Białe zęby

Jak wybielić zęby pomarańczą?

DentDent - specjalista Tipy.pl
Białe zęby
1 z 5
Chemiczne środki do wybielania zębów takie jak różne proszki i żele wybielające mogą spowodować poważne uszkodzenia zębów. Dużo z tych środków po prostu usuwa wierzchnią warstwę szkliwa z zębów odsłaniając bielszą warstwę znajdującą się pod nią. Usuwanie warstwy szkliwa może spowodować nadwrażliwość zębów oraz poważne problemy z zębami - jeśli wybielasz je zbyt często. Zamiast atakować swoje zęby różnymi zabiegami chemicznymi możesz je wybielić w sposób naturalny za pomocą owoców cytrusowych. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wybielić zęby za pomocą pomarańczy.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 2 łyżki suchej skórki pomarańczowej
* 1/4 szklanki sody spożywczej
* 2 łyżeczki soli
* woda utleniona
* robot kuchenny
* plastikowy, szczelny pojemnik
* szczoteczka do zębów

1
wybielanie zębów skórką pomarańczową - krok 1
Utrzyj skórkę pomarańczową, sodę spożywczą i sól za pomocą robota kuchennego. Powinieneś otrzymać drobny proszek pomarańczowy.
2
wybielanie zębów skórką pomarańczową - krok 2
Przetrzymuj ten proszek w pojemniku hermetycznym. Jest bardzo ważne, aby proszek pozostał suchy aż do czasu kiedy będziesz gotowy go użyć.
3
wybielanie zębów skórką pomarańczową - krok 3
Nasyp odrobinę proszku na dłoń (łyżeczka od herbaty lub nawet mniej). Zwilż go wodą utlenioną (zaledwie jedna lub dwie krople). Zmieszaj proszek za pomocą wilgotnej szczoteczki do zębów. Utworzy się pasta.
4
wybielanie zębów skórką pomarańczową - krok 4
Tą pastą umyj zęby. Z każdym myciem będzie ona w naturalny sposób wybielać twoje zęby i odświeżać oddech.
Wypluj całą pastę i dobrze wypłucz usta. Nie połykaj jej!
?

Wskazówki
* Woda utleniona ci nie zaszkodzi jeśli użyjesz jej kropelkę lub dwie.
* Nie wolno połykać tej pasty. Zawsze po umyciu zębów dokładnie wypłucz jamę ustną wodą.

Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

nosleep
18.11.2015
Ja generalnie żadnymi domowymi sposobami nie wybieliłam zebów. Owszem próbowałam ale to wcale nie działa. W końcu zdecydowałam się na wybielanie w klinice Unident w Radomiu i mam teraz naprawde białe zęby. Szkoda tracić czas na domowe sposoby.
higienistka
11.12.2013
zawsze jestem ciekawa kto wypisuje te wszystkie receptury? i skąd o nich czerpie wiedzę . Woda utleniona ma właściwości wybielające i nie szkodzi szkliwu , soda ma jedynie właściwości ścierne i po częstym stosowaniu i niedokładnym płukaniu możemy uszkodzić sobie żołądek . skórka z pomarańczy nie ma żadnych właściwości - a powinniśmy pamiętać ,że pomimo tego że owoce są źródłem witamin to mają w sobie kwasy które powodują erozję szkliwa ( dlatego zaleca sie płukanie ust woda po ich zjedzeniu ) . Jeśli ktoś chce wybielić zęby może je wybielić w gabinecie ale prosząc o preparat na bazie wody utlenionej bo on nie ma efektów ubocznych
Nynne
06.12.2013
Najpierw piszą o szkodliwości proszków, past wybielających itp, a później każą trzeć zęby sodą i solą... może jedynie skórka od pomarańczy zadziała, ale mało i trzeba jej systematycznie używać
B
25.03.2013
To jakaś bzdura. Jedyną substancją która wybiela zęby w tej całej mieszance jest woda utleniona. Równie dobrze po każdym myciu zębów można płukać jamę ustną wodą z dodatkiem wody utlenionej, po tygodniu będzie widoczny efekt. Pomarańcza nie daje nic, a sól i sodą tylko ścierają szkliwo.
franklina12
05.03.2010
czy daje to natychmiastowy rezultat, czy wiele razy trzeba umyc zęby tą pastą, by otrzymac efekt?