Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Dzień Matki > Kartki na Dzień Matki > Jak zrobić kartkę dla mamy metodą quillingową?

Jak zrobić kartkę dla mamy metodą quillingową?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (6 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Nawet jeśli nie czujesz się szczególnie uzdolniony pod względem plastycznym to bez problemu wykonasz tą kartkę. Narysowanie drzewek czarnym markerem nie jest trudne - nie da się ich narysować źle a reszta to już pestka. Poniżej przedstawiam instrukcję jak wykonać dla mamy taką oto czarowną karteczkę.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Papier techniczny ciemnoróżowy, jasnozielony i biały, Czarny pisak do kaligrafii z dwiema końcówkami, Dziurkacz ozdobny - kwiatek (do kupienia tutaj), Folia aluminiowa lub srebrny papier, Malutkie różowe koraliki, Papier do quillingu, jasnozielony 3mm (możesz go zastąpić zwykłym papierem pociętym na paseczki), Igła do quillingu (do kupienia tutaj), Gilotyna do cięcia papieru, Kółka piankowe dwustronnie klejące, Taśma dwustronnie klejąca, Klej do papieru w płynie, Szpilka z okrągłą główką, Wykałaczka do nakładania kleju, Plastikowa tacka na klej, Linijka, Nożyczki, Pinceta
1
Zrób kartkę: Wytnij z ciemnoróżowej kartki technicznej prostokąt o wymiarach 22 x 12 cm. Złóż kartkę na pół. Teraz masz przed sobą składaną kartkę o wymiarach 11 x 12 cm.
2
Z jasnozielonej kartki z bloku technicznego wytnij prostokąt o wymiarach 10 x 11 cm. Przyklej tą kartkę na środek kartki różowej taśmą dwustronnie klejącą.
3
Drzewka wiśni
Z białej sztywnej kartki wytnij prostokąt o wymiarach 9,5 x 10,5 cm. Na kartce narysuj drzewko wiśni za pomocą pisaka do kaligrafii - pień grubszą końcówką i gałązki cieńszą. Z tyłu kartki w jej rogach i pomiędzy nimi przyklej kółka piankowe. Kartkę przyklej na karteczkę zieloną (na zdjęciu obok kilka przykładów drzewek wiśni - na kartce narysuj tylko jedno).
4
quilling kartka dla mamy 4
Z folii aluminiowej (lub jeśli nie masz to z jakiegokolwiek innego sreberka np. z jogurtu) wytnij dziurkaczem około 14 kwiatków.
5
quilling kartka dla mamy 5
Kwiatki dociśnij okrągłą główką szpilki, aby nadać im wklęsły kształt.
6
quilling kartka dla mamy 6
Zrób około 14 listków quillingowych: Wytnij z zielonego papieru paski o długości 7,5; 10; 12,5 i 15 cm (paski mogą być przecięte wzdłuż na pół jeśli chcesz, aby wyglądały jeszcze bardziej delikatnie). Włóż pasek pomiędzy dwie części igły do quillingu. Zacznij obracać igłą równocześnie nawijając na nią pasek.
Jak zrobić quillingowe kwiaty?
Jak zaskoczyć mamę śniadaniem na Dzień Matki?
Jak zrobić książeczkę z kuponami na Dzień Matki?
Jak wybrać prezent dla młodej mamy?
7
quilling kartka dla mamy 7
Puść pasek, aby się nieco rozłożył i ściągnij go z igły.
8
quilling kartka dla mamy 8
Za pomocą kciuka i palca wskazującego spłaszcz nieco spiralę papieru.
9
quilling kartka dla mamy 9
Zagnij boki spirali, tak, aby utworzyły się dwa rogi.
10
quilling kartka dla mamy 10
Oderwij nadmiar paska a następnie sklej go klejem. (Pasek oderwany mniej widać po przyklejeniu niż pasek ucięty).
11
quilling kartka dla mamy 11
Gotowe listki przyklej na drzewko. Na niektórych gałązkach przyklejaj po jednym listku, gdzie indziej po dwa, a w niektórych miejscach po trzy. Na aluminiowe kwiatuszki nałóż klej po ich wypukłej stronie i naklej na gałązki. Na środek kwiatuszków przyklej małe koraliki.
 4/5 (6 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
ala - 2014-03-31
Jakim klejem przykleić kwiatki i koraliki?
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Quillingiem nazywamy technikę z rodzaju papieroplastyki, która polega na tworzeniu fikuśnych ozdób przy pomocy...
Jak zrobić różę metodą quillingową?
Quillingiem nazywamy technikę z rodzaju papieroplastyki...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.