Tutaj jesteś: Ślub i Wesele > Planowanie Ślubu i Wesela > Kwiaty Ślubne > Jak zrobić bukiet z róż?
Jak zrobić bukiet z róż?

Jak zrobić bukiet z róż?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.8/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Prosta aranżacja z jednego rodzaju kwiatów nie jest trudna do zrobienia, zaś klasyczny, okrągły kształt bukietu będzie pasować do prawie każdej sukni ślubnej. Upewnij się, że do bukietu wybierzesz kwiaty trwałe, takie jak np. róże. Poniższa instrukcja dotyczy wykonania bukietu ślubnego o średnicy około 20 cm.
Rzeczy, których potrzebujesz:
30-60 róż (20-40 na bukiety dla druhen), wiadro, ręczniki papierowe, wstążka w uzupełniającym kwiaty kolorze o szerokości 3,5-5cm, gumki recepturki i zielona taśma florystyczna, sekator lub bardzo ostry nożyk, przyrząd do usuwania kolców i liści, szpilki z ozdobnymi łebkami
1
Robienie bukietu z róż 1

Przygotowanie kwiatów


Za pomocą specjalnego urządzenia usuń nadmiar dolnych liści oraz kolce. Usuń również górne i zewnętrzne liście, które nie wyglądają najlepiej. Napełnij wiaderko wodą. Trzymając łodygę pod wodą obetnij ją o około 5 cm pod kątem (dzięki temu do łodygi nie przedostanie się powietrze). Pozostaw tak obcięte łodygi w wodzie przez chwilę, aby nią dobrze nasiąkły.


Uwaga: jeśli do bukietu używasz róż, których pąki nie są jeszcze otwarte możesz przyspieszyć ich kwitnienie poprzez włożenie ich do ciepłej wody. Zrób to jednak na chwilę przed uroczystością, ponieważ bukiet szybciej zwiędnie. Pamiętaj również, aby pracować na jak najdłuższych łodygach. Możesz je podciąć jak już bukiet będzie gotowy.

2
Robienie bukietu z róż 2

Układanie kwiatów


Do bukietu dokładaj po jednej róży drugą ręką przytrzymując wszystkie kwiatki w miejscu. Ułóż 4 róże na tej samej wysokości układając ich pąki na kształt kwadratu - to będzie środek bukietu. Dokładaj kolejne kwiaty dookoła środkowych, ale nieco niżej, aby utworzyć okrągły kształt bukietu.


Aby lepiej widzieć jak bukiet się prezentuje w twoich rękach stań na przeciwko lustra i obserwuj powstawanie bukietu z dalszej perspektywy.

Jak zrobić walentynkowy bukiet z serc?
Jak zrobić bukiet z hortensji?
Jak zrobić kwiatki z materiału bez szycia?
Jak zrobić bukiet z lizaków na Walentynki?
3
Robienie bukietu z róż 3

Zabezpieczanie bukietu


Aby zabezpieczyć bukiet użyj gumek recepturek lub taśmy florystycznej w miejscu gdzie łodygi się ze sobą spotykają (będzie to około 7-10 cm poniżej kielichów kwiatów. Kontynuuj związywanie bukietu ku dolnej części łodyg. Pozostaw około 5cm łodyg nieobwiązanych, aby można było je przyciąć przed samą ceremonią.


Jeśli do ceremonii jest jeszcze dużo czasu to tak przygotowany bukiet włóż do wiaderka z wodą.

4
Robienie bukietu z róż 4

Wykończenie uchwytu wiązanki


Przytnij końce łodyg na tą samą długość (około 17-20 cm) i wytrzyj je ręcznikiem papierowym. Utnij wstążkę o długości 3 razy dłuższą niż długość łodyg. Początek wstążki wepchnij za górne gumki recepturki lub górną część taśmy florystycznej i zaczynaj owijać łodygi spiralnie w dół. Kiedy dojdziesz do samego dołu owiń łodygi kilka razy i zacznij owijać je spiralnie do góry. Jak będziesz na samej górze wepchnij koniec wstążki pod spód i zabezpiecz kilkoma szpilkami przebitymi przez wstążkę i łodygi.


Jeśli chcesz zrobić kokardę utnij osobny kawałek wstążki i zawiąż ją zaraz pod kielichami kwiatów.

5

Przechowywanie bukietu


Owiń bukiet w bibułę. Przechowuj go w lodówce, aż do czasu ceremonii. Aby bukiet zachował dłużej świeżość zrób go z samego rana w dniu ceremonii. Jak już będzie gotowy włóż go do wody (w wodzie powinny być same łodygi) i co jakiś czas zraszaj sprywkiwaczem kwiaty. Przed samą ceremonią wykończ uchwyt wiązanki.

 3.8/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Twój bukiet jest istotną częścią garderoby ślubnej, prawie tak samo ważną jak twoja suknia, więc to logiczne, że chcesz...
Jak przechowywać bukiet ślubny?
Twój bukiet jest istotną częścią garderoby ślubnej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.