Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Rodzinne > Zdrowie Kobiety > Czego unikać podczas okresu?
Czego unikać podczas okresu?

Czego unikać podczas okresu?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Niewątpliwie miesiączka to specyficzny czas dla każdej kobiety. Niektóre z nas przechodzą okres łagodniej, inne bardzo ciężko i boleśnie. Możemy wówczas mieć nie najlepsze samopoczucie, być osłabione. Chcąc zapewnić sobie lepszy komfort, dobry nastrój oraz zdrowie powinnyśmy unikać niektórych rzeczy, które przedstawiamy poniżej.
1
W okresie miesiączki powinnyśmy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Dźwiganie dużej ilości ciężkich przedmiotów może okazać się szkodliwe i zwiększyć krwawienie. Unikajmy intensywnych, mocno obciążających organizm ćwiczeń. Warto wówczas ćwiczyć krócej i wykonywać lżejsze ćwiczenia, jeśli koniecznie odczuwamy potrzebę aktywności fizycznej. Pamiętajmy - nadmierny wysiłek fizyczny wzmaga krwawienie, może nawet doprowadzić do krwotoku. Nie musimy całkowicie rezygnować ze sportu, tylko trochę kontrolować naszą aktywność (wysiłek fizyczny należy dostosować do naszych możliwości i predyspozycji podczas okresu).
2
Powinnyśmy unikać wizyt na solarium oraz opalania na słońcu. Większość kobiet podczas upałów, leżąc na słońcu ma rozszerzone naczynia krwionośne, co może zwiększyć krwawienie albo nawet doprowadzić do krwotoku. W przypadku wizyt na solarium unikajmy w czasie okresu sztucznego opalania ze względów estetycznych i higienicznych. Również u niektórych kobiet może to wywołać intensywniejsze krwawienie.
Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?
Jak rozpoznać depresję?
Domowe sposoby na bóle miesiączkowe
Jak rozpoznać czy dziecko bierze narkotyki?
3
Starajmy się unikać gorących, długich kąpieli, ponieważ również rozszerzają naczynia krwionośne powodując mocniejsze krwawienie, a czasami nawet również krwotok. Obniżają one ciśnienie tętnicze, mogąc osłabić organizm i pogorszyć samopoczucie. Warto chociaż przez pierwsze trzy dni brać letni prysznic i odmówić sobie przyjemności kąpieli. Pamiętajmy, żeby dbać odpowiednio o higienę miejsc intymnych (myjmy się dwa razy dziennie, by zmyć wszelkie bakterie).
4
Również odmówmy sobie wizyt na basenie, głównie ze względów higienicznych. Niektórzy ginekolodzy uważają, że można pływać na basenie po trzecim dniu miesiączki (wówczas zastosujmy oczywiście tampony).
5
Niektórzy fryzjerzy doradzają, aby w czasie miesiączki nie farbować włosów, ponieważ zaplanowany kolor może nie wyjść tak, jak byśmy sobie życzyły. Przyczyną tego jest podwyższona temperatura ciała oraz wydzielanie (przez gruczoły przy włosach) większej ilości łoju. Włosy również są bardziej matowe. Dotyczy to w sumie nie tylko farbowania, ale też trwałej ondulacji. Niektórzy uważają, że wymienionego zabiegu fryzjerskiego nie należy robić tuż przed okresem, ponieważ zwiększona ilość progesteronu utrudnia kręcenie się włosów. Jednak warto zaznaczyć, że różne kobiety mają różne predyspozycje; niektórym kobietom zarówno farba jak i ondulacja mogą się przyjąć.
6
Odradza się również zabiegi medycyny estetycznej, typu zastrzyki z botoksu, gdyż zwiększają możliwość krwotoku.
7
Na koniec warto pamiętać o umiarze w piciu alkoholu, który także rozszerza naczynia krwionośne, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.
 4.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Gabigabi2004 - 2014-05-06
hihihihihihihihi Dzięki
modna5522 - 2012-05-04
To może się przydać:):)!!!:)
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Czy co miesiąc wijesz się z bólu, kiedy tylko dostajesz okres? Nie działają na ciebie żadne środki przeciwbólowe? A...
Jak złagodzić bóle menstruacyjne?
Czy co miesiąc wijesz się z bólu, kiedy tylko dostajesz...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.