Bukiet z róż

Jak zrobić bukiet z róż?
AlokiAloki - specjalista Tipy.pl

Prosta aranżacja z jednego rodzaju kwiatów nie jest trudna do zrobienia, zaś klasyczny, okrągły kształt bukietu będzie pasować do prawie każdej sukni ślubnej. Upewnij się, że do bukietu wybierzesz kwiaty trwałe, takie jak np. róże. Poniższa instrukcja dotyczy wykonania bukietu ślubnego o średnicy około 20 cm.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 30-60 róż (20-40 na bukiety dla druhen)
* wiadro
* ręczniki papierowe
* wstążka w uzupełniającym kwiaty kolorze o szerokości 3,5-5cm, gumki recepturki i zielona taśma florystyczna
* sekator lub bardzo ostry nożyk
* przyrząd do usuwania kolców i liści
* szpilki z ozdobnymi łebkami

1
Robienie bukietu z róż 1
Przygotowanie kwiatów

Za pomocą specjalnego urządzenia usuń nadmiar dolnych liści oraz kolce. Usuń również górne i zewnętrzne liście, które nie wyglądają najlepiej. Napełnij wiaderko wodą. Trzymając łodygę pod wodą obetnij ją o około 5 cm pod kątem (dzięki temu do łodygi nie przedostanie się powietrze). Pozostaw tak obcięte łodygi w wodzie przez chwilę, aby nią dobrze nasiąkły.


Uwaga: jeśli do bukietu używasz róż, których pąki nie są jeszcze otwarte możesz przyspieszyć ich kwitnienie poprzez włożenie ich do ciepłej wody. Zrób to jednak na chwilę przed uroczystością, ponieważ bukiet szybciej zwiędnie. Pamiętaj również, aby pracować na jak najdłuższych łodygach. Możesz je podciąć jak już bukiet będzie gotowy.

2
Robienie bukietu z róż 2
Układanie kwiatów

Do bukietu dokładaj po jednej róży drugą ręką przytrzymując wszystkie kwiatki w miejscu. Ułóż 4 róże na tej samej wysokości układając ich pąki na kształt kwadratu - to będzie środek bukietu. Dokładaj kolejne kwiaty dookoła środkowych, ale nieco niżej, aby utworzyć okrągły kształt bukietu.


Aby lepiej widzieć jak bukiet się prezentuje w twoich rękach stań na przeciwko lustra i obserwuj powstawanie bukietu z dalszej perspektywy.

3
Robienie bukietu z róż 3
Zabezpieczanie bukietu

Aby zabezpieczyć bukiet użyj gumek recepturek lub taśmy florystycznej w miejscu gdzie łodygi się ze sobą spotykają (będzie to około 7-10 cm poniżej kielichów kwiatów. Kontynuuj związywanie bukietu ku dolnej części łodyg. Pozostaw około 5cm łodyg nieobwiązanych, aby można było je przyciąć przed samą ceremonią.


Jeśli do ceremonii jest jeszcze dużo czasu to tak przygotowany bukiet włóż do wiaderka z wodą.

4
Robienie bukietu z róż 4
Wykończenie uchwytu wiązanki

Przytnij końce łodyg na tą samą długość (około 17-20 cm) i wytrzyj je ręcznikiem papierowym. Utnij wstążkę o długości 3 razy dłuższą niż długość łodyg. Początek wstążki wepchnij za górne gumki recepturki lub górną część taśmy florystycznej i zaczynaj owijać łodygi spiralnie w dół. Kiedy dojdziesz do samego dołu owiń łodygi kilka razy i zacznij owijać je spiralnie do góry. Jak będziesz na samej górze wepchnij koniec wstążki pod spód i zabezpiecz kilkoma szpilkami przebitymi przez wstążkę i łodygi.


Jeśli chcesz zrobić kokardę utnij osobny kawałek wstążki i zawiąż ją zaraz pod kielichami kwiatów.

5
Przechowywanie bukietu

Owiń bukiet w bibułę. Przechowuj go w lodówce, aż do czasu ceremonii. Aby bukiet zachował dłużej świeżość zrób go z samego rana w dniu ceremonii. Jak już będzie gotowy włóż go do wody (w wodzie powinny być same łodygi) i co jakiś czas zraszaj sprywkiwaczem kwiaty. Przed samą ceremonią wykończ uchwyt wiązanki.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie