wybielanie zębów

Jak wybielić zęby?
DentDent - specjalista Tipy.pl

Białe zęby są marzeniem wielu osób. Niestety nie każdego natura obdarzyła śnieżnobiałym uśmiechem. Poza tym, czynniki takie jak palenie papierosów, picie kawy czy herbaty sprawiają, że nasze zęby mimo regularnego mycia są żółte. Metod wybielania zębów jest wiele jednak te najszybsze są również najdroższe i niezbyt zdrowe dla samych zębów. Poniżej przedstawiam proste i tanie sposoby na wybielenie zębów domowym sposobem.
1
Po pierwsze musisz pamiętać o tym aby myć zęby minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem przed pójściem spać. Najlepiej jednak aby myć je po każdym posiłku. Myj zęby za każdym razem przynajmniej 2 minuty. Sprawdź czy Twoja pasta do zębów jest z fluorem. Fluor może powodować żółknięcie zębów.
2
Kilka razy w tygodniu przepłucz buzię kilka razy wodą utlenioną. Delikatnie przepłukuj jamę ustną przez kilka minut aby dotarła do wszystkich szczelin pomiędzy zębami. Wypluj i przepłucz dokładnie wodą po czym umyj zęby.
3
Unikaj czynników które powodują że zęby stają się żółte tj. kawa, czarna herbata, tytoń, czerwone wino itp. Nie chodzi o to aby całkowicie się odciąć od tych produktów ale żeby wszystko stosować z umiarkowaniem.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

netaszczepanik
15.01.2018
Odkąd zaczęłam dbać o zdrowe zęby zaczęłam korzystać z porad na tej stronie
Znajomi często pytają mnie, jak ja to robię; mówię, żeby trzymać się reguł, po kilku dniach już są pierwsze efekty, polecam
naturalshred.blogspot.co.uk
13.01.2015
1. Mycie zębów po każdym posiłku przyczyni się do erozji szkliwa, nadwrażliwości i dyskoloracji. Nie można myc zębów częściej niż dwa razy dziennie.
2. Skąd wzięliście teorię dotyczącą fluoru i żółknięcia??? I czemu wprawiacie ludzi w błąd sugerując aby fluor odstawili? Fluor nie ma nic wspólnego z żółknięciem zębów, za to nadmierne szczotkowanie tak.
3. Płukanie ust wodą utlenioną nic nie da, aby zobaczyć efekty musiałbyś trzymać tą wodę w ustach przez dobre kilka godzin.
Katarzyna
22.12.2010
niby tak, jednak po takim wybielaniu zęby są bardzo wrażliwe i się strasznie niszczą. lepsze są domowe sposoby mimo wszystko. Po wybielaniu w gabinecie efekt trzyma się kilka msc a potem zęby są jeszcze bardziej żółte niż na początku.
zlotemiasta
22.12.2010
W tym momencie białe zęby można mieć bardzo łatwo, wystarczy tylko przejść się co jakiś czas do stomatologa, czy salonu kosmetycznego i po sprawie - ładne zęby ma się po 30 minutach lub po godzince siedzenia na fotelu.