Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Zabawy dla Dzieci > Jak zrobić strój kruka?

Jak zrobić strój kruka?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 2.9/5 (17 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 5 
Kostium kruka to doskonałe przebranie na szkolne przedstawienie, bal karnawałowy lub imprezę z okazji Halloween. Bardzo łatwo go zrobić i to naprawdę niewielkim nakładem kosztów. Jedyna potrzebna gotowa rzecz to czarna bluza z kapturem. Jak zrobić resztę, dowiesz się poniżej.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Sztywny czarny filc, Żółty filc, Biały filc, Czarne boa z piór lub pocięty w pióra szeroki pasek czarnego kartonu, Klej do tkanin, Igła z nitką, Bluza z kapturem, Czarne spodnie
1
szablon dzioba
Pobierz dostępny w tym kroku szablon, powiększ go dwukrotnie, wydrukuj i wytnij. Za pomocą szablonu wytnij ze sztywnego czarnego filcu dwa identyczne elementy.
Zszyj oba kawałki dzioba wzdłuż środkowej linii. Następnie przyszyj je do kaptura bluzy.
2
strój kruka - krok 2
Teraz wytnij z żółtego filcu dwa koła, kolejne dwa (nieco mniejsze) z czarnego filcu i dwa małe półkola z filcu w kolorze białym. Naklej je jedno na drugie, jak pokazano na zdjęciu obok. Otrzymasz w ten sposób oczy kruka. Od spodu przyklej urwane z boa pióra, tworząc półpierścień z piór. Jeśli nie masz boa, potnij papier na paski, a następnie zroluj je, podkręć i powyginaj.
3
strój kruka - krok 3
Przyszyj boa z piór do górnej części rękawów bluzy. Ja nie miałam prawdziwego boa, więc zrobiłam swoje z papieru. Wycięłam szeroki pas czarnego papieru, pocięłam go na pasy, a każdy z pasów zwinęłam w rulon i powyginałam. Górę pasa okleiłam taśmą krawiecką, żeby łatwiej było mi zamocować całość do rękawa. Jeśli jednak masz w domu boa, albo zdecydujesz się na ten niewielki wydatek, zapewniam cię, że efekt będzie znacznie lepszy.
4
strój kruka - krok 4
Na końcu przyklej do kaptura bluzy oczy. Ubierz dziecko w czarne spodnie i buty i ostrożnie załóż na nie bluzę. Gdy ubierze na głowę ozdobiony kaptur, przemieni się w prawdziwego człowieka-kruka.
 2.9/5 (17 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Depresja to jedna za najpopularniejszych chorób naszej cywilizacji. Ten globalny już dziś problem, dotyczy ponad 350...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Strój Czerwonego Kapturka jest o tyle prosty w przygotowaniu, że nie potrzeba ci praktycznie nic więcej prócz.....
Jak zrobić strój Czerwonego Kapturka?
Strój Czerwonego Kapturka jest o tyle prosty w przygotowaniu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.