Pochodnia z butelki

Jak zrobić pochodnię z butelki?·

EwelaEwela - specjalista Tipy.pl
Pochodnia z butelki
1 z 6
Bardzo przypadło mi do gustu takie oświetlenie, które jest alternatywą dla tradycyjnych pochodni. Żółty płomień ociepli miejsce w którym przebywasz i uspokoi umysł. Ponadto możesz użyć pochodni w razie awarii prądu. Moim zdaniem pochodnie z butelki są nawet w lepszym guście niż świeczki. Materiały z których wykonasz taką pochodnię nie zrujnują Twojego domowego budżetu (no chyba, że zdecydujesz się na wykorzystanie butelki po bardzo drogim alkoholu ;)! Wszystkie pozostałe materiały znajdziesz w sklepie z artykułami żelaznymi. Projekt nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych, a z pewnością jego wykonanie zapewni Ci świetną rozrywkę podczas nadchodzącego weekendu!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* butelka
* taśma
* miedziana blaszka do montażu uchwytu na butelkę
* pierścień zaciskowy
* miedziany łącznik
* miedziana nasadka
* dwie nakrętki
* dwa wkręty
* śruba
* gruby bawełniany sznurek, który będzie służył jako knot

1
Rzeczy potrzebne do zrobienia pochodni z butelki
Zbierz potrzebne materiały.
2
Robienie pochodni z butelki
Najpierw przymocuj miedzianą blaszkę do ściany za pomocą wkrętów. Następnie używając śrub i nakrętek przymocuj pierścień zaciskowy.
3
Robienie pochodni z butelki 2
Kolejno zrób knot. Nałóż miedzianą nasadkę na sznurek, następnie ciasno i kilkakrotnie owiń go taśmą. Wsuń knot do butelki pozostawiając jego koniec wystający z szyjki butelki.
4
Robienie pochodni z butelki 3
Na koniec przymocuj butelkę do ściany umieszczając jej szyjkę w pierścieniu zaciskowym.
5
Robienie pochodni z butelki 4
Pochodnia oczywiście potrzebuje paliwa. Najlepiej ropy naftowej. Używaj miedzianej nasadki na knot, aby zapobiec ulatnianiu się paliwa.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

opona
28.01.2016
nypel miedziany redykcyjny sklep z hydraulika ogrzewaniem instalatorski
mike
14.01.2016
Bardzo fajna lampa i sam chcę coś takiego wykonać jednak nie wiem gdzie szukać takich fajnych tulejek miedzianych i zatyczek żeby móc włożyć w nie knot i zacisnąć lub jak Ty o zrobiłaś owinąć tażmą lub czymś innym. Gdzie tego szukać??
nick
29.06.2015
Z tą ropa naftową to jakiś żart prawda? Wyobrażacie sobie dwie takie lampy palące się w ogrodzie- to tak jakby stał tam Jelcz i kopcił. Zapach niepowtarzalny.