Hiszpańskie wesele

Jak zorganizować wesele w stylu hiszpańskim?

Moda na tematyczne wesela trwa nieprzerwanie od kilku lat. Napłynęła ona do Polski głównie za sprawą Stanów Zjednoczonych, gdzie tradycyjne śluby ustępują miejsca imprezom tematycznym. W Ameryce bardzo często organizatorzy wesel sięgają po motywy hiszpańskie. Trudno się dziwić, w końcu hiszpański to drugi po angielskim, najczęściej używany język w tym kraju (głównie za sprawą ludności napływowej z Ameryki Południowej, Środkowej i Europy). Elementy hiszpańskiego wesela można wpleść również w tradycyjny polski ślub i ożywić nieco atmosferę.
1
Jeśli mamy ochotę zorganizować wesele poza granicami kraju i poczuć hiszpański klimat, warto wybrać Barcelonę, bo to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Popularne miejsca na śluby to również Majorka (tam brała niedawno ślub polska top modelka Anja Rubik) czy Wyspy Kanaryjskie (poza sezonem są one coraz bardziej dostępne cenowo). Możemy poszukać również pięknych zameczków, nawiązujących do hiszpańskiej kultury i architektury.
2
Hiszpańskie panny młode ubrane były z reguły w czarne długie suknie i nosiły tradycyjny welon zwany mantillą. Obowiązkowym elementem bukietu był również różaniec. Jeśli bierzesz ślub cywilny, możesz pomyśleć o odważnej sukni nawiązującej do hiszpańskich motywów tanecznych.
3
Tradycyjne hiszpańskie kolory wesela to czerń, biel i elementy czerwieni. Skromne małe wazoniki a w nich świeżo ścięte róże to obowiązkowy wystrój weselnych stołów. Przed wejściem do sali sprawdzi się dekoracja z drzewek cedrowych, oliwnych, palemek i polnych kwiatów. Na stołach powinny królować stare ceramiczne ozdobne misy ze świeżymi owocami.
4
Na hiszpańskim weselu nie może zabraknąć pysznego hiszpańskiego wina, serwowanego w butelkach i karafkach. Na stole musi znaleźć się również narodowy trunek Hiszpanów – pyszna owocowa Sangria. Z dań na uwagę zasługuje paella – potrawa będącą umiejętnym połączeniem ryżu i owoców morza. Występuje ona w wielu odmianach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Z mięs króluje głównie wołowina i baranina. Są one podawane w pikantnych sosach pomidorowych z ziołami. Jako zupa sprawdzi się doskonale pomidorowa na ostro z corrizo, kukurydzą i hiszpańskimi grzankami z czosnkiem.
5
Jeśli ślub, to oczywiście muzyka. Zespół, składający się z mariachi, umili każde wesele. Do tego obowiązkowe hiszpańskie tańce: flamenco i salsa. Pokaz taneczny to coraz częstszy element wesel. Gorące hiszpańskie rytmy powinny wyciągnąć na parkiet nawet najbardziej opornych.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ania
18.01.2016
Sangria nie jest hiszpańskim napojem