ćwiczenia na hula hop

Jak ćwiczyć na hula hop? Ćwiczenia dla zaawansowanych
JoginkaJoginka - specjalista Tipy.pl

Hula hop to doskonały sposób na wyćwiczenie mięśni brzucha, pośladków i ud. Gdy opanujesz już podstawowy zestaw ćwiczeń, możesz przejść do ćwiczeń bardziej zaawansowanych, które nie tylko są ciekawsze, ale angażują również inne partie ciała. Opis trzech takich ćwiczeń znajdziesz poniżej. Powodzenia!
1
Chodzenie.

Gdy tylko opanujesz już utrzymywanie kręcącego się w pasie hula, czas wprowadzić stopy w ruch. Trzymając ramiona opuszczone do dołu, a plecy i głowę prosto, staraj się jednocześnie kręcić hula i przemieszczać się małymi kroczkami do przodu. Po każdym kroku zatrzymaj się, ustabilizuj ruch hula i zrób kolejny krok. Nie poddawaj się, jeśli z początku hula będzie upadać na podłogę. Podnieś je i próbuj dalej, a już wkrótce będziesz dumnie kręcić i chodzić jednocześnie.

Gdy już opanujesz chód z obracającym się hula, wypróbuj następującą sekwencję:

- Stań z rozstawionymi równolegle stopami, hula obracaj w talii.

- Podczas kręcenia hula przenieś cały ciężar ciała na prawą stopę, lewą unosząc lekko i jedynie utrzymując nią równowagę. Teraz postaw lewą stopę na podłodze, a ciężar ciała rozdziel po równo na obie nogi. Następnie przerzuć cały ciężar ciała na lewą stopę, prawą lekko unosząc do góry.

- Teraz, wciąż kręcąc hula, zmodyfikuj poprzednie ćwiczenie, dostawiając lewą stopę za prawą (gdy ciężar ciała przenosisz na prawą nogę) i na odwrót (gdy ciężar ciała spoczywa w całości na nodze lewej).
2
Przesuwanie.

Ćwiczenie to polega na tym, że przemieszczasz kręcące się hula hop równolegle wzdłuż całej klatki piersiowej, od dołu do góry i z powrotem. To ćwiczenie doskonale angażuje wszystkie ważne mięśnie klatki piersiowej. Oto jak je wykonać:

- Zacznij od obracania hula dookoła talii. Teraz unieś ręce do góry i na bok, tak, że łokcie są na wysokości ramion, albo wyżej. Zwiększ tempo ruchów bioder w przód i tył.

- Uzmysłów sobie, w których miejscach hula hop dotyka boków twojego ciała. Zacznij poruszać tułów z boku na bok. Rób głębsze wdechy, żeby ruch pozostał wciąż energiczny.

- Bujaj na boki całą górną część klatki piersiowej, by wyczuć w jaki sposób unieść hula do góry. W tym ćwiczeniu biodra powinny poruszać się jedynie nieznacznie, za to powinnaś wyraźnie poczuć pracę mięśni górnego odcinka klatki piersiowej. Hula może co prawda opadać w dół, ale kontynuuj przemieszczanie go ku górze poprzez szybkie ruchy z boku na bok i przesuwanie go na linię żeber.

- Kontynuuj ćwiczenie, dopóki hula nie sięgnie pach. Kręć je w tym miejscu tak długo jak tylko potrafisz, a następnie pozwól mu się zsunąć w dół, do pozycji początkowej. Kiedy będziesz gotowa, z powrotem poruszaj się tak, by hula uniosło się do góry.
3
Taniec brzucha.

W tym ćwiczeniu odchylasz się do tyłu i popychasz hula górną częścią brzucha, tak, że nachyla się ono ukośnie do góry. Doskonale kształtuje to mięśnie brzucha i ud.

- Zacznij od kręcenia hula w talii. Włącz do ćwiczeń mięśnie brzucha i delikatnie odchyl się do tyłu, unosząc miednicę nieco w górę. Zamiast ruchów do przodu i do tyłu, gdy poczujesz, że hula stacza się na brzuch, popchnij je mięśniami brzucha wysoko do góry. Żeby nie przeszkadzać sobie rękoma, załóż je za głową lub skrzyżuj na klatce piersiowej.

- Patrz w górę. Gdy odwrócisz głowę tak, by patrzeć bezpośrednio „w niebo” (lub w sufit), sprawisz, że cała twoja klatka piersiowa zmieni pozycję. Docelowo chodzi o to, by ułożyć ją możliwie jak najbardziej poziomo, równolegle do podłoża, jednocześnie cały czas angażując do kręcenia hula mięśnie brzucha. Pamiętaj o właściwym oddechu i rozluźnieniu mięśni twarzy i żuchwy.

- Balansuj w górę i w dół używając stóp. Pomyśl sobie, że do pięt masz przyczepione sprężyny. Na zmianę opuszczaj pięty i podnoś je. Jeśli uniesiesz przy tym nieco tułów, nic się nie stanie. Ważne, żeby przednia część stopy cały czas spoczywała na podłożu.

- Gdy twoje nogi będą unosić cię do góry, kontynuuj popychanie hula mięśniami brzucha, za każdym razem, gdy na niego opadnie (plecy nie powinny być w ogóle zaangażowane w to ćwiczenie). Jeśli hula ześlizgnie się na jedną stronę, skoryguj jego ruch wysuwając nieco do przodu nogę po przeciwnej stronie. Gdy hula powróci na właściwy tor, cofnij nogę z powrotem.
Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie