ciąża

Co powinien jeść mężczyzna starający się o dziecko?

ciąża
1 z 11
Powszechnie znany jest temat diet dla kobiet starających się o dziecko, natomiast bardzo rzadko zastanawiamy się jak powinno wyglądać menu ich partnerów, a przecież oni także biorą udział w poczęciu i powinni o siebie zadbać. Poniżej dowiesz się co zrobić, żeby zwiększyć płodność mężczyzny starającego się o dziecko. Odpowiednia dieta i tryb życia mogą pomóc wam szybciej doczekać się wymarzonego potomka.
1
dieta na płodność - krok 1
Wpływ na płodność ma ogólna kondycja mężczyzny, badanie potwierdzają jasno, że panowie borykający się z nadwagą mają też mniejszą liczbę plemników. Warto więc już zawczasu zadbać o odpowiedni dobór posiłków, zawartość kaloryczną oraz odpowiednią ilość ruchu.
2
dieta na płodność - krok 2
Należy zwrócić uwagę na to, aby w posiłku znajdowała się odpowiednia ilość cynku, czyli jednego z najważniejszych pierwiastków, który odpowiedzialny jest między innymi za długość życia plemników oraz tworzenie spermy. Najbogatszym źródłem cynku są ostrygi, jednak produkty taki jak pestki dyni, czerwone mięso, ryby i rośliny strączkowe, dostarczą go wystarczająco dużo.
3
dieta na płodność - krok 3
Kwas foliowy jest doskonale zmiany jako suplement diety polecany przyszłym matkom, ponieważ ma on zapobiegać powstawaniu wad układu nerwowego u dziecka. Okazuje się jednak, że o jego odpowiedni poziom powinien zadbać także przyszły ojciec, aby poprawić jakość spermy, zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzić do obniżenia ruchliwości plemników, oraz objętości nasienia. Kwas foliowy znajdziemy w brokułach, soku pomarańczowym i warzywach liściastych.
4
dieta na płodność - krok 4
Bardzo istotnym elementem diety jest witamina E, którą znajdziemy w jajach, orzechach oraz margarynie.
5
dieta na płodność - krok 5
Niezbędna jest też obecność w diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych, a aby utrzymać ich odpowiedni poziom należy zjadać awokado, ryby morskie, orzechy i oleje roślinne.
6
dieta na płodność - krok 6
Do produkcji plemników potrzebny jest selen, który znajdziemy w brązowym ryżu, owsie, pszenicy, drobiu, półtłustym mleku oraz rybach.
7
dieta na płodność - krok 7
Warto zadbać też o poziom jednej z najważniejszych witamin – C, która jest doskonałym przeciwutleniaczem i możemy ją znaleźć w cytrusach, papryce, kiszonkach, cebuli, truskawkach itp.
8
dieta na płodność - krok 8
Istotne są też pewne ograniczenia, które zazwyczaj niekoniecznie podobają się mężczyznom, jednak warto się do nich zastosować dla ostatecznego efektu w postaci zdrowego i silnego potomka.

Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie alkoholu, którego nadmiar obniża poziom testosteronu ruchliwość plemników. Warto więc się zastanowić nad tym, czy codzienne wieczorne piwko jest nam absolutnie niezbędne do życia.
9
dieta na płodność - krok 9
Przed poczęciem dziecka należy też rzucić palenie, które nie wpływa pozytywnie na żadnego z rodziców.
10
dieta na płodność - krok 10
Należałoby też pomyśleć o ilości wypijanej kawy w ciągu dnia, dwie niewielkie filiżanki powinny nam wystarczyć, ponieważ nadmiar kofeiny może niekorzystnie wpłynąć na jakość nasienia.
Strona 1 z 11

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (18)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Martyna
17.08.2015
Mój mąż razem ze mną przed ciążą jadł przede wszystkim dużo ryb i warzyw gotowanych na parze, oprócz tego brał Ferti Man , podobnie jak ja, bo nie mam przekonania, że wszystko w diecie można znaleźć. U nas zajście w ciążę trwało 5 miesięcy, myślę, ze byliśmy w dobrej formie i dbaliśmy o siebie, ale trudno jest przewidzieć, co by było, gdybyśmy coś zmienili.
bazyl214
11.05.2015
Jak czytam Wasze komentarze to zastanawiam się skad bierzecie te informacje. Poczytajcie najpierw trochę poważnych publikacji medycznych. Żaden lekarz nie zaleci mezczyznie spozywania jajek na poprawe plodnosci. Masakra. Od dłuższego czasu staram się o dziecko , wiec co nieco wiem na ten temat. Douczcie się a później komentujcie.
Andrzejek
11.05.2015
Schabowy, piwo i flaczki !
jak ktoś jeszcze będzie miał problemy, to mu pomogę.
s\Smacznego!
Wiesia
11.05.2015
folium to po łacinie liść - wystarczy jeść sałatę albo korzystać z uprzejmości krów, które jedzą trawę i jeść wołowinę.

nagonka na kwas foliowy jest po wielokroć szkodliwa, bo po pierwsze to nie kwas foliowy daje mocne nerwy tylko miedź a po drugie wierząc w farmację ludzie zaniedbują wołowinę i sałatę.

farmacja to bandycki biznes zarabiający na chorobie a nie na zdrowiu, więc trzeba być skrajnym idiotą -tką, żeby słuchac porad chciwych bandytów.
lj
11.05.2015
Mężczyzna starający się o dziecko może jeść wszystko - najważniejsze, żeby jadł w najlepszych restauracjach, płacił rachunki za obiad i odjeżdżał spod restauracji samochodem wartym powyżej 400 kpln. Sukces gwarantowany! natury nie da się oszukać, co nie Panie?
multitata
11.05.2015
Mężczyzna starający się o dziecko powinien bzykać a nie jeść.
dziad zły
11.05.2015
laptop na jajkach nie sprzyja płodności, zamiast oglądać pornole zajmijcie się kobietami
Artur
11.05.2015
Jadłem wszystko na co miałem ochotę od roku cieszymy się wspaniałym synkiem wraz z żoną.....
aśka
17.04.2015
Pierwsze słyszę, muszę podsunąć tabletki mężowi, może szybciej uda nam się postarać o dziecko, bo od roku nic nam nie wychodzi :(
deanna
17.02.2015
Tatusiowie już powinni zdawać sobie sprawę z tego, że trudności z zajściem w ciążę mogą być spowodowane słabą ruchliwością plemników, a kwas foliowy pozytywnie wpływa na liczbę plemników ich ruchliwość.