skórka od banana

Jak wybielić zęby skórką od banana?
DentDent - specjalista Tipy.pl

Wybielanie zębów za pomocą skórki od banana jest bezpieczne i zdrowe dla zębów. Skórka banana jest doskonałym źródłem minerałów i witamin, a poza tym nie powoduje ścierania szkliwa tak jak inne środki wybielające.

 

P

Rzeczy, których potrzebujesz

* Banany, najlepiej o jędrnej, zwartej skórce


1

Umyj swoje zęby tak jak zazwyczaj. Użyj dojrzałego banana - ma on w sobie największą zawartość potasu. Obierz banana od dołu, tak jak to robią małpy. Dzięki temu nie będziesz mieć luźno zwisających włókien.


2

Weź kawałek skórki banana i delikatnie nacieraj nią zęby przez około 2 minuty. Minerały ze skórki takie jak wapń, potas i witamina D wybielą twoje zęby.


3

Powtarzaj tę czynność codziennie rano i wieczorem przed pójściem spać. Jeśli masz kamień nazębny, wówczas wcieraj skórkę banana dłużej.


4
art/2009/1094_6587_big.jpg

Nie wyrzucaj skórek od banana do śmieci. Są wspaniałym nawozem mineralnym do kwiatów.


Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (25)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

znawca tematu
11.12.2015
dentysta - ty mały kmiocie, patrzysz tylko jak ludziom kasę z kieszeni wyciągnąć patałachu jeden. Dlaczego wy mendy dentystyczne okłamujecie ludzi i trzymacie w nieświadomości, pasty do zębów niszczą zęby, ponieważ fluor co prawda powoduje twardnienie szkliwa ale także a nawet przede wszystkim powoduje kruchość zębów. Ludzie nie chodźcie do tych konowałów. Myjcie zęby sama wodą, niktujcie a raz kiedyś soda i skórka babanowa. Ząbki jak perełki
Ona
16.07.2015
Polecam piaskowanie i scaling u dentysty ,podczas jednej wizyty zrobione i kosztują razem około 180-200 zł,a zęby o wiele jaśniejsze. :)

Info na ten temat:

PIASKOWANIE ZĘBÓW

Co to jest piaskowanie?

Usługa polegająca na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy). Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia , proszku wraz ze sprężonym powietrzem i wodą, które uderzając w powierzchnie zębów powoduje usunięcie osadu.

Dla kogo jest przeznaczone piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów wykonuję się u Pacjentów mających problem z osadami nazębnymi oraz zalecane jest stosowanie tej metody jako uzupełnienie po zabiegu scaling w celu dokładnego oczyszczenia powierzchni i trudno dostępnych miejsc z zębów.

Czy piaskowanie boli?

– piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne,

– wszelkie podrażnienia po wykonaniu piaskowania ustępują w ciągu kilku godzin.

Jaka jest różnica między piaskowaniem. a scalingiem?

Należy pamiętać że piaskowanie zębów oraz scaling to zabiegi uzupełniające się wzajemnie. Przeważnie wykonywane są one razem podczas jednej wizyty higienizacyjnej.
Skaling usuwa twarde złogi nazębne z powierzchni zębów natomiast piaskowanie usuwa osad i drobne przebarwienia. Wykonanie piaskowania zębów które są pokryte złogami , bez wcześniej wykonanego scalingu spowodowałaby, że piaskarka wypolerowałaby kamień nazębny. Z kolei rezygnacja z piaskowania sprawiłaby, że miejsca trudno dostępne jakimi są bruzdy i przestrzenie międzyzębowe nie będą odpowiednio doczyszczone.

Przed przystąpieniem do usługi prosimy się zapoznać z następującą informacją:

– do 4 godzin po usłudze nie należy spożywać pokarmów oraz napojów o ciemnej barwie takich jak: buraki, barszcz, borówki, kawa, herbata, czerwone wino, tytoń,

– usługa jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna,

– czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości i rodzaju zanieczyszczeń,

– efekt piaskowania utrzymuję się przez wiele miesięcy.
Tip
19.01.2015
najlepszym sposobem jest kwasek cytrynowy!!!!! albo CIF nie rysuje powierzchni
Mirek
08.12.2014
matijen - przestań pisać pierdoły, bo przecież sodą oczyszczoną, można zęby sobie poniszczyć
matijen
12.09.2014
Wycieczka do Biedronki i kupujemy sodkę oczyszczoną. Nabieramy na szczotkę ile się da i czyścimy zęby bez moczenia szczotki oraz sody. Efekt już po pierwszym myciu a zasadowy odczyn sody wybije bakterie i wyrówna ph.
Minkaa14
11.09.2014
Z tą skorka od banana to tak nie do końca prawda.. Przecież banan zawiera naturalne cukry, które w pewnym stopniu osłabiają szkliwo i strukturę zębów. Wiec tego nie polecam ! Sama używam wody utlenionej w proporcjach 1:2 ( jedna porcja wody utlenionej, 2 porcje wody mineralnej) efekty widać po tygodniu . :) warto wzbogacić dietę w białko, np. mleko i sery. Pozdrawiam
janusz
16.08.2014
polecam cebulę, działa już po pierwszym użyciu !!
pytacz
07.06.2014
rozumiem że wewnętrzną stroną skórki? ;>
emeryt
03.06.2014
Stosuje skórkę banana, ale raz na tydzień. Kilka razy w tygodniu płuczę ząbki wodą utlenioną (pół na pół z przegotowaną, wystudzoną wodą). Zęby myję po posiłku szczoteczką, zwilżając ją tylko wodą z kranu. Ząbki super.
dentysta
21.05.2014
osobiście dla mnie najlepszym sprawdzonym sposobem na wybielanie zębów jest nacieranie fusami po kawie. Efekty widać już od momentu jak zacznie się chodzić do dentysty. Pozdrawiam. Twój osobisty dentysta