strój kwiatka

Jak przebrać dziecko za kwiatka?
DorotaDorota - specjalista Tipy.pl

Twoje dziecko wróciło ze szkoły podekscytowane, bo dostało rolę w szkolnym przedstawieniu? A może cieszy się na myśl o nadchodzącym balu kostiumowym? Pytasz za co chcę się przebrać, a ono mówi, że za kwiatka. Wydaje się to proste, ale jak zrobić strój, który będzie niebanalny, a zarazem funkcjonalny? Poniżej dowiesz się jak w prosty sposób przebrać dziecko za kwiatka.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* plastikowa opaska
* cieniutki drucik florystyczny
* taśma florystyczna
* naklejki w kształcie małych kółek (lub kolorowy papier samoprzylepny i dziurkacz)
* filc (na płatki)
* szeroka taśma ozdobna
* flizelina krawiecka z klejem
* klej do tkanin

1
strój kwiatka - krok 1
Drucik florystyczny potnij na osiem 10cm kawałków. Jeden koniec każdego drucika przyklej między dwa kółka wycięte z kolorowego papieru samoprzylepnego. Otrzymasz w ten sposób pręciki kwiatka. Teraz zamocuj je do opaski. W tym celu zacznij owijać opaskę taśmą florystyczną. Gdy będziesz w około 1/3 długości, zamocuj do opaski jeden z drucianych pręcików i zabezpiecz taśmą florystyczną. Równomiernie rozmieść na opasce pozostałe pręciki i oklej ją do końca zieloną taśmą florystyczną.
2
strój kwiatka - krok 2
Przygotuj szablon płatka. Na filc (z jego lewej strony) naprasuj flizelinę. Odrysuj płatki za pomocą przygotowanego wcześniej szablonu. Wytnij je. Jeśli chcesz, możesz zrobić płatki z dwóch warstw filcu, a pomiędzy nie włożyć drucik florystyczny. Dzięki temu będzie łatwo nadać płatkom dowolny kształt. Zrób 5-10 płatków.
3
Utnij około 90cm szerokiej na około 3-4cm taśmy. Złóż ją wszerz na pół i zaprasuj żelazkiem. W środek taśmy (zaczynając około 30cm od jej końca) zacznij wkładać płatki. Rozmieść je w odpowiedni sposób i przyklejaj klejem do tkanin.
4
strój kwiatka - krok 4
Córkę ubierz w zielone (lub kolorowe) rajstopki i w tunikę lub sukienkę. Na szyję nałóż jej kołnierz z płatków a na głowę opaskę z pręcikami. Przebranie gotowe.
?

Wskazówki
* Jeżeli nie masz czasu na własnoręczne przygotowanie stroju, rozważ jego kupno w sklepie (np. tutaj).

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie