Tutaj jesteś: Ślub i Wesele > Tradycje Ślubno-Weselne > Zwyczaje Ślubne > Jak się wywiązać z obowiązków druhny?

Jak się wywiązać z obowiązków druhny?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.1/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Zadania i obowiązki druhny to nie tylko ładne wyglądanie u boku Panny Młodej. Jeśli będziesz druhną na weselu to musisz się przygotować na to, że oprócz zabawy czeka cię kilka zadań do wykonania. Poniżej znajdziesz listę obowiązków i zadań za które odpowiedzialne są druhny.
1
Przede wszystkim zarówno świadkowie jak i druhny oraz drużby powinni pomóc Młodym w przygotowaniu do wesela. Dowiedz się, co możesz zrobić. Może jest potrzebna pomoc przy dekoracji kościoła, sali, wyborze orkiestry czy przywiezieniu kogoś z lotniska?
2
Pomóc w wyborze sukni ślubnej dla Panny Młodej. Chodzić z nią po sklepach i doradzać.
3
Do zadań druhny należy przywiezienie Pana Młodego do domu Panny Młodej. Jeśli istnieje taka możliwość to powinny pojechać po niego wszystkie druhny (kobiety oddają na zawsze mężczyznę innej kobiecie).

Pan Młody powinien siedzieć z tyłu w samochodzie pomiędzy druhnami trzymającymi bukiety kwiatów. Panna młoda wraz ze świadkową i drużbami (drużby wyprowadzają z domu Pannę Młodą) powinna w tym czasie czekać przed domem (najlepiej aby była ubrana w taką samą sukienkę co wszystkie druhny).

Teraz zaczynają się negocjacje. Drużba Pana Młodego musi wykupić Pannę Młodą (drużba powinien coś dać druhnom aby oddały Pannę Młodą).

Jak już druhny będą przekupione, muszą teraz one wykupić Pana Młodego dając coś w zamian drużbom.

Po negocjacjach i oddaniu Pana Młodego w ręce Panny Młodej odbywa się błogosławieństwo.
Pomysły na coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego, coś nowego
Jakie są obowiązki rodziców na weselu?
Jak podziękować rodzicom na weselu?
Jakie są  przesądy ślubne?
Ostrzeżenia
  • Druhna powinna być pomocna i uprzejma dla wszystkich gości.
Wskazówki
  • Druhna nie może być mężatką. Musi być to osoba stanu wolnego.
4
Do zadań druhen, drużb i świadków należy przypinanie gościom weselnych przypinek i kotylionów weselnych (inaczej bukieciki, wstążeczki). Jeśli bukieciki są wszystkie jednakowe wówczas przypinamy je do prawej lub lewej strony marynarki/sukienki w zależności od tego jaki jest stan cywilny danego gościa. Jeśli bukieciki są różne wówczas jeden rodzaj przypinamy gościom stanu wolnego a drugi osobom żyjącym w związkach.
5
Po zakończeniu mszy druhny powinny wyjść przed kościół i ustawić się przed wejściem. Jeśli jest ich więcej mogą stać równo rozstawione po obydwu stronach wejścia. Zadaniem druhen jest rzucanie płatkami kwiatów na wychodzących z kościoła Młodych. Zamiast kwiatków mogą to być drobne monety, ryż czy konfetti.
6
Podczas wręczania prezentów dla Państwa Młodych i składania życzeń druhny powinny stać przy Młodych i odbierać od gości weselnych kwiaty.
7
Podczas ceremonii w kościele jak również na weselu druhny powinny zwracać uwagę czy dobrze leży welon, tren i czy Panna Młoda nie potrzebuje poprawić makijażu. Jeśli tak się stanie druhna powinna przynieść jej kosmetyki i pomóc jej go poprawić.
8
Na weselu druhny powinny starać się aby wszyscy się dobrze bawili - nawet najmłodsze dzieci. Jeśli druhna zauważy, że ktoś siedzi smutny powinna podejść i postarać się go zabawić i rozweselić.
Wskazówki
  • Druhna nie może być mężatką. Musi być to osoba stanu wolnego.
Ostrzeżenia
  • Druhna powinna być pomocna i uprzejma dla wszystkich gości.
Przeczytaj teraz: Jak być dobrą druhną?
 4.1/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
grazyna2 - 2013-04-25
Druhna też trzyma welon na oczepinach, do niego wkładane są pieniądze na łóżeczko dla dziecka
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Druhny panny młodej to zwykle jej najlepsze przyjaciółki, siostry czy kuzynki. Są to osoby bliskie pannie młodej, które...
Jak wybrać sukienki dla druhen?
Druhny panny młodej to zwykle jej najlepsze przyjaciółki...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.