili.
5
Warto również wspomnieć o różnego rodzaju wspomagaczach, które pomogą w walce z zaburzeniami potencji. Są to min. leki typu Viagra (przypisywane przez lekarzy), prezerwatywy, które wydłużają stosunek oraz różnego rodzaju ćwiczenia, które poprawiają krążenie penisa. Jednakże wykonując te ćwiczenia należy zachować szczególną ostrożność. Tego typu ćwiczenia można znaleźć w Internecie.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Marzeba
31.03.2017
a suplementy?
M. S.
07.07.2016
Popularnym produktem leczniczym na zaburzenia erekcji jest syldenafil. Do niedawna był sprzedawany tylko na receptę, ale teraz można go kupić bez recepty. Decydując się na jego używanie powinno się jednak moim zdaniem bardzo dokładnie przemyśleć sprawę i zapoznać z możliwymi działaniami niepożądanymi, przeciwwskazaniami, ostrzeżeniami i środkami ostrożności zamieszczonymi na ulotce. Warto też skonsultować sprawę z farmaceutą.
Hans34
09.05.2016
Na poprawę potencji bardzo dobry jest Verilnel. Można go dostać w Sexshop112.pl
EdmundZdun
30.11.2015
Moim zdaniem jak zajdziesz do sklepu internetowego http://dobratabletka.pl to będziesz bardzo zadowolony. Od kilku miesięcy kupuję tam preparaty na erekcję, no i zawiedziony nie jestem. Dla stałych klientów są fajne promocje.
Edek
08.10.2013
Dużo mężczyzn szybko sięga po Viagrę a jak dla mnie to są o wiele lepsze rozwiązania. Przykładowo suplementy diety, które poprawiają nasz sprawność seksualną przez dostarczenie do organizmu brakujących substancji. Jednym z lepszych jaki znam jest Erekton.