sztuczne kwiaty na cmentarz

Jakie sztuczne kwiaty na cmentarz?
flora - specjalista Tipy.pl

Dekorowanie grobów kompozycjami ze sztucznych kwiatów jest równie popularne, jak umieszczanie na nich wiązanek z kwiatów żywych. Te ostatnie co prawda wyglądają ładniej oraz pięknie pachną, jednak ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie masz czasu na regularne odwiedzanie grobów bliskich, zdecyduj się na kwiaty sztuczne. Poniżej dowiesz się wśród jakich kwiatów możesz wybierać oraz jak najlepiej zaaranżować je na grobie.
1

Na zewnątrz, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie każdy nawet sztuczny kwiat zachowa swój pierwotny wygląd. Istnieją jednak trzy rodzaje kwiatów, które doskonale nadają się na grób. Wyróżniamy wśród nich sztuczne kwiaty wykonane z:  • jedwabiu – tak naprawdę kwiaty te wykonane są z poliestru. Materiał ten bardzo dobrze utrzymuje kształt i dostępny jest w różnych kolorach i wzorach. Jego jakość zależy zazwyczaj od ceny danego kwiatu. Możesz kupić pojedyncze kwiaty lub całe kwietne gałązki. Te najdroższe mają nawet specjalnie przycięte i wycieniowane płatki, co sprawia, że wyglądają niemal identycznie jak ich żywe pierwowzory. Materiałowe kwiaty mogą zastąpić również kwiaty suszone. W sklepach znajdziesz modele ze specjalnie podkręconymi brzegami, które wyglądają jak prawdziwe suszone kwiaty.

  • lateksu – kwiaty z materiału lub z papieru zanurzone w lateksowej powłoce są bardziej wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie pozostaje to jednak bez wpływu na ich wygląd. Nie wyglądają już tak naturalnie, jak kwiaty bez lateksowej powłoki ochronnej. Jeśli zdecydujesz się na tego typu kwiaty wiedz, że materiałowe lateksowe kwiaty trzymają się dłużej, niż papierowe kwiaty pokryte tą samą powłoką.

  • plastiku – najbardziej trwałe ze wszystkich sztucznych kwiatów. Te najdroższe i najlepszej jakości w ogóle nie wyglądają jak wykonane z plastiku. Doskonale nadają się do kompozycji z wykorzystaniem innego typu sztucznych kwiatów.

2
Gdy już zdecydujesz się na rodzaj kwiatów, pomyśl o kompozycji jaką chcesz z nich przygotować. Ponieważ będzie to wiązanka na cmentarz, musisz postarać się, żeby nie była zbyt duża, zbyt jaskrawa, ani nie obrażała niczyich uczuć religijnych (o co w naszym, w większości katolickim kraju, rzadko trzeba się martwić. Do typowych kwiatów na cmentarz zaliczamy: lilie, róże, chryzantemy, goździki oraz mieczyki. Możesz oczywiście uwzględnić w kompozycji zielone sztuczne liście.
3
Do wyboru masz następujące formy kompozycji: wieńce, krzyże z kwiatów, luźne bukiety, kompozycje w bukietach/wazonach, wiązanki, kosze.
4
Pamiętaj, że na cmentarzu również istnieje pewna etykieta. Sztucznymi kwiatami powinno się dekorować groby wyłącznie podczas chłodnych jesiennych i zimowych miesięcy (np. z okazji Wszystkich Świętych). Wiosną i latem należy przynosić na cmentarz wyłącznie kwiaty żywe. Jest to jednak tylko ludzki wymysł, zawsze trzeba pamiętać, że liczy się przede wszystkim pamięć.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie