prezenty na pierwszą komunię

Jak wybrać prezent na Pierwszą Komunię?
SagaSaga - specjalista Tipy.pl

Rytuałem i tradycją stało się dawanie dzieciom prezentów z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Nie odbierajmy dziecku radości płynącej z przyjmowania prezentów, ale zastanówmy się, jaki prezent byłby odpowiedni na tą okazję. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na prezenty komunijne.
1
W czasie Pierwszych Komunii sklepy z rowerami przeżywają największe oblężenie. Rower od wielu lat jest prawie już tradycyjnym prezentem. Jest też na pewno prezentem, który ucieszy dziecko. Jednocześnie nie powinniśmy popadać w skrajności, rower jest na tyle drogą "zabawką", że jedynie rodzice, dziadkowie lub rodzice chrzestni - jeżeli oczywiście mają fundusze i ochotę - mogą kupić taki prezent.
2
Co roku słyszy się o coraz droższych i wymyślniejszych prezentach. Doszło do tego, że kupujemy dziewięciolatkom, z okazji komunii komputery, aparaty fotograficzne czy nawet motorynki i skutery. Prezenty te wydają się zdecydowanie przesadzone i raczej nie odpowiednie jak na tą okazję.
3
Odpowiednim prezentem z okazji komunii wydaje się niewielki medalik bądź krzyżyk na łańcuszku. Taki prezent nawiązuje do religijnego charakteru Pierwszej Komunii. Dodatkowo cena takiego prezentu wydaje się być rozsądna.
4
Warto pomyśleć także o czymś, co będzie przypominać dziecku dzień jego Pierwszej Komunii. Może to być odpowiedni opisany obrazek lub figurka z wygrawerowanym napisem "na pamiątkę Pierwszej Komunii". Można także podarować dziecku Biblię ze specjalną dedykacją upamiętniającą ten właśnie dzień.
5
Jeżeli zależy nam na tym by nasz prezent się wyróżniał i był zapamiętany możemy np. zafundować dziecku profesjonalną sesję zdjęciową. Będzie to zapewne świetna pamiątka i prezent zarówno dla dziecka jak i dla rodziców.
?

Wskazówki
* Jeżeli chcesz kupić dziecku książkę religijną i nie wiesz, jaką wybrać, zapytaj katechetę, który przygotowuje dziecko do Komunii. Na pewno poda ci szereg pozycji, które warto kupić. Z pewnością do tego typu książek zaliczają się książki opowiadające żywoty świętych czy książki papieskie czy historyczne np. "Cuda Jezusa".

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

#19104
23.04.2013
No cóż byłabym za tym, że jeśli dziecko naprawdę w tym wieku zna znaczenie komunii to niech przystapi do niej skromnie i bez poklasku.Jest to bowiem uroczystość w Kościele katolickim dosyć powszechna i należałoby przystapić do niej z szacunkiem i przede wszystkim pamiętać o znaczeniu tej komunii, a nie kto jakie da prezenty.Polecam skromność i nauczenie dziecka, że każdy ofiarowany prezent jest podarunkiem i należy się z niego cieszyć , bo tak nakazuje dobre wychowanie.Nie byłabym za tym żeby dawać duże kwoty pieniędzy , bo tak nakazuje skromność.
kinga nycz
20.01.2012
Nasze dziecko otrzymało metalizowaną figurkę dziecka przystępującego do komunii świętej na drewnianej podstawce, tabliczka z wygrawerowaną dedykacją i do tego ramka ze zdjęciem.Ciekawy pomysł;) Można trafić na to wpisując w google metalizacja przedmiotów.
Dev
12.06.2011
Do Mordimer: akurat ja, kiedy przystępowałam do Komunii nie miałam problemu ze zrozumieniem sedna tej uroczystości. Nie ważne były dla mnie prezenty. Liczył się On, najważniejszy Gość - Bóg. Nie mierz wszystkich swoją miarą i poziomem swojej wiary (o ile takowy posiadasz).
Mamusia
22.03.2011
hej, uważam że takie małe jeszcze dzieci nie powinny dostawać drogich prezentów bo mogą je zniszczyć bądź zgubić. A chyba nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto?! Ja kupuje dla brata zegarek Casio i klawiaturę Omega która ma duże wyraźne litery i cyfry.
Mordimer
14.06.2009
Dzieci w wieku 9 lat są za małe, by zrozumieć co znaczy "komunizowanie". Wszystkie idą do komunii, bo rodzice tak mówią. Z bierzmowaniem jest już inaczej. Zaczynają rozumieć powoli i się buntować. Dzieci mądrzejsze od rodziców. Takie czasy.
A jak na komunię dziecko dostanie gorszy prezent niż jego bogatszy kolega z klasy, to będzie mu przykro. Dlaczego? Bo nie rozumie duchowego znaczenia komunii. Kiedyś dostawało się zegarki, później rowery. Teraz poniżej dobrego sprzętu się nie schodzi. Komunia się skomercjalizowała i straciła swoje znaczenie. I dobrze